TranSPORT Ride 2

TranSPORT Ride 2

Wystartowała druga edycja Rajdu Rowerowego OZPTD o Puchar Grupy DBK. Tym razem Transportowcy zamierzają pokonać dystans prawie 500 kilometrów w ciągu 5 dni.

Prawie 30-osobowa grupa rowerzystów, którą tworzą w większości właściciele firm transportowych z Regionu Śląskiego, w ciągu pięciu dni pokona trasę Świnoujście - Świeradów Zdrój. Warto dodać, że w Świnoujściu metę miała pierwsza edycja Rajdu Rowerowego OZPTD o puchar Grupy DBK, a ze Świeradowa wystartują uczestnicy TranSPORT Ride 3. W ten sposób pomysłodawcy i uczestnicy inicjatywy rowerowej zamierzają pokonać całą Polskę! - Poprzednia edycja Rajdu odbywała się we wrześniu 2013 r. i traktowaliśmy ją niejako pilotażowo. Nie do końca wiedzieliśmy, czego się spodziewać - głównie po nas samych. Nie ukrywam bowiem, że taki rajd rowerowy to okazja nie tylko do obcowania z naturą, ale i samym sobą - własnymi przemyśleniami i słabościami. Dziś jesteśmy bardziej świadomi własnych możliwości, ale jednocześnie jeszcze wyżej stawiamy sobie poprzeczkę. Dlatego też dystans zbliżony do trasy pierwszej edycji TranSPORT Ride tym razem zamierzamy pokonać w jeszcze krótszym czasie - mówi Przemysław Lis, prezes zarządu Alcopper Trans Logistics - organizator i jeden z pomysłodawców imprezy.

- Zamierzamy po raz kolejny odkrywać uroki naszego kraju - zwłaszcza miejsc, których na co dzień nie mamy możliwości zobaczyć z foteli samochodów ciężarowych i osobowych. Dla właścicieli firm transportowych czy też obsługujących klientów z branży TSL - takich jak Grupa DBK - TranSPORT Ride 2 to także kolejna okazja do propagowania postaw proekologicznych i zachęcania do zamiany, raz na jakiś czas, czterech czy kilkunastu kół na dwa. Jesteśmy pewni również, że i tym razem będzie to także… po prostu dobra zabawa i szansa na spędzenie kilku dni w ciekawym otoczeniu i w towarzystwie ludzi o podobnych zainteresowaniach, podobnych doświadczeniach, a przy tym mających czasem zupełnie różne spostrzeżenia dotyczące branży transportowej - mówi Andrzej Luniak, prezes WTC, jednej ze spółek należących do Grupy DBK - sponsora tytularnego i jednego z patronów imprezy.

TranSPORT Ride - Rajd Rowerowy OZPTD o puchar Grupy DBK - to cykl imprez rowerowych powołanych z inicjatywy działaczy Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Uczestnicy rajdu, odbywającego się pod patronatem Grupy DBK - holdingu zrzeszającego spółki wyspecjalizowane w obsłudze klienta z sektora TSL - to prawie 30-osobowa grupa, którą tworzą w większości właściciele firm transportowych z Regionu Śląskiego. Celem inicjatywy jest pokazanie, że dla branży transportowej kwestie związane z ochroną środowiska i racjonalnym gospodarowaniem zasobami naturalnymi nie sprowadzają się wyłącznie do restrykcyjnych norm emisji spalin. Sponsorami TranSPORT Ride są Grupa DBK, DAF Trucks Polska, Orlen PetroTank oraz VB Leasing. Więcej informacji znaleźć można na facebookowym profilu rajdu: facebook.com/transportride.


4trucks.pl / Grupa DBK

Przeczytaj też:
Program flotowy MOYA Firma ma już 10 lat!

Rozwój oferty flotowej jest jednym z priorytetów dla spółki Anwim – właściciela i operatora ogólnopolskiej sieci stacji paliw MOYA. W tym roku ma miejsce jubileusz dziesięciolecia istnienia na rynku kart MOYA firma.

Japońska technologia już od grudnia w europejskiej fabryce

FUSO, japońska spółka córka Daimler Truck i zarazem jeden z wiodących azjatyckich producentów pojazdów użytkowych, ogłosiła rozpoczęcie sprzedaży w Europie nowego FUSO Cantera.

Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021

To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.

Zmiana w fabryce MAN Trucks w Niepołomicach

Z dniem 01.11.2021 dr Richard Slovák objął stanowisko dyrektora zarządzającego w fabryce MAN Niepołomicach oraz prezesa zarządu spółki MAN Trucks sp. z o.o.

Scania z kamerami zamiast lusterek, ale w innym miejscu

Opcja ta będzie początkowo oferowana tylko na rynku europejskim.

Sprawdziliśmy ile kosztują nowe DAF'y XG zamówione przez Waberer's

Od węgierskiego dilera DAF Trucks przyszła dobra wiadomość - wpłynęło ogromne zamówienie na na 570 modeli DAF XG.

Poznajemy DAF XF model 2022

Oglądamy jeden z pierwszych samochodów, nowej serii DAF XF, który trafił do Polski. Samochód wyspecyfikowany na polski rynek, a więc taki jaki zapewne będą kupować polscy przewoźnicy.

 

Alexander Vlaskamp nowym szefem MAN Truck & Bus SE

Rada Nadzorcza TRATON SE powołała do Zarządu Aleksandra Vlaskampa. Przejmuje on stanowisko po Andreasie Tostmann'ie, który był prezesem Zarządu MAN Truck & Bus SE.

Kolekcja zabytkowych ciężarówek Mercedres-Benz opuszcza Stuttgart

Podział Daimlera na dwie niezależne firmy skutkuje przeniesieniem zabytkowych ciężarówek do Wörth.

 

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje