Dynamiczna AUTOSTRADA-POLSKA i MASZBUD

Dynamiczna AUTOSTRADA-POLSKA i MASZBUD

Targi budownictwa drogowego oraz maszyn budowlanych i pojazdów specjalistycznych już od 14 do 17 maja w Targach Kielce.

Nową formą i wyjątkowymi wydarzeniami zaskoczy tegoroczna edycja wystawy AUTOSTRADA-POLSKIA i MASZBUD. Po raz 20 do Kielc zjadą liderzy branży budownictwa drogowego z 18 krajów świata, w tym z Niemiec, Włoch, Tajwanu i Indii. Na gości targów czekają m.in. widowiskowe zmagania operatorów maszyn budowlanych, konkurs dla zwiedzających z cennymi nagrodami, rodzinny piknik Show After Fair oraz spektakularne pokazy dynamiczne na poligonie o powierzchni 1.6 ha!

Olbrzymie zainteresowanie pokazami dynamicznymi stało się motorem napędowym zmian w przebiegu targów.
- Do dyspozycji wystawców oddany jest poligon, o powierzchni 1,6 ha z którego w minionych latach korzystały tak znane firmy, jak m.in. ASBUD, BH RUDA, BOBCAT, HKL BAUMASCHINEN, HUTA STALOWA WOLA, INTERHANDLER, VOLVO, WIRTGEN - wyjaśnia Bogusława Grzechowska, dyrektor projektu. - Zapraszamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu także w tym roku. Rozszerzona formuła pokazów, która 17 maja przybierze formę wielkiego rodzinnego festynu, to nietuzinkowy sposób na spędzenie czasu wspólnie z rodziną i przyjaciółmi.

Pokazy sprzętu będą towarzyszyć wystawcom i zwiedzającym podczas wszystkich czterech targowych dni. W ramach targów MASZBUD odbędzie się także Konkurs Operatorów Maszyn Budowlanych pod patronatem Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa. Maszyny do konkursu dostarczy firma ASBUD z Katowic, bezpośredni przedstawiciel maszyn firmy TEREX.
- W zmaganiach mogą wziąć udział posiadacze uprawnień operatorskich klasy III.- wyjaśnia Dariusz Michalak, dyrektor Wydziału Targów w Targach Kielce.

Nagrody to m.in. sprzęt AGD i RTV. Konkurs odbędzie się 15, 16 i 17 maja- udział jest bezpłatny. Zwiedzający wystawę również mogą wykazać się w turniejowych zmaganiach. Organizatorzy zapraszają wszystkich gości do udziału w konkursie na hasło promujące kieleckie targi- na zwycięzcę czeka tablet Samsung Galaxy. Ponadto organizatorzy zachęcają do udziału w profesjonalnym instruktażu użytkowania wytaczarek pod okiem specjalistów z włoskiej firmy Elsa, lidera w produkcji przenośnych wytaczarko-napawarek Supercombinata.

Targi to także doskonała okazja na rodzinny wypad. Show After Fair to propozycja Targów Kielce na rodzinny piknik w cieniu wielkich maszyn. Na najmłodszych gości czekają nie lada atrakcje. Będzie można m.in. wsiąść do koparki, pobawić się na zjeżdżalni i dmuchanym zamku, pograć w piłkę, czy zmierzyć się w konkursie i wygrać, m.in. bilety do Parku Rozrywki Sabat Krajno. O prawidłowy rozwój ruchowy i dobrą zabawę dzieci zadbają specjaliści ze Szkółki Piłkarskiej SOCATOTS, wdrażający program zajęć ogólnorozwojowych rozwijających inteligencję ruchową najmłodszych. Na fanów zajęć plastycznych czekała będzie ścianka do kolorowania i możliwość pomalowania twarzy. Organizatorzy zapraszają 17 maja, wstęp wolny.

Wystawa po raz kolejny została objęta patronatem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Uzyskała także wsparcie czołowych polskich stowarzyszeń branżowych, a obecność na targach potwierdziła dyrektor GDDKiA, mgr inż. Ewa Tomala - Borucka.


4trucks.pl / Targi Kielce SA

Przeczytaj też:
Profesjonalni Kierowcy 2023 - trwają zapisy Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji.
Volvo Buses kończy działalność w Polsce Firma podjęła decyzję o stopniowym wygaszeniu i zamknięciu fabryki we Wrocławiu w 2024 roku.
Ciężarowe w górę W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.
IKEA, Volvo Trucks Polska i Grupa Raben dostawy Volvo FM Electric do fabryki IKEA IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podpisały umowę o współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu towarów w Polsce.
Profesjonalni Kierowcy - wystartowały zapisy do siódmej edycji W ramach programu Volvo Trucks organizowane są bezpłatne szkolenia dla kierowców, którzy obecnie nie pracują w zawodzie. Zapisy do VII edycji programu właśnie wystartowały.
Modyfikacje w silnikach Volvo Trucks Volvo Trucks wprowadza szereg istotnych modyfikacji w swoich silnikach 11- i 13-litrowych spełniających normę emisji spalin Euro 6, których celem jest zapewnienie niższego zużycia paliwa przy jednoczesnej poprawie właściwości jezdnych.
Profesjonalni kierowcy wystartowali po raz szósty Dziś odbyła się inauguracja akcji Volvo Trucks wraz z partnerami: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton, Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia oraz Shell Polska.
Scania dołącza do producentów oferujących asystenta bocznego skrętu i asystenta cofania Nowością w ofercie jest Scania Preview Sentry Radar, asystent cofania do identyfikacji zagrożeń z tyłu pojazdu.  
Włoski przewoźnik kupuje 1000 ciężarówek Volvo FH z systemem I-Save Lannutti Group, włoska firma transportowo-logistyczna, zamówiła 1000 nowych ciężarówek Volvo FH wyposażonych w najnowszą technologię oszczędzania paliwa I-Save. Firma dostrzega potencjał zmniejszenia zużycia paliwa o 10 procent, a także niższej emisji CO2.