II Olimpiada Techniczna DAF

II Olimpiada Techniczna DAF

W dniu 28 listopada 2014 roku w Pałacu Izbicko odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników II Olimpiady Technicznej DAF oraz ceremonia wręczenie nagród finalistom.

Najlepszym Mechanikiem DAF roku 2014 został Paweł Parzer z Firmy Wanicki, autoryzowanego dealera firmy DAF w Mogilanach.

Paweł wykazał się największą wiedzą z zakresu elektryki, sterowania silnikiem, pneumatyki i układu hamulcowego, układu jezdnego i napędowego, mechaniki oraz narzędzi specjalnych i systemów DAF oraz wiedzy ogólnej o marce DAF. W nagrodę otrzymał 46-calowy telewizor najnowszej generacji.

Pozostałymi finalistami OLIMPIADY zostali:
Piotr Krukowski, WTC Długołęka - 2. miejsce
Łukasz Węgrzynek, DBK Szczecin - 3. miejsce
Paweł Burczak, TB Trucks & Trailer Serwis Biała Podlaska - 4. miejsce

Olimpiada Techniczna DAF 2014 rozpoczęła się w maju, a jej celem było wyłonienie najlepszego mechanika sieci dealerskiej DAF. W olimpiadzie mogli wziąć udział mechanicy pracujący w autoryzowanych serwisach DAF, którzy wpisani są do wewnętrznego systemu zarządzania szkoleniami TMS i osiągnęli co najmniej pierwszy z czterech poziom wyszkolenia Basic. Do zawodów przystąpiło 88 mechaników z oddziałów dealerskich DAF. W samym finale spotkało się 4 najlepszych. Zawody trwały 6 miesięcy i składały się z 3 etapów.

Pierwszym etapem były kwalifikacje, które polegały na rozwiązaniu internetowego testu sprawdzającego wiedzę techniczną, jak i ogólną o firmie DAF mechaników. Wszyscy zarejestrowani na specjalnie stworzonej na cele olimpiady stronie internetowej www.olimpiadatechnicznaDAF.pl uczestnicy odpowiadali na 50 pytań testu internetowego, umieszczonego na stronie. W etapie tym wyłonionych zostało 40 mechaników.

Etap drugi to zadania serwisowe. 40 uczestników wyłonionych w etapie pierwszym zostało zaproszonych do 4 różnych lokalizacji w 1 terminie. Każda z grup wykonywała na czas zaplanowane zadania. W tym etapie wyłonionych zostało 4 finalistów.

Trzecim, ostatnim etapem był finał, podczas którego uczestnicy wykonywali 4 różne zadania związane z dokumentacją elektroniczną (Parts/Service Rapido), diagnostyką pojazdu, mechanika i elektryką.

Zdobycie tytułu Najlepszego Mechanika Roku 2014 przyniosło duży prestiż zarówno zwycięzcy, jak i serwisowi DAF, w którym pracuje.

Organizacja Olimpiady Technicznej DAF jest doskonałym dowodem tego, jak wielką wagę firma DAF przykłada do jakościowego rozwoju sieci dealerskiej i usług serwisowych. Celem tego rozwoju jest ciągłe podnoszenie umiejętności pracowników i jakości oferty firmy na drodze do oferowania klientom najlepszej propozycji biznesowej na rynku. Oprócz cieszących się niepodważalną reputacją trwałych i oferujących najniższy koszt kilometra pojazdów firma DAF ma w swojej ofercie szereg usług pozwalających podnieść efektywność transportu. Zaczynając od serwisu 24h DAF ITS, przez DAF Multisupport - skrojone na miarę kontrakty serwisowe - poprzez sieć ponad 1100 punktów serwisowych w Europie, organizacja DAF może poszczycić się wysokimi kwalifikacjami pracowników, nowoczesnym oprzyrządowaniem, wieloma wspierającymi systemami i oprogramowaniem służącym takim pryncypiom jak najwyższa dostępność taboru oraz wykonania zadań za pierwszym razem poprawnie.


4trucks.pl / DAF Trucks Polska

Przeczytaj też:
Sześć spółek DAF i ośmiu menadżerów otrzymało kary na łączną kwotę ponad 122 mln zł

UOKiK wydał dwie decyzje dotyczą zmów dealerów samochodów ciężarowych. Prezes UOKiK nałożył kary na pięć spółek, dealerów ciężarówek DAF.

DAF Trucks przyznaje tytuł DAF International Dealer of the Year 2021

Wiemy już kto otrzymał w tym roku statuetkę Dealera Roku DAF Trucks Polska. W Europie tytuł ten otrzymała Brytyjska grupa dealerska Lawrence Vehicles Ltd. 

Dealer Roku 2021 DAF Trucks w Polsce rozstrzygnięty

To już X edycja konkursu, w którym dealerzy marki DAF rywalizują o miejsce na podium.

 

DAF Trucks Polska z wprowadzi na rynek pojazdy elektryczne

W 2020 roku firma DAF zarejestrowała 37 580 pojazdów ciężarowych spośród łącznej liczby 230 400 ciężarówek sprzedanych na europejskim rynku pojazdów użytkowych.

Firma LINK w nowym roku z nowymi ciężarówkami - DAF XF

Firma LINK wzbogaciła swoją flotę o 20 nowych ciągników siodłowych DAF XF FT. To pierwsza partia, z kontraktu na dostawę 83 ciężarówek DAF XF na ten rok.

 

Leyland Trucks wyprodukował 200-tysięczną ciężarówkę DAF LF

Jubileuszową ciężarówkę DAF LF, z 7,5-tonową pod zabudowę LF City 170, otrzyma brytyjski przewoźnik EVTS z Blackpool.

 

Żuraw HMF na podwoziu DAF CF

Żuraw HMF 2110-L3 TS-JOY został zamontowany na podwoziu DAF CF 450 FAT 6x4 wyposażony został dodatkowo w chwytak paletowy marki KINSHOFER.

 

Anwim z własną flotą cystern

Spółka Anwim S.A. ponownie powiększyła swoją flotę samochodów transportowych.

 

Najlepsi mechanicy najlepsze serwisy DAF Trucks Polska

W dniu 12 grudnia br. na terenie Centrum Szkoleniowego DAF w Sękocinie Nowym koło Warszawy odbył się finał Olimpiady technicznej DAF 2020.

 

Wyszukiwarka

Informacje