Inauguracja Akademii Logistyki DHL Global Forwarding

Inauguracja Akademii Logistyki DHL Global Forwarding

W dniu 5 listopada, w Warszawie, odbyła się pierwsza konferencja "Akademii Logistyki" DHL Global Forwarding.

Inauguracyjna edycja cyklu została poświęcona zagadnieniom związanym z odprawami celnymi i przyjęła formę wykładów eksperckich połączonych z warsztatami.

Konferencję otworzyło wystąpienie przedstawiciela Departamentu Polityki Celnej w Ministerstwie Finansów, dotyczące zmian w służbie oraz przepisach celnych w 2015 roku. Natomiast do tematów poruszonych przez prelegentów z Izby Celnej w Warszawie należały: Ochrona praw własności intelektualnej, a także Bezpieczeństwo produktów.

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty prowadzone przez ekspertów DHL Global Forwarding. Pod okiem specjalistów, w małych grupach uczestnicy opracowywali takie tematy, jak: Wewnętrzny System Kontroli i bezpieczeństwo celne, odroczony VAT a odprawy fiskalne, wartość celna towaru, VAT w logistyce, procedura uproszczona i odprawa scentralizowana.

- Spełnianie wymogów procesu odpraw celnych, przy dynamicznie zmieniających się regulacjach w handlu międzynarodowym, staje się jeszcze większym wyzwaniem, zarówno dla klienta, jak i pośredniczącego w tym procesie spedytora. Dlatego wspólnie z takimi instytucjami jak Ministerstwo Finansów oraz Izba Celna, pragniemy szerzyć wiedzę i dzielić się swoim doświadczeniem z zakresu szeroko rozumianej tematyki celnej - mówi Krzysztof Bielica, prezes zarządu DHL Global Forwarding. - Wystąpienia ekspertów cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego do tematyki odpraw celnych planujemy wrócić już w przyszłym roku. Natomiast frekwencja podczas inauguracyjnego spotkania, utwierdza nas w przekonaniu o wadze i potrzebie organizacji tego typu cyklicznego wydarzenia.


4trucks.pl / DHL Global Forwarding

Wyszukiwarka

Informacje