Polskie eliminacje konkursu Optifuel Challenge 2014 zakończone

Polskie eliminacje konkursu Optifuel Challenge 2014 zakończone

W tegorocznej edycji wzięło udział 457 kierowców, spośród których 10 najlepszych zawalczy o nagrodę główną już wkrótce - 11 września w Młochowie.

W dotychczasowych eliminacjach udział wzięło w sumie 457 kierowców, a ok. 350 właścicieli firm zagościło na spotkaniach podsumowujących kolejne eliminacje. Te wyniki potwierdzają ogromne zainteresowanie zagadnieniem wydajności pojazdów, ale także samym nowym modelem Renault Trucks T, bowiem w konkursie Optifuel Challenge uczestnicy mogą nie tylko zawalczyć o jak najlepszy wynik i cenne nagrody, ale również w wielu przypadkach mogą po raz pierwszy przetestować Renault Trucks T 460, którym odbywają jazdy konkursowe. Każdy kierowca przed jazdą zapoznaje się z nowymi rozwiązaniami zastosowanymi w Renault Trucks T. Konkurs ma na celu pokazanie nie tylko, że pojazdy Renault Trucks to pojazdy oszczędne, ale również potwierdza zasadność inwestowania w szkolenia kierowców.

W dotychczasowych eliminacjach wzorcowy wynik Master Driverów Renault Trucks nie został pobity przez zwycięzców lokalnych eliminacji, a duża rozpiętość wyników tym samym zestawem, na tej samej trasie i w tych samych warunkach jest potwierdzeniem, jak wiele zależy od techniki jazdy danego kierowcy.

Finał krajowy odbędzie się już 11 września w Volvo Group Truck Center Młochów. Najlepszy kierowca z Polski weźmie udział w szkoleniu organizowanym dla rynku Europy Centralno-Wschodniej, a następnie powalczy o najwyższe laury w listopadzie we Francji.

W finale polskim jest o co walczyć, bowiem firma, w której pracuje zwycięzca ma możliwość wygrać: voucher na usługi serwisowe Renault Trucks, voucher na ubezpieczenie pojazdu ciężarowego na okres 1 roku, voucher na 2 opony Michelin do pojazdu ciężarowego i 200 l oleju Total. Mistrz polskiego finału otrzyma natomiast laptop, voucher na opony Michelin do samochodu osobowego i voucher na ubezpieczenie samochodu osobowego.

W europejskim finale do zdobycia są voucher na kwotę 8000* Euro, a dla firmy pojazd Renault Trucks T 460 na rok użytkowania. Dodatkowo najlepszy kierowca z rynku Europy Centralno-Wschodniej (tu dodatkowa szansa dla zwycięzcy polskiej edycji) wygra voucher na kwotę 4000 Euro, a dla firmy pojazd Renault Trucks T 460 na pół roku użytkowania. Nagroda główna i nagroda dla najlepszego kierowcy z rynku Europy Centralno-Wschodniej sumują się.

Tegoroczna edycja nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania partnerów Renault Trucks, którzy towarzyszą nam przez cały konkurs: Renault Trucks Financial Services (atrakcyjna oferta finansowania fabrycznego), Michelin Polska (zestawy konkursowe wyposażone są w opony Michelin), Total Polska (silniki fabrycznie są napełnione energooszczędnym olejem Renault Trucks Oils), Wielton (w skład zestawów konkursowych wchodzą naczepy kurtynowe NS3K M2 - jeden z flagowych produktów tej marki). Patronami konkursu po raz pierwszy są w tym roku: PZU ("PZU z myślą o bezpieczeństwie") i VOITH (producent retardera, w który mogą być wyposażone pojazdy Renault Trucks).

Konkurs jazdy ekonomicznej jest przeprowadzany na 3 identycznych obciążonych 22 tonowymi ładunkami zestawach Renault T 460 (silnik DTI11 o mocy 460 KM i momencie obrotowym 2200 Nm) wyposażonych w systemy Optifleet oraz Optifuel Infomax.

ZWYCIĘZCA                                  FIRMA                                                          LOKALIZACJA
Paweł Bucior                   Styropianex Transport Sp. z o.o.                           EUROCOMPLEX RZESZÓW
Dariusz Miśkowiec           Międzynarodowy Transport Drogowy " Miśkowiec"  EUROCOMPLEX KRAKÓW
Zenon Korsak Kortrans     PTHU Zenon Korsak                                            RETOS PIETRZYKOWICE
Krzysztof Dusza Ludwig    Międzynarodowy Transport Drogowy                     TANDEM TRUCKS MIKOŁÓW
Mateusz Skrzypek            Sped Partner Sp. z o.o.                                       POLSAD RZGÓW
Zbigniew Gałek                 Dartom Sp. z o.o.                                                VGTC MŁOCHÓW
Paweł Lutostański             PHU Euro Trans Paweł Lutostański.                     VGTC OSTROŁĘKA
Marek Szerenos                PHU Transmark                                                  VGTC OSTROŁĘKA
Łukasz Kołtonowski          TOM TRANS                                                       VGTC GDYNIA
Dariusz Bogusz                Damika - Trans Bogusz Dariusz                            AUTOSFERA BIAŁA PODLASKA

 


4trucks.pl / Renault Trucks Polska

Przeczytaj też:
Elektryczna ciężarówka Renault Trucks już na polskich drogach

W maju tego roku, w Polsce, zarejestrowano pierwszą w 100% elektryczną ciężką śmieciarkę Renault Trucks D-Wide Z.E.

Właściwości opon do pojazdów elektrycznych

Po europejskich drogach porusza się obecnie około 5 tys. autobusów elektrycznych, a według szacunków w ciągu najbliższych pięciu lat liczba ta ma wzrosnąć dziesięciokrotnie.

Rejestracje nowych pojazdów użytkowych - ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze

W kwietniu 2021r. zarejestrowano 3243 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to ponad trzykrotnie więcej (+226,9%), niż przed rokiem.

Konkurs dla kierowców ciężarówek Optifuel Challenge Renaullt Trucks - podajemy harmonogram eliminacji

Renault Trucks Polska ogłasza 10., jubileuszową edycję konkursu Optifuel Challenge.

 

Bezpłatny webinar Michelin dla przewoźników

Firma Michelin - producent opon do pojazdów ciężarowych - zaprasza na wirtualną konferencję.

Z myślą o klientach posiadających starsze ciężarówki Renault Trucks

Siedmioletnie i starsze samochody ciężarowe nie pozostaną bez opieki. Firma Renault Trucks Polska przygotowała specjalną ofertę Le Camion Classique - w tłumaczeniu: klasyczna ciężarówka.

 

Wirtualny sprzedawca Renault Trucks

Renault Trucks staje się cyfrowe! W związku z sytuacją Covid-19 Renault Trucks Szwajcaria oferuje swoim klientom dostęp do ofert pojazdów drogą wyłącznie cyfrową.

 

Eurocomplex Trucks z Olchowej Dealerem Roku 2020 Renault Trucks Polska

W dniu 30 stycznia br. ogłoszono zwycięzcę konkursu Dealer of the Year 2019 Renault Trucks w Polsce.

 

DAF Scania MAN - liderzy rynku ciężarowych

W listopadzie br. zarejestrowano 2104 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to mniej o 17,7% niż rok wcześniej.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL