WITD: VIII Stolik Inspekcyjny

WITD: VIII Stolik Inspekcyjny

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu informuję, że w dniu 25 czerwca 2014 roku od godziny 18:00 w części restauracyjnej Stacji Paliw BP (137 km drogi krajowej A4 kierunek Jędrzychowice - Wrocław) odbędzie się ósme spotkanie w ramach "Stolika Inspekcyjnego".

Tematami przewodnimi spotkania będą "Przepisy ruchu drogowego obowiązujące na terenie Niemiec" oraz "Transport drogowy w świetle przepisów prawa wspólnotowego UE". Spotkanie ma charakter otwarty. Odpoczywający lub realizujący przerwę kierowcy, a także inne osoby będą mogły w sposób bezpośredni zadawać pytania dotyczące zagadnień związanych z:
- przepisami ruchu drogowego obowiązującymi na terenie Niemiec.
- czasem pracy kierowców,
- wykonywaniem transportu drogowego,
- przewozem na potrzeby własne,
- wątpliwościami związanymi ze zmianami przepisów,
- bezpieczeństwem na drodze.

Na pytania uczestników w tym dniu, odpowiadać będą: Funkcjonariusze Policji z Niemiec oraz Inspektorzy Transportu Drogowego.


4trucks.pl / WITD Wrocław

Przeczytaj też:
Korekta ciśnienia w oponach bez udziału kierowcy. Z BPW AirSave to możliwe!

Sposób na oszczędność paliwa, opon i niższą emisję CO2 ? Optymalnym rozwiązaniem jest oferowany przez BPW inteligentny system kontroli ciśnienia w ogumieniu - AirSave.

Zmiany dla samochodów ciężarowych w Holandii

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gmina Amsterdam, od 1 października br., wprowadza zakaz ruchu dla ciężkich samochodów.

Prawo jazdy przy cukrzycy? Zmiana przepisów ułatwia zdobycie uprawnień kierowcy

Nieświadomość hipoglikemii nie jest już przeciwwskazaniem do posiadania prawa jazdy dla osoby chorującej na cukrzycę. Pod warunkiem jednak, że na stałe korzysta ona z systemu do monitorowania glikemii w czasie rzeczywistym (CGM-rt).

Od 1 października - kolejny etap kontroli na granicy UK – UE

Z dniem 1 października 2021 roku nastąpią kolejne zmiany w zasadach przeprowadzania kontroli granicznej pomiędzy UK a UE. Poniżej lista planowanych zmian:

Co dalej z zawyżonymi stawkami Maut w Niemczech? Przewoźnicy mogą wystąpić z roszczeniem

Europejski Trybunał Sprawiedliwości w 2020 r., orzekł że ceny opłat drogowych dla samochodów ciężarowych w Niemczech były od lat obliczane nieprawidłowo.

Ranking sprzedaży ciężarówek, a dostępność samochodów na stokach

Od początku 2021 roku przybyło 21 524 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5t. co oznacza wzrost (+77,9%) w skali roku.

Przewóz do i z Wielkiej Brytanii, czy na pewno bez ograniczeń?

Od 1 stycznia 2021 r. istnieje możliwość wykonywania przewozów do i z terytorium Unii Europejskiej oraz do i z Wielkiej Brytanii, a także przez terytorium Wielkiej Brytanii bez ograniczeń, natomiast konieczne jest spełnienie odpowiednich warunków.

Transport samochodów do Polski, jako odpady niebezpieczne

W czwartek 2 września niemiecka policja przeprowadziła poważną kontrolę transportu odpadów, w transporcie odpadów znalazły się m.in. samochody do Polski.

Praca na lata – na co zwrócić uwagę przy wyborze pracodawcy w branży transportowej?

Po trudnym okresie w branży, w wyniku którego wiele firm borykało się z problemami, a pracownicy musieli szukać nowego zatrudnienia, powoli wracamy do normalności.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL