Podsumowanie SACHS Race Challenge 2014

Podsumowanie SACHS Race Challenge 2014

SACHS Race Challenge to akcja zorganizowana przez przedstawicielstwo koncernu ZF Friedrichshafen AG w Polsce w maju i czerwcu 2014 roku.

W ciągu trzynastu intensywnych dni, w szkoleniach zorganizowanych przez polskie przedstawicielstwo koncernu ZF Friedrichshafen AG na rally-crossowych torach we Wrocławiu, Debrznie i Słomczynie wzięło udział około 1300 pracowników branży warsztatowej.

SACHS Race Challenge to zupełnie nowy koncept szkoleniowy, który jest jednocześnie "następcą" zeszłorocznej akcji SACHS Roadshow skierowanej do pracowników branży warsztatowej. Tematy szkoleń akcji obejmowały kompletne portfolio produktów ZF, a szkolenia, stanowiące kombinację praktyki i teorii, uwzględniają doświadczenia z codziennej pracy warsztatów i stawiają w centrum uwagi zastosowanie poszczególnych części zamiennych do samochodów osobowych, ciężarowych, czy autobusów.

- Podczas szkoleń przekazujemy mechanikom praktyczną wiedzę o produktach koncernu ZF - nie tylko o tych, z którymi spotykają się podczas codziennej pracy, ale również tych, które dopiero wchodzą na rynek części zamiennych. Dlatego podczas tegorocznych szkoleń informujemy również o nowej marce ZF Lenksysteme - mówi Peter Rothenhöfer, dyrektor polskiego oddziału ZF Services.

- Nasze doświadczenie pokazuje, że na pozytywną długotrwałą zmianę świadomości klientów końcowych i ich lojalność względem marki ma właściwie i fachowo wyszkolony personel warsztatów. Nasza firma podczas prowadzonych szkoleń dla mechaników stawia z jednej strony na szkolenia techniczne, a z drugiej na umiejętne podejście do obsługi klienta przez pracowników. Z tego właśnie powodu program SACHS Race Challenge został podzielony na dwa bloki tematyczne: techniczny i sprzedażowy, które w połączeniu z dodatkowymi atrakcjami spotykają się z bardzo dobrym przyjęciem przez uczestników - dodaje Peter Rothenhöfer.

Przebieg akcji SACHS Race Challenge podkreślił zaangażowanie firmy ZF w rozwój zawodowy pracowników branży warsztatowe poprzez zorganizowane szkolenia. Na uczestników akcji czekały cztery bloki szkoleniowe, roboczo nazywane "stacjami". Na pierwszej z nich organizowane są wykłady techniczne z zakresu elektromechanicznych przekładni kierowniczych ZF Lenksysteme oraz właściwego serwisowania pojazdów hybrydowych (w tym ćwiczenia praktyczne na przygotowanych pojazdach Volkswagen Golf i Audi Q5 Hybrid). Na drugiej stacji odbywają się jazdy porównawcze samochodami Volkswagen Golf ze zużytym i nowym kompletem amortyzatorów SACHS. Trzecia stacja obejmuje szkolenia sprzedażowe, których celem jest zwrócenie uwagi na często trudny temat relacji z klientem podczas rozpatrywania reklamacji. Czwarta i najbardziej wyczekiwana stacja to rywalizacja na torze rally-crossowym w specjalnie przygotowanych samochodach Mercedes C280 - uczestnicy biorą udział w treningu, kwalifikacjach i Wielkim Finale pod koniec każdego dnia.

Dodatkową atrakcją SACHS Race Challenge był udział przedstawicieli działu ZF Motosport, na których stanowisku prezentowane są części do pojazdów wykorzystywanych w profesjonalnych sportach motorowych, w tym sprzęgła i amortyzatory używane podczas wyścigów DTM i Formuły 1. Uczestnicy mogli też sprawdzić swoje umiejętności, rywalizując w konkurencji składania na czas wielotarczowego sprzęgła do pojazdów DTM. Najlepsi uzyskiwali w tej konkurencji czasy jakich nie odnotowano do tej pory w siedzibie działu ZF Motosport. Nagrodą dla najlepszych zawodników z każdego z 13 dni zmagań były upominki, a dodatkowo spośród zwycięzców rozlosowano VIP-owskie dwuosobowe zaproszenie na tegoroczny Rajd Polski.

W trakcie dni skierowanych do warsztatów pojazdów ciężarowych, dodatkową atrakcją był udział Grzegorza Barana - siedmiokrotnego uczestnika rajdu Dakar. Na szczęśliwych zwycięzców losowania czekały przejazdy w fotelu pilota ciężarówki marki MAN w specyfikacji rajdowej.

Na zakończenie intensywnego dnia czekały wieczorne atrakcje. W programie rozrywkowym znalazł się m.in. koncert zespołu "Banda Łysego", grający covery znanych polskich i zagranicznych zespołów oraz pokazy taneczne dziewczyn z zespołu "Afro Carnaval" - półfinalistek programu rozrywkowego Telewizji Polsat "Got To Dance".

- Tym co wyróżnia wydarzenia organizowane przez ZF Services jest ich jakość. Dlatego z roku na rok zmieniamy koncepcję naszych akcji i staramy się je urozmaicić, w taki sposób by były niepowtarzalne. Dzięki specjalnie dobranemu programowi szkoleń, chcemy pokazać jakie znaczenie ma dla nas zapewnienie jak najszerszej oferty naszym partnerom biznesowym, zarówno w ramach wsparcia sprzedaży, jak i wykonywanej przez nich pracy. Tegoroczna edycja akcji SACHS Race Challenge cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem wśród partnerów biznesowych, w porównaniu do ubiegłorocznego SACHS Roadshow. Z informacji zwrotnej, jaką otrzymaliśmy od uczestników wynika, że przygotowane atrakcje zdecydowanie przypadły im do gustu - mówi Peter Rothenhöfer, dyrektor polskiego oddziału ZF Services.

- Liczę, że w kolejnych latach uda nam się, z pomocą naszych partnerów dystrybucyjnych, kontynuować tego typu akcje i że będą one z roku na rok coraz większe i jeszcze bardziej atrakcyjne dla uczestników - dodaje Peter Rothenhöfer.


4trucks.pl / ZF Friedrichshafen AG

Przeczytaj też:
Kobieta kierowca, która podbiła Rosję

Ekaterina Mironova, 28-letnia kierowca ciężarówki zachęca inne dziewczyny żeby wsiadły za kółko.

Okradzione ciężarówki w Niemczech

Minionej nocy niedaleko Koblenz zgłoszono, policji autostradowej, kradzież w kabinach dwóch ciężarówek.

Tachograf 2019 jeszcze bardziej inteligentny

Wprowadzenie inteligentnych tachografów zostało już potwierdzone.

Jak jeździmy w Niemczech?

Przedstawiamy wyniki 2-tygodniowej kontroli funkcjonariuszy BAG oraz policji na mocno uczęszczanej Bundesautobahn 2 (A2).

Dzień Reformacji - zakaz jazdy samochodów ciężarowych

Państwa federalne, w których Dzień Reformacji jest związany z zakazem prowadzenia pojazdów to: Brandenburgia, Mecklenburg-Vorpommern, Saksonia, Saksonia-Anhalt i Turyngia.

Nowy odcinek S3 Legnica - Bolków

Już dziś, w godzinach południowych, ma zostać oddana do użytku droga ekspresowa S3 z Legnicy do Bolkowa. Jej długość wynosi 36 km.

Sprzęg sprzęgowi nie równy...

Do czasu wprowadzenie dyrektywy 94/20/WE podawano jedynie, jaką najcięższą przyczepę "pociągnie" dany sprzęg.

IVECO triumfuje w wyścigach samochodów ciężarowych

Jochen Hahn, prowadzący samochód IVECO Stralis, zapisał się w historii tych zawodów, zdobywając tytuł mistrzowski już po raz piąty.

Rozpoczynałem jako kierowca, dziś jestem mechanikiem

Truck Partner to należący do sieci Q-Service Truck warsztat specjalizujący się w naprawie samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych i naczep.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL