Young European Truck Driver

Young European Truck Driver

Do konkursu Scania Young European Truck Driver zgłosiło się blisko 2 400 kierowców.

Wraz z zakończeniem pierwszego etapu konkursu polegającego na rejestracji kandydatów, Scania rozpoczęła finały regionalne konkursu Young European Truck Driver.

Zawodnicy rywalizują ze sobą w walce o tytuł Najlepszego Europejskiego Kierowcy. Nagrodą główną jest Scania Streamline o wartości 100 000 Euro. Wyzwaniem jest sprostanie wymagającym konkurencjom - począwszy od wiedzy teoretycznej poprzez umiejętności praktyczne jak jazda ekonomiczna i manewry sprawnościowe. Zestawy konkursowe składają się z ciągników Scania Streamline Euro 6 o mocy 410 i 450 KM oraz naczepy firmy Schwarzmüller, a zasila je paliwo Shell Fuel Safe.

- Organizujemy konkurs Young European Truck Driver już po raz szósty. W tym roku przyjęliśmy blisko 2 400 formularzy zgłoszeniowych z całej Polski. Z edycji na edycję obserwujemy rosnące zainteresowanie ze strony kierowców, którzy wykazują coraz większą aktywność i chęć rywalizacji. Mimo pojawiających się w branży kolejnych konkursów dla kierowców konkurs Scania ze swoją ponad 10-letnią historią jest niezmiennie największym i najpopularniejszym wydarzeniem tego typu na świecie - mówi Stefan Przeniosło, młodszy kierownik ds. Projektów Marketingowych w Scania Polska.

Dnia 17 maja odbyły się pierwsze rundy eliminacyjne w serwisach Scania na Mazowszu oraz Warmii i Mazurach.
Zwycięzcą finału regionalnego w Nadarzynie został Konrad Sadecki (31 lat) z miejscowości Łajski, najwyższe miejsce na podium w Olsztynie zajął Rafał Maciejewski (32 lata) z Pasłęka.

Kolejne finały regionalne odbędą się według następującego harmonogramu:

24 maja 2014 - Lublin oraz Bydgoszcz
31 maja 2014 - Kielce oraz Koszalin
07 czerwca 2014 - Gliwice oraz Zielona Góra
14 czerwca 2014 - Opole oraz Łódź

Finał krajowy konkursu zostanie rozegrany 29-30 sierpnia 2014 w Gdańsku na dorocznej imprezie Pomorska Miss Scania.

Podobnie jak w poprzedniej edycji globalnymi partnerami konkursu są: Komisja Europejska, Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego (IRU) oraz Michelin.

W polskiej edycji konkurs wspierają - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce (ZMPD), Główny Inspektor Transportu Drogowego (ITD.), Polski Czerwony Krzyż, Michelin, Shell oraz Compensa.


4trucks.pl / Scania Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL