Motocyklowy zawrót głowy

Motocyklowy zawrót głowy

Podczas tegorocznej imprezy Inter Cars Motor Show widzowie będą mogli podziwiać popisy przedstawicieli motorsportów z motocyklami w roli głównej. Pojawi się również wiele samochodów, w tym sportowe ciężarówki, dragstery i driftowozy, ale jeśli chodzi o dwukołowce - oferta jest nie mniej uboga.

Na pierwszy ogień pójdzie Moto Stunt. Prawdziwie kaskaderskie wyczyny zawodowców na maszynach, które zostały przygotowane z myślą o ekstremalnym wykorzystaniu. To nie tylko pokaz doskonałych umiejętności każdego motocyklisty, ale również balansowanie na krawędzi ryzyka. Jeżdżenie na przednim kole, driftowanie motocyklem, jazda na stojąco na postawionej do pionu maszynie i wiele innych. A to wszystko w wykonaniu polskich stunterów znanych na całym świecie: Stunter13, Raptowy, Fragment i Beku.

Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli światowej czołówki Freestyle Motocrossu, czyli popularnego FMX. W tym sporcie motocykliści rozpędzają się, po czym wjeżdżają na kilkumetrową rampę i wykonują w powietrzu przeróżne akrobacje. Tutaj jest cała paleta różnorodności - salta, puszczanie motocykla, przekładanie nóg nad kierownicą, "leżakowanie" na siodełku i tym podobne wygibasy. Całość jest naprawdę niebezpieczna i bardzo efektowna. Polaków reprezentować będą Bartek Ogłaza i Marcin Łukaszczyk, z Niemiec pojawi się 16-letni gwiazdor Luc Ackermann, z Australii Steve Sommerfeld i kobieca zawodniczka Emma McFerran, a także jeden Czech - Tomas Lysacek.

Nie można oczywiście zapomnieć o Globe of Speed, w którym na swoim motocyklach pojadą Alex Ramien, Marko Simeonow oraz Peter Fotz. Jest to metalowa kula, wewnątrz której motocykliści rozpędzają się do prędkości kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Wszystko to jeżdżąc w kółko na małej przestrzeni. Na całym świecie tego typu atrakcji jest zaledwie kilkadziesiąt, więc warto zobaczyć ją na żywo.

Jest jeszcze Supermoto! Wybuchowa hybryda motocrossu i wyścigów drogowych, wcinająca się w Inter Cars Motor Show głęboką krechą slajdu. Ta mieszanka dużych prędkości, skoków, długich i efektownych uślizgów pozostawi widzów stojących z szeroko otwartymi oczami oraz szczękami w okolicach dużych palców u stóp. Na motocyklach zasiądą zawodnicy na co dzień startujący w Mistrzostwach Supermoto.


4trucks.pl / Inter Cars SA

Przeczytaj też:
Takiej ciężarówki jeszcze nie było

Mińska Fabryka Samochodów prezentuje swoją pierwszą sportową ciężarówkę o pojemności 960 KM.

Strefa Rozwoju na Targach Inter Cars

Specjalnie na 16. Targi Części Zamiennych, Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów Inter Cars przygotowuje unikalną Strefę Rozwoju.

Pierwsza filia Inter Cars w Estonii


Inter Cars rozszerza swoją obecność poza granicami Polski.
Jedyny w Polsce autoryzowany serwis ZF - otwarcie już w grudniu

Na początku grudnia zostanie uroczyście otwarty drugi w Polsce, Autoryzowany Serwis ZF. Szlachetne paczki od pracowników Inter Cars

Za nami weekend cudów, w dokonaniu których swój udział mieli pracownicy Grupy Inter Cars. Centrum logistyczne Zakroczym

Celem Ils, spółki zależnej Inter Cars SA, jest stworzenie nowoczesnego centrum logistycznego, opartego na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, które ma wyraźnie zwiększyć wydajność przepływu towarów. W naszym wspólnym interesie

Podczas 14 Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów, przy wsparciu Inter Cars SA, została powołana do życia Organizacja Pracodawców Motoryzacyjnych Moveo. Razem silniejsi

Motointegrator Flota, spółka należąca do Grupy Inter Cars SA oraz PKN Orlen SA rozpoczęły współpracę w zakresie obsługi klientów flotowych. Za nami 14. Targi Inter Cars

Blisko 200 wystawców ze świata motoryzacji, 40 tysięcy gości odwiedzających zarówno Targi, jak i Inter Cars Motor Show, niezliczone godziny szkoleń, prezentacji i rozmów biznesowych, a także niezapomniane wrażenia z pokazów świata motorsportu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL