Kto da radę… mniej?

Kto da radę… mniej?

DAF Trucks Polska organizuje ogólnopolski konkurs zużycia paliwa "Kto da radę … mniej?" dla kierowców pojazdów ciężarowych.

W kolejnej edycji, która odbyła się w Gdańsku przy współudziale autoryzowanego dealera DAF firmy DBK Sp. z o.o. zwycięzcą został pan Grzegorz Zasada, właściciel firmy M&G Trans z Pucka. Średnie zużycie paliwa na wyznaczonej przez trenera DAF trasie wyniosło 28 litrów.

Wynik Pana Grzegorza Zasady był znakomity i zaledwie o 0,5 litra gorszy niż wynik uzyskany przez trenera DAF EcoDrive, Pana Jarosława Ożyńskiego. Pokonał on te samą trasę zużywając 27,5 litrów na 100 kilometrów. Wyznaczona trasa zawierała wiele trudnych elementów tj. podjazdy, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i miejsca o zagęszczonym ruchu. Tym bardziej znakomite wyniki warte są odnotowania, zwłaszcza, ze Pan Zasada uzyskał też 100% ogólna ocenę systemu Driver Performance Assistant, który ocenia pracę kierowcy i jest standardowym wyposażeniem nowych pojazdów DAF XF.

Do tej pory przeprowadzone zostały dwie edycje konkursu. Uczestnikami konkursu są osoby posiadające ważne uprawnienia do prowadzenia ciągników siodłowych z naczepą o DMC 40 000 kg, które zgłosiły się w dniu konkursu do lokalnego dealera DAF. Informacje dotyczące kolejnych edycji konkursu znaleźć można na stronie www.pobijtreneraDAF.pl.

Zmagania kierowców odbywają się na trasie, którą ustala trener DAF EcoDrive. Po wyznaczeniu trasy trener wykonuje przejazd, którego wyniki takie jak średnia prędkość przejazdu, trasa przejazdu oraz średnie zużycia paliwa podawane są do wiadomości zarejestrowanych uczestników w siedzibie dealera. Uczestnicy następnie wykonują jeden lub dwa przejazdy wyznaczoną trasą w obecności przedstawiciela lokalnego dealera. Czas trwania jazdy to 30 minut. Zarówno trener jak i wszyscy uczestniczy odbywają jazdy tym samym zestawem DAF - ciągnik siodłowy wraz z naczepą.

Uczestnicy, którzy uzyskają najlepszy wynik w danej edycji, zostaną zakwalifikowani do finału. Odbędzie się on pod koniec 2014 roku. W finale każdy kierowca pokona Finałową Trasą Przejazdu, której długość wymagać będzie minimum 45-minutowej jazdy.


4trucks.pl / DAF Trucks Polska

Przeczytaj też:
Co może zaskoczyć kierowców w porcie w Hamburgu

Firmy MAN Truck & Bus oraz Hamburger Hafen und Logistik, HHLA pomyślnie zakończyły pierwsze testy praktyczne programu Hamburg TruckPilot. Chodzi o wykorzystanie autonomicznych ciężarówek w terminalach portowych.

KamAZ K5 we flocie CRAFTER Group

Grupa CRAFTER, z siedzibą w Moskwie, poinformowała o nabyciu dwudziestu ciągników siodłowych KamAZ K5.

IVECO TurboStar powraca!

IVECO przedstawia IVECO S-WAY TurboStar Special Edition na Grand Prix Włoch Wyścigowych Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych (ETRC) FIA 2021 — zawodach odbywających się na torze Misano Adriatico.

Korekta ciśnienia w oponach bez udziału kierowcy. Z BPW AirSave to możliwe!

Sposób na oszczędność paliwa, opon i niższą emisję CO2 ? Optymalnym rozwiązaniem jest oferowany przez BPW inteligentny system kontroli ciśnienia w ogumieniu - AirSave.

KamAZ z nowym podwoziem średniej ładowności

Firma KamAZ wyprodukowała kilka egzemplarzy nowej średniej serii 53251 z kabiną ciągnika siodłowego K5, która została zapożyczona z ostatniej generacji Mercedes-Benz Actros.

Chorwacka policja odnalazła 22 z 50 skradzionych ciężarówek tego lata w Austrii

Latem w Austrii skradziono 50 ciężarówek z naczepami o wartości ponad pięciu milionów euro.

Nowe Renault Trucks T520 High we flocie brytyjskiego przewoźnika

Inverdell Ltd, brytyjski przewoźnik z Cairndow, specjalizujący się w transporcie ryb w warunkach kontrolowanej temperatury, zakupił dwa nowe ciągniki siodłowe Renault Trucks T520 High.

Ponowny wzrost liczby nowych samochodów ciężarowych

We wrześniu 2021 r. zarejestrowano 2781 wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 32,4% więcej niż przed rokiem i więcej niż w sierpniu br. (+37,5%).

Ranking sprzedaży ciężarówek, a dostępność samochodów na stokach

Od początku 2021 roku przybyło 21 524 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5t. co oznacza wzrost (+77,9%) w skali roku.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL