Liga Młodych Logistyków zaprasza na konkurs

Liga Młodych Logistyków zaprasza na konkurs

Liga Młodych Logistyków jest autorskim konkursem Naukowego Koła Logistyki Dialog działającego przy Katedrze Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W tym roku akademickim odbędzie się jego IV edycja. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodach technik logistyk lub technik spedytor, a jego głównym celem jest pogłębianie wiedzy uczestników i wzrost zainteresowania logistyką ze względu na współczesny wymagający rynek pracy. LML jest również ciekawą inicjatywą, która pozwala urozmaicić naukę. Uczniowie mogą realizować swoje pasje i pogłębiać wiedzę z zakresu logistyki.
Z roku na rok konkurs staje się coraz bardziej popularny. Świadczy o tym rosnąca liczba uczestników w kolejnych edycjach. W 2014 roku udział wzięło aż 134 uczniów z czterech województw.

Do konkursu można zgłosić trzyosobowe zespoły (po dwa zespoły ze szkoły). W tym roku konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji, które odbędą się 8 stycznia 2015 roku oraz finału – 19 marca 2015 roku. Do finału zakwalifikowanych zostanie 8 zespołów z najlepszymi wynikami.
Eliminacje, przeprowadzane w szkołach, będą miały formę zadań obliczeniowych, natomiast w finale drużyny będą rozwiązywać test oraz case study. Nad poprawnością merytoryczną zadań będą czuwać pracownicy Katedry Logistyki Ekonomicznej (2 komisje jury). W czasie trwania finału zaproszeni goście zaprezentują uczestnikom miniwykłady.
W finale uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięskie drużyny będą mogły wziąć udział w atrakcyjnym wyjeździe studyjnym razem z członkami Naukowego Koła Logistyki Dialog.

Zgłoszenia do konkursu można przysyłać do dnia 19.12.2014r na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajduje się na stronie www.nkl.ue.katowice.pl. Serdecznie zapraszamy!