Mały Mundial w Warszawie z firmą Continental

Mały Mundial w Warszawie z firmą Continental

Blisko 300 młodych sportowców z całego świata przyjedzie na weekend do Warszawy.

Już po raz drugi dzieci z domów dziecka wezmą udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie w dniach 26-27 lipca. Jest to największa na świecie impreza sportowa dla dzieci z domów dziecka o zasięgu międzynarodowym. Głównym sponsorem wydarzenia jest firma Continental.

W II Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej weźmie udział 28 zespołów z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego świata.
O tytuł Mistrza Świata zawalczy 18 drużyn z Europy, 5 z Afryki, 4 z Azji oraz 1 z Ameryki Południowej. Reprezentacja Polski będzie bronić tytułu Mistrza Świata.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Nadzieja na Mundial". Natomiast głównym sponsorem turnieju jest drugi rok z rzędu firma Continental Opony Polska, międzynarodowy producent ogumienia i wiodący dostawca dla branży motoryzacyjnej. Firma od 2011 roku wspiera również krajowe Mistrzostwa dla dzieci z domów dziecka.

Sportowe emocje i wspaniałe nagrody
Rozgrywki grupowe odbędą się pierwszego dnia Mistrzostw, w sobotę 26 lipca. Na podstawie ich wyników zostanie wyłonionych 6 najlepszych drużyn, które zawalczą w kolejnym dniu turnieju o zaszczytne miejsce na podium.
W niedzielę, 27 lipca odbędzie się także uroczysta Gala Finałowa, podczas której zostaną uhonorowani nowi Mistrzowie Świata. Tego dnia wszyscy kibice będą mogli również spróbować wielkiego tortu w kształcie piłki, przygotowanego specjalnie na to wydarzenie.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają medale oraz atrakcyjne nagrody. Ponadto zostaną przyznane puchary: Fair Play oraz dla Najradośniejszej Drużyny i Najmłodszej Drużyny, a także szereg wyróżnień indywidualnych. Zdobywca największej liczby bramek otrzyma tytuł Króla Strzelców, wybrany zostanie też Najlepszy Zawodnik, a także Najlepszy Bramkarz Mistrzostw. Organizatorzy przewidują również nagrody dla Najmłodszego i Najradośniejszego Zawodnika. Ponadto Wszyscy uczestnicy dostaną nagrody oraz upominki od sponsorów.

W ramach turnieju firma Continental przygotowała także specjalną konkurencję - ContiTest dla strzelców i bramkarzy. Jej uczestnicy będą musieli wykazać się celnością, trafiając do ustawionej na boisku bramki przez zawieszone na niej opony Continental.

- Jeszcze nie opadł kurz po Mundialu w Brazylii, a my znowu możemy poczuć piłkarskie emocje na najwyższym poziomie. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego wspaniałego wydarzenia, które gromadzi młode talenty z całego świata. W tym roku udział w Mistrzostwach weźmie aż 28 drużyn - komentuje Ewa Ostapczuk, Media & Communication Manager Continental Opony Polska.

Dodatkową atrakcją Mistrzostw będzie pokazowy mecz Polska - Reszta Świata z udziałem gwiazd piłki nożnej z kraju i zagranicy. Wystąpią w nim byli i obecni piłkarze takich klubów jak Manchester United, Arsenal Londyn, FC Kaiserslautern, Bayer Leverkusen, Celtic FC, Legia Warszawa, Wisła Kraków.

W niedzielę, 27 lipca od godz. 14.00 wstęp na Stadion Legii dla kibiców na rozgrywki finałowe, wydarzenia towarzyszące oraz na uroczystą galę jest bezpłatny.


4trucks.pl / Continental Opony Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL