TranSPORT Ride 2

TranSPORT Ride 2

Wystartowała druga edycja Rajdu Rowerowego OZPTD o Puchar Grupy DBK. Tym razem Transportowcy zamierzają pokonać dystans prawie 500 kilometrów w ciągu 5 dni.

Prawie 30-osobowa grupa rowerzystów, którą tworzą w większości właściciele firm transportowych z Regionu Śląskiego, w ciągu pięciu dni pokona trasę Świnoujście - Świeradów Zdrój. Warto dodać, że w Świnoujściu metę miała pierwsza edycja Rajdu Rowerowego OZPTD o puchar Grupy DBK, a ze Świeradowa wystartują uczestnicy TranSPORT Ride 3. W ten sposób pomysłodawcy i uczestnicy inicjatywy rowerowej zamierzają pokonać całą Polskę! - Poprzednia edycja Rajdu odbywała się we wrześniu 2013 r. i traktowaliśmy ją niejako pilotażowo. Nie do końca wiedzieliśmy, czego się spodziewać - głównie po nas samych. Nie ukrywam bowiem, że taki rajd rowerowy to okazja nie tylko do obcowania z naturą, ale i samym sobą - własnymi przemyśleniami i słabościami. Dziś jesteśmy bardziej świadomi własnych możliwości, ale jednocześnie jeszcze wyżej stawiamy sobie poprzeczkę. Dlatego też dystans zbliżony do trasy pierwszej edycji TranSPORT Ride tym razem zamierzamy pokonać w jeszcze krótszym czasie - mówi Przemysław Lis, prezes zarządu Alcopper Trans Logistics - organizator i jeden z pomysłodawców imprezy.

- Zamierzamy po raz kolejny odkrywać uroki naszego kraju - zwłaszcza miejsc, których na co dzień nie mamy możliwości zobaczyć z foteli samochodów ciężarowych i osobowych. Dla właścicieli firm transportowych czy też obsługujących klientów z branży TSL - takich jak Grupa DBK - TranSPORT Ride 2 to także kolejna okazja do propagowania postaw proekologicznych i zachęcania do zamiany, raz na jakiś czas, czterech czy kilkunastu kół na dwa. Jesteśmy pewni również, że i tym razem będzie to także… po prostu dobra zabawa i szansa na spędzenie kilku dni w ciekawym otoczeniu i w towarzystwie ludzi o podobnych zainteresowaniach, podobnych doświadczeniach, a przy tym mających czasem zupełnie różne spostrzeżenia dotyczące branży transportowej - mówi Andrzej Luniak, prezes WTC, jednej ze spółek należących do Grupy DBK - sponsora tytularnego i jednego z patronów imprezy.

TranSPORT Ride - Rajd Rowerowy OZPTD o puchar Grupy DBK - to cykl imprez rowerowych powołanych z inicjatywy działaczy Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Uczestnicy rajdu, odbywającego się pod patronatem Grupy DBK - holdingu zrzeszającego spółki wyspecjalizowane w obsłudze klienta z sektora TSL - to prawie 30-osobowa grupa, którą tworzą w większości właściciele firm transportowych z Regionu Śląskiego. Celem inicjatywy jest pokazanie, że dla branży transportowej kwestie związane z ochroną środowiska i racjonalnym gospodarowaniem zasobami naturalnymi nie sprowadzają się wyłącznie do restrykcyjnych norm emisji spalin. Sponsorami TranSPORT Ride są Grupa DBK, DAF Trucks Polska, Orlen PetroTank oraz VB Leasing. Więcej informacji znaleźć można na facebookowym profilu rajdu: facebook.com/transportride.


4trucks.pl / Grupa DBK

Przeczytaj też:
Czy optymalizacja opłat drogowych jest mitem, czy faktem? Opłaty drogowe stopniowo stają się coraz bardziej znaczącym składnikiem kosztowym w transporcie towarowym.
Paliwa alternatywne i ich wpływ na smarowanie silników samochodów ciężarowych Ambitne cele Unii Europejskiej w zakresie redukcji emisji CO2 w pojazdach ciężkich powodują, że na popularności zyskują paliwa alternatywne.
Girteka otwiera komis używanych ciężarówek TrucksMerchant.com - portal aukcyjny używanych samochodów ciężarowych i naczep.
Poznajemy nowe IVECO Eurocargo 2024 Nowe IECO Eurocargo ma być, jak dotąd, najbardziej zaawansowaną wersją w historii gamy włoskich ciężarówek klasy średniej.
Volvo FH Electric z tytułem Truck of the Year 2024 Gama samochodów ciężarowych FH Electric firmy Volvo Trucks została wybrana Międzynarodową Ciężarówką Roku 2024 przez jury składające się z 24 redaktorów i dziennikarzy reprezentujących 24 główne magazyny o tematyce motoryzacyjnej w całej Europie.
Przybywa stacji tankowania gazu ziemnego PGNiG Obrót Detaliczny uruchomiło dwie stacje LCNG w Koszalinie i Zielonej Górze. Obie umożliwiają tankowanie zarówno skroplonego (LNG), jak i sprężonego gazu ziemnego (CNG).
DAF XD z silnikiem PX-7 dostępny nowym rozstawem osi DAF model XD z silnikiem PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l jest teraz dostępny z rozstawami osi do 6,9 m i pełną gamą wersji kabin.
Poznajemy IVECO S-WAY i X-WAY - modele na rok 2024 IVECO odświeża gamę modelową wprowadzając na rynek nowego S-WAY, X-WAY, EuroCargo i Daily oraz ulepszone wersje gazowe i nowe - elektryczne.  W pierwszej kolejności przedstawimy charakterystykę najcięższych IVECO modeli: S-WAY i X-WAY.
Co połączy IVECO i zespół Metalica w 2024 roku? IVECO ogłosiło historyczne partnerstwo. Włoski producent samochodów ciężarowych będzie wspierać zespół Metalica podczas europejskiego etapu ich światowej trasy koncertowej M72.