Continental z nagrodą Trailer Innovation 2015

Continental z nagrodą Trailer Innovation 2015

Podczas 65. Międzynarodowych Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze zostały ogłoszone wyniki konkursu Trailer Innovation.

Firma Continental zajęła drugie miejsce w kategorii "Ochrona środowiska" za oponę naczepową Conti Eco EcoPlus HT3.

Konkurs Trailer Innovation wyróżnia produkty i rozwiązania w sektorze naczep i zabudowy do pojazdów ciężarowych. Nagroda jest przyznawana co dwa lata przez jedenaście renomowanych europejskich czasopism transportowych oraz niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego VDA. W tym roku jedna z nagród została przyznana dla opony naczepowej Conti EcoPlus HT3.

Dr Marko Multhaupt, dyrektor sprzedaży i marketingu w dziale opon autobusowych i ciężarowych na Niemcy, Austrię i Szwajcarię, postrzega nagrodę dla Continental jako wyróżnienie i potwierdzenie słuszności strategii obranej przez Continental w odniesieniu do rozwoju rodziny opon Conti EcoPlus.

- Linia opon Conti EcoPlus została zaprojektowana pod kątem zapewnienia najwyższej wydajności paliwowej i długiego okresu eksploatacji. W zestawie ciągnika z naczepą, około 60% oporów toczenia przypada na opony naczepy, dlatego ich optymalizacja pod tym kątem zapewnia przewoźnikowi dużą korzyść ekonomiczną. W porównaniu z poprzednim modelem opory toczenia opony Conti EcoPlus HT3 ograniczono o 26% - podkreślił dr Marko Multhaupt.


4trucks.pl / Continental Opony Polska

Przeczytaj też:
Niezwykła aukcja Wielton dla WOŚP

Z okazji 31. finału WOŚP Grupa Wielton przygotowała aukcję, której zwycięzca będzie mógł zwiedzić infrastrukturę Działu Badawczo-Rozwojowego w Wieluniu, od kuchni zobaczyć jak wygląda proces całopojazdowego badania prototypów.

Textar podsumowuje rok 2022

Mimo nowych wyzwań w postaci rosnących kosztów czy problemów z dostępnością towarów, firma TMD Friction zrealizowała swoje założenia na ten okres. Ma również ambitne plany na najbliższą i dalszą przyszłość.

Jelcz planuje rozbudowę zakładu

Analizując dynamiczny wzrost zamówień kierowanych zwłaszcza w ostatnim czasie do spółki, należy wskazać, że tylko od września minionego roku JELCZ zawarł kilka znaczących kontraktów: dwie duże umowy na dostawę pojazdów w układzie 4x4 i 6x6 na kwotę blisko 880 mln złotych.

DAF uruchamia fabrykę ciężarówek elektrycznych

Produkcja seryjna XD i XF Electric rozpocznie się wiosną 2023 roku.

Dwie odzyskane ciężarówki

Tylko w pierwszych dwóch tygodniach tego roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pełniący służbę w drogowych przejściach granicznych, odzyskali poszukiwane pojazdy o wartości ponad 700 tys. zł.

Daimler Truck Polska – nowa nazwa w 2023 roku, ale nie tylko...

W dniu 1 stycznia br. powstały dwie osobne spółki: Daimler Truck odpowiadająca za pojazdy ciężarowe i autobusy oraz Mercedes-Benz prowadząca działalność w zakresie samochodów osobowych i dostawczych.

Ciężarówki i autobusy - jak minął rok

W roku bieżącym rynek samochodów ciężarowych jest niestabilny. Mimo iż dotychczas radził sobie nieco lepiej z zakłóceniami dostaw półprzewodników niż inne kategorie pojazdów, to po wybuchu wojny za wschodnią granicą sytuacja została skomplikowana dodatkowo brakami komponentów z Ukrainy.

Elektryczne samochody ciężarowe - ile ich mamy?

Z danych Europejskiego Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wynika, że w Polsce zarejestrowana jest największa (w całej Unii Europejskiej) liczba pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 3,5 tony – 1 184 677 egzemplarzy (6 230 283 sztuk w całej Wspólnocie).

Samochody ciężarowe na finiszu 2022 roku

Powoli zbliżamy się do końca roku i będzie można ostatecznie podsumować kolejny niełatwy, dla producentów samochodów ciężarowych, rok. Zanim to jednak nastąpi analizujemy przedostatni miesiąc 2022 roku.

Wyszukiwarka

Informacje