Syreną dookoła Polski

Syreną dookoła Polski

Dwóch pasjonatów starej motoryzacji Grzegorz Sroka i Artur Samborski postanowiło w dniach 25 kwietnia - 4 maja odbyć szaleńczą wyprawę dookoła Polski samochodem marki Syrena 105L z roku 1976.

Jakby tego było mało, aby jeszcze bardziej skomplikować sobie życie postanowili ciągnąć ze sobą przyczepę kempingową Niewiadów N-126e z 1986 roku. Chcą udowodnić, że samochody niejako z poprzedniej epoki są w stanie przebyć ponad 3000 km w ciągu zaledwie 10 dni.

Syrena w czasach swojej największej świetności była często nazywana królową… polskich poboczy, dlatego postanowili zmienić tą obiegową opinię i dokonać czegoś, w co większość wątpi. Swoją wyprawę rozpoczną w piątek 25 kwietnia spod krakowskiego Wawelu, by kierując się wzdłuż polskich granic, na początku w stronę zachodu, odwiedzić 3 najdalej wysunięte krańce Polski: zachodni, północny oraz wschodni, a także tej najniżej położony na Żuławach Wiślanych, aby 4 maja powrócić do Krakowa, tym razem od wschodu. Nie będą jechać drogami krajowymi, a tymi małymi, lokalnymi, aby podziwiać Polskę prawdziwą, nie tę wielkich miastach czy też zza ekranów usytuowanych przy wielkich drogach. Czy im się uda, nie wiadomo. W każdym bądź razie są już przygotowani do wyprawy, mając spakowany cały bagażnik części w razie jakichkolwiek niespodzianek, które na trasie mogą się wydarzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Syreną jeżdżą już od kilku lat odwiedzając najdalsze zakątki naszego kraju i uczestnicząc w różnego rodzaju spotkaniach z innymi pasjonatami starej motoryzacji, których nie brak w naszym kraju, ale tego typu wyprawa będzie czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym.

Na bieżąco będą zdawać relację z wyprawy na Facebooku, pod adresem https://www.facebook.com/SyrenaDookolaPolski


4trucks.pl

Przeczytaj też:
Ułatwienia dla kierowców na Zakopiance i w okolicy A4 Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas do otwarcia wyczekiwanego tunelu w ciągu drogi ekspresowej S7 wydrążonego pod górą Luboń Mały na Zakopiance.
Takiego transportu jeszcze nie było... Transport będzie się poruszał z maksymalną prędkością 10 km/h. Z uwagi na gabaryty i planowaną prędkość jeden przejazd będzie trwał ok. 20-25 dni. Ostatni z transportów dotrze na plac budowy najpóźniej z końcem stycznia przyszłego roku.
Droga ekspresowa S19 Via Carpatia ma nowy odcinek W ostatnich dniach kwietnia GDDKiA oddała do ruchu ostatni element szlaku Via Carpatia pomiędzy granicą województw lubelskiego i podkarpackiego a Rzeszowem odcinek Zdziary - Rudnik nad Sanem.
Na A4 znowu będzie drożej Zgodnie z wnioskiem złożonym do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków planuje od 4 lipca br. zmienić stawki opłat za przejazdy dla wszystkich kategorii pojazdów.
Taniej, szybciej i wygodniej na odcinku A4 Katowice-Kraków. Poznaj A4Go Skorzystanie z oferowanych przez Stalexport Autostradę Małopolską automatycznych form płatności wiąże się z wieloma korzyściami.  
Uwaga kierowcy. Alarm dotyczący huraganu w Niemczech. Istnieje zagrożenie życia Już dziś po południu w północnych Niemczej jest spodziewany Huragan Sabine. W ciągu jutrzejszego dnia Sabine rozprzestrzeni się na całą północ i centrum Niemiec.
Zmiana oznakowani dróg szybkiego ruchu w Polsce GDDKiA opracowuje projekt zmian oznakowania dróg szybkiego ruchu i wdrożyła je na wybranych 46 odcinkach nowych dróg.  
Zmasowana akcja GDDKiA - to nie jest pomiar prędkości W dniu 23 stycznia rozpoczął się tegoroczny Generalny Pomiar Ruchu, który wykonywany jest co pięć lat.  
Wrocław połączy się z Poznaniem - drogą ekspresową S5 Od soboty 14 grudnia ostatnie 50 km drogi ekspresowej S5 w woj.wielkopolskim jest dostępne dla kierowców.