Za nami 14. Targi Inter Cars

Za nami 14. Targi Inter Cars

Blisko 200 wystawców ze świata motoryzacji, 40 tysięcy gości odwiedzających zarówno Targi, jak i Inter Cars Motor Show, niezliczone godziny szkoleń, prezentacji i rozmów biznesowych, a także niezapomniane wrażenia z pokazów świata motorsportu.

To bilans zakończonych właśnie 14. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów.

Konferencja Inter Cars SA
Pierwszy dzień upłynął pod znakiem konferencji Zarządu Inter Cars SA. W tym roku została ona podzielona na dwie części i odbyła się w formie multimedialnej. Zamiast długich wypowiedzi, zaprezentowano filmy, który były bardzo treściwe, a jednocześnie ciekawe. W pierwszej kolejności przedstawiono profil Inter Cars SA, jako Giełdowej Spółki Roku. Przybliżono również sylwetki wszystkich Członków Zarządu.

- W ciągu pierwszych 8 miesięcy 2014 roku odnotowaliśmy 10% wzrost zarówno w kraju, jak i zagranicą - mówił Wiceprezes Zarządu, Krzysztof Soszyński w odniesieniu do tegorocznych osiągnięć Spółki. Następnie zaprezentowano plany na przyszłość przedstawiając projekt nowych sorterów w budowanym w Zakroczymiu nowym centrum logistycznym. - Tego typu sortery są stosowane jedynie przez największych graczy rynku amerykańskiego - informował założyciel Inter Cars SA Krzysztof Oleksowicz. - To nie tylko przyspieszenie dystrybucji, ale także duże oszczędności w skali roku.

Poza planami i przypomnieniem historii poruszone zostały również kwestie idei przyświecającej funkcjonowaniu Spółki.

Przyszłość warsztatów i targowe atrakcje
W piątek odbył się również panel dyskusyjny na stanowisku firmy Castrol. Przedstawiciele firm Inter Cars SA (Krzysztof Oleksowicz), Castrol oraz Bosch, a także właściciele dwóch dużych warsztatów niezrzeszonych, dyskutowali o przyszłości tzw. niezależnych warsztatów samochodowych. Przedstawiono wyniki badań i dywagowano, w jaki sposób rozwinie się przyszłość tego typu instytucji oraz jak poprawić obsługę klienta sprawiając, by został stałym klientem.

W sobotę i niedzielę na Targach pojawili się klienci Inter Cars SA. Byli to w większości przedstawiciele warsztatów, a także osoby związane z branżą. To właśnie dla nich wystawcy przygotowali szereg szkoleń oraz atrakcji, aby zainteresować ich swoją ofertą. Nie zabrakło również miejsc, w których można było prowadzić rozmowy biznesowe.

Strefa Ciężka
Podczas tegorocznych targów, po raz pierwszy przygotowano osobną halę wystawową poświęconą rynkowi ciężarowemu. Spotkali się w niej dostawcy części do pojazdów ciężarowych, naczep i przyczep oraz wszystkie działy Inter Cars dedykowane temu obszarowi. Nie zabrakło także firmy Feber - producenta pojazdów i sieci Q-Service Truck. Spotkania w Strefie Ciężkiej miały charakter partnerskich rozmów, ale też czysto biznesowych. Odwiedzających przyciągały nowości rynkowe oraz zapowiedzi wprowadzanych rozwiązań. W pobliżu hali ustawiono dwie widowiskowe ciężarówki Show Car, w których odbywały się bezpłatne szkolenia. Strefa Ciężka przypadła do gustu odwiedzającym ją gościom. Klienci z rynku ciężarowego poczuli się docenieni. Zyskali również zapewnienie, że Inter Cars będzie sukcesywnie poszerzał swoją ofertę w tym segmencie.

Motorsport i adrenalina
6 i 7 września to również Inter Cars Motor Show oraz Nocne Motor Show, które dostarczyły widzom niezapomnianych wrażeń. Prezentacja atrakcji ze świata motorsportu zrobiła na gościach ogromne wrażenie, czego dowodem były pozytywne komentarze zarówno w trakcie trwania imprezy, jak i w internetowych i faceboookowych komentarzach. Na płycie Lotniska Bemowo zebrało się łącznie blisko 100 tysięcy koni mechanicznych pod postacią rajdowych i wyścigowych samochodów, sportowych ciężarówek, różnej maści motocykli, a nawet pojazdu o napędzie odrzutowym.


4trucks.pl / Inter Cars SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL