DOLL na targach INTERFORST 2014 w Monachium

DOLL na targach INTERFORST 2014 w Monachium

Interforst to Światowe Targi Leśnictwa i Techniki Leśnej i jednocześnie jedne z najważniejszych targów specjalistycznych w branży w skali światowej. W tym roku targi odbywają się już po raz 12 w dniach 16 - 20 lipca w Monachium.

DOLL jako wiodący producent pojazdów do transportu drewna prezentuje na targach swoje możliwości. Firma znajduje się aktualnie w procesie restrukturyzacji. - Co nie mniej istotne dużo otuchy i czynne wsparcie w formie zamówień od naszych klientów otwierają nam perspektywę na przyszłość - mówi Patrick Spitznagel, dyrektor działu transportu drewna i transportu ciężkiego. W tym miejscu dziękuje w imieniu całej firmy za ich solidarność i zaufanie. - To wsparcie daje nam siłę i wiarę do wyzwań, którym jeszcze musimy sprostać.

W tym roku DOLL chce udowodnić swoją wyższość znanymi w całej Europie i zawsze sprawdzonymi klasykami, jak również przekonywującymi rozwiązaniami transportowymi o większej ekonomiczności. Największym zainteresowaniem w transporcie drewna cieszy się zdecydowanie 2-osiowa naczepa typu LOGO 21 na ciągniku Volvo o klasie Euro 5, w tym żuraw załadunkowy Loglift do elastycznego zastosowania dla długości drewna od 2 do 21 m. Hydraulicznie sterowana naczepa cechuje się ruchomym zespołem osiowym, jak również hydraulicznym urządzeniem przesuwnym. Dodatkowo DOLL prezentuje zabudowę kłonicową do drewna krótkiego zamontowaną na ciągniku Actros o klasie Euro 6 z żurawiem załadunkowym. Pojazd pochodzi z produkcji DOLL Sachsen GmbH w Mildenau i jest egzemplarzem autorskim powiązania kompetencji w zabudowach do drewna krótkiego, przyczep, naczep i zestawów w tym miejscu produkcji. Ponadto pojazd posiada kompletnie skręcaną ramę pomocniczą i nadaje się do drewna o długości od 2 do 6 m.

W zakresie transportu ciężkiego centrum uwagi skupia się w tym roku rzecz jasna na transporcie maszyn leśnych. DOLL wprowadził w przeszłości na rynek obszerną paletę naczep niskopodwoziowych dla tego typu zastosowań w branży. Połączenie z transportem drewna dostarcza hydraulicznie sterowane i teleskopowe 3-osiowe naczepy niskopodwoziowe serii VARIO. Decydujące w tej naczepie są zwrotność układu kierowniczego oraz maksymalny prześwit podłużny dla ekstremalnych zastosowań w lesie.

Z pewnością to warte obejrzenia spektrum produktów, złożone z nowoczesnej techniki i wieloletniej tradycji przyciągnie uwagę wielu zwiedzających i zainteresowanych na stoisko DOLL nr 503/37 na terenie otwartym F5. Dla firmy targi te są okazją, aby pozytywnie spojrzeć w przyszłość.

W Polsce dystrybutorem gamy ciężkiej DOLL jest firma Timex S.A. - centrum sprzedaży naczep znajduje się pod Warszawą w Koniku Nowym przy ul. Terespolskiej 58.


4trucks.pl / Timex SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL