Volvo Ocean Race rozwija żagle w październiku

Volvo Ocean Race rozwija żagle w październiku

W regatach Volvo Ocean Race 2014-15 uczestniczy siedem jachtów, zaś samo wydarzenie będzie szeroko relacjonowane w mediach i wygeneruje znaczną wartość handlową dla firm z Grupy Volvo.

W październiku rozpoczynają się 12. z kolei regaty Volvo Ocean Race. Siedem jachtów wystartuje 11 października 2014 r. z Alicante, w Hiszpanii, by w czerwcu 2015 r., po odwiedzeniu 11 portów na pięciu kontynentach, osiągnąć metę wyznaczoną w Goeteborgu, w Szwecji. Żeglarze mają do przepłynięcia trasę o długości 38 739 mil morskich, wiodącą dookoła świata, stanowiącą krańcowe wyzwanie dla człowieka.

Oczywiście, naturalną cechą Volvo Ocean Race są wspólne dla całego Volvo kluczowe wartości: bezpieczeństwo, jakość i troska o środowisko naturalne. Dla organizatorów: Volvo Cars i Grupy Volvo, regaty są również efektywną platformą rozwoju marki, wzmacniania więzi i kreowania świadomości marki na całym świecie.

- W Volvo Cars wszystko co robimy zaczyna się od ludzi, od naszego oddania bezpieczeństwu i innowacyjności. Dzięki Volvo Ocean Race zyskujemy doskonałą okazję do nawiązywania i zacieśniania relacji z ludźmi w różnych zakątkach świata. Regaty same w sobie są także jedyną w swoim rodzaju próbą dla człowieka, której przejście wymaga pasji, skupienia, poświęcenia i pracy zespołowej - te same emocje towarzyszą projektowaniu naszych pojazdówmówi Håkan Samuelsson, Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Car Group.

- Volvo Ocean Race są znakomitą formą kontaktu z opinia publiczną i dają możliwość pokazania roli, jaką Grupa Volvo odgrywa we współczesnym społeczeństwie, a także silnym czynnikiem motywującym nas do rozwijania zrównoważonych rozwiązań transportowych jutra. Regaty kreują również wymierną wartość handlową i są przejawem długofalowego zaangażowania w rozwój marki - podkreśla Olof Persson, prezes i dyrektor Generalny Grupy Volvo.

Nowe jachty
Dla potrzeb bieżącej edycji opracowano nową specyfikację techniczną: Volvo Ocean 65, precyzyjnie określającą wszystkie szczegóły konstrukcyjne. W oparciu o nią został zbudowany każdy z siedmiu jachtów regatowych. Dzięki temu wynik rywalizacji będzie zależał przede wszystkim od umiejętności, strategii i pracy zespołowej załóg.

Nowa specyfikacja Volvo Ocean 65 zawiera szereg innowacji, które czynią jacht nie tylko szybszym, ale także zdolnym sprostać najbardziej ekstremalnym warunkom na naszej planecie. Podobnie jak w przypadku wszystkich firm Volvo, od czasu wpuszczenia na rynek pierwszego samochodu, w 1927 r. priorytetem było także bezpieczeństwo tych, napędzanych wyłącznie siłą wiatru, jednostek pływających.

Możliwości handlowe
W pawilonach zlokalizowanych w wioskach regatowych w każdym porcie etapowym, widzowie i zaproszeni goście będą mogli zapoznać się z marką i produktami firmy z Grupy Volvo. Regatom będzie również towarzyszyła objazdowa wystawa poświęcona technologii i elementom bezpieczeństwa w samochodach osobowych i ciężarowych. Zarówno w pawilonie, jak i na wystawie prezentowane będą produkty, takie jak m.in. najnowszy SUV klasy premium Volvo XC90 oraz przyjmowany entuzjastycznie pojazd ciężarowy Volvo FH ze swoim "epickim” Aktywnym Układem Kierowniczym.

Volvo Ocean Race są efektywnym narzędziem nawiązywania, wzmacniania i stymulowania relacji biznesowych. Od istniejących i potencjalnych klientów po dealerów, partnerów handlowych i media, przystanki etapowe stwarzają unikatowe warunki do wielostronnych kontaktów. Szeroka opinia publiczna będzie informowana o regatach za pośrednictwem specjalnych kampanii marketingowych, relacji w mediach i komunikacji elektronicznej.

Edycje Volvo Ocean Race
Volvo Cars i Grupa Volvo łączą regaty ze swoją bieżącą działalnością poprzez specjalne edycje pojazdów. Piąta odsłona samochodów osobowych z limitowanej serii Volvo Ocean Race Edition obejmuje modele Volvo V40, V40 Cross Country, V60 i XC60. Volvo Trucks zaś przygotowało inspirowane tym wydarzeniem modele Volvo FH13 i Volvo FH16.

Globalny rozgłos
Volvo Ocean Race cieszą się ogromnym rozgłosem w światowych mediach. Długodystansowy wyścig najlepszych żeglarzy w najnowocześniejszych jachtach, rozgrywający się na bezlitosnym oceanie śledzą miliony miłośników. Dzięki rozmieszczonym na pokładach kamerom i zawansowanej technologii komunikacyjnej można obserwować każdy szczegół na ekranie telewizora, komputera czy smartfonu. Ponadto, setki tysięcy osób odwiedzą wioski regatowe w każdym porcie, by na żywo obserwować akcję, poznać markę Volvo i korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji.

Edycję regat 2011-12 oglądało w telewizji ponad 1,55 miliarda ludzi, zaś wioski regatowe odwiedziło w sumie 2,9 miliona gości. Kolejne miliony obserwowały wyścig za pośrednictwem kanałów internetowych i ogólnoświatowych mediów.


4trucks.pl / Volvo Group Trucks Poland

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL