Mercedes-Benz na Mistrzostwach Świata Kierowców Zawodowych UICR 2014

Mercedes-Benz na Mistrzostwach Świata Kierowców Zawodowych UICR 2014

Mercedes-Benz aktywnie wspiera sport motorowy - również ten, w którym zmagają się pojazdy wagi ciężkiej.

W tym roku Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR po raz pierwszy odbędą się w Polsce. Marka ze Stuttgartu jest strategicznym partnerem imprezy, organizowanej w dniach 25-28 września w Krakowie. I właśnie za kierownicą samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów Mercedesa zawodnicy będą odbywali jazdy konkursowe, walcząc o tytuł najlepszego kierowcy na świecie.

Mistrzostwa są organizowane co dwa lata przez Światową Unię Kierowców Zawodowych (UCIR) - największy związek kierowców zawodowych na świecie, zrzeszający ponad 1,4 mln członków z ponad 30 krajów. Aby zdobyć tytuł najlepszego trakera, zawodnicy będą musieli przejść testy teoretyczne i praktyczne, sprawdzające m.in. znajomość przepisów, zasad udzielania pierwszej pomocy, umiejętności przygotowania ładunku i pojazdu oraz bezpiecznej i ekonomicznej jazdy.

Ostatnie edycje zawodów odbywały się m.in. w RPA, Austrii, Włoszech, Luksemburgu i Chorwacji. W tym roku, po raz pierwszy w historii, impreza jest organizowana w Polsce. W dniach 25-29 września br. do Krakowa przyjedzie około 500 kierowców z Europy, Afryki i Ameryki, wyłonionych w ramach krajowych eliminacji. Polskę reprezentuje łącznie 19 osób, w tym obecny Mistrz Świata UICR w Ecodrivingu, Dariusz Serafiński.

Rywalizację kierowców publiczność podziwiać będzie na pasie startowym lotniska w Czyżynach. Zawody odbywają się w sześciu kategoriach:
• A ("solo") - ciężarówka do 18 t;
• B - autokar turystyczny;
• C ("zestaw") - ciągnik z naczepą;
• D ("tandem") - samochód ciężarowy z przyczepą;
• E ("uczniowie") - młodzi adepci zawodu w wieku do 24 lat, samochody ciężarowe do 7,5 t;
• F ("furgon") - samochód dostawczy 3,5 t.

Mercedes-Benz jest strategicznym partnerem i sponsorem mistrzostw UICR. Kierowcy biorący udział w konkurencjach w kategoriach A, C, D i E oraz w konkursie ecodrivingu będą jeździli za kierownicą Atego i Actrosów, a w kategorii B - za kierownicą autobusów turystycznych Mercedes-Benz. Pojawią się również Sprintery, na w których zmagać się będą zawodnicy w kategorii F. Na gości zawodów czeka specjalne stoisko z ofertą użytkowych Mercedesów oraz firmowych części i akcesoriów. Chętni będą mogli odbyć też jazdy próbne najnowszymi modelami Citana, Sprintera, Atego, Arocsa oraz Actrosa. Zaprezentowane zostaną zarówno klasyczne pojazdy seryjne, jak i samochody tuningowane.

Organizatorem tegorocznej edycji Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR 2014 jest Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera. Honorowy patronat nad imprezą objęła Elżbieta Bieńkowska, Minister Infrastruktury i Rozwoju.


4trucks.pl / Mercedes-Benz Polska

Przeczytaj też:
Co może zaskoczyć kierowców w porcie w Hamburgu

Firmy MAN Truck & Bus oraz Hamburger Hafen und Logistik, HHLA pomyślnie zakończyły pierwsze testy praktyczne programu Hamburg TruckPilot. Chodzi o wykorzystanie autonomicznych ciężarówek w terminalach portowych.

KamAZ K5 we flocie CRAFTER Group

Grupa CRAFTER, z siedzibą w Moskwie, poinformowała o nabyciu dwudziestu ciągników siodłowych KamAZ K5.

IVECO TurboStar powraca!

IVECO przedstawia IVECO S-WAY TurboStar Special Edition na Grand Prix Włoch Wyścigowych Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych (ETRC) FIA 2021 — zawodach odbywających się na torze Misano Adriatico.

Korekta ciśnienia w oponach bez udziału kierowcy. Z BPW AirSave to możliwe!

Sposób na oszczędność paliwa, opon i niższą emisję CO2 ? Optymalnym rozwiązaniem jest oferowany przez BPW inteligentny system kontroli ciśnienia w ogumieniu - AirSave.

KamAZ z nowym podwoziem średniej ładowności

Firma KamAZ wyprodukowała kilka egzemplarzy nowej średniej serii 53251 z kabiną ciągnika siodłowego K5, która została zapożyczona z ostatniej generacji Mercedes-Benz Actros.

Chorwacka policja odnalazła 22 z 50 skradzionych ciężarówek tego lata w Austrii

Latem w Austrii skradziono 50 ciężarówek z naczepami o wartości ponad pięciu milionów euro.

Nowe Renault Trucks T520 High we flocie brytyjskiego przewoźnika

Inverdell Ltd, brytyjski przewoźnik z Cairndow, specjalizujący się w transporcie ryb w warunkach kontrolowanej temperatury, zakupił dwa nowe ciągniki siodłowe Renault Trucks T520 High.

Ponowny wzrost liczby nowych samochodów ciężarowych

We wrześniu 2021 r. zarejestrowano 2781 wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 32,4% więcej niż przed rokiem i więcej niż w sierpniu br. (+37,5%).

Ranking sprzedaży ciężarówek, a dostępność samochodów na stokach

Od początku 2021 roku przybyło 21 524 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5t. co oznacza wzrost (+77,9%) w skali roku.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL