Goodyear zaprasza na zawody pojazdów ciężarowych i autobusów

Goodyear zaprasza na zawody pojazdów ciężarowych i autobusów

Dzisiaj, 15 kwietnia br. w Sosnowcu odbędą się eliminacje do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych organizowanych co dwa lata przez UICR (Światową Unię Kierowców Profesjonalnych).

Po raz pierwszy zarówno eliminacje, jak i same Mistrzostwa odbędą się w Polsce. W tym roku Goodyear został jednym z partnerów i sponsorów imprezy.

Mistrzostwa organizowane są w poszczególnych państwach członkowskich UICR co 2 lata, jednak gospodarzem tego wydarzenia może zostać jedynie ta organizacja, która wyróżnia się w swojej działalności w Unii. Ostatnie edycje gościły w RPA, Austrii, Włoszech, Luksemburgu i Chorwacji. W tym roku po raz pierwszy impreza w całości odbędzie się w Polsce. To oznacza, że we wrześniu br. do Krakowa zjedzie kilkuset kierowców m.in. pojazdów ciężarowych, autokarów i samochodów dostawczych.

- Jeśli chodzi o reprezentację Polski na Mistrzostwa, to jesteśmy na etapie eliminacji. Zakwalifikowali się już kierowcy w kategorii B - autobusy oraz E - młodzi adepci zawodu. Natomiast w najbliższy wtorek w Sosnowcu odbędą się eliminacje w kategorii A, czyli solo - ciężarówki do 12 ton, C - zestaw z naczepą i D - zestaw z przyczepą. Do tego dojdzie również kategoria F, czyli furgony. Łącznie wyłonimy 18 reprezentantów, którzy we wrześniu wezmą udział w zawodach - tłumaczy Bogusława Barbara Zimmer, Prezes Mistrzostw UICR ze strony Stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera.

Udział w Mistrzostwach mogą wziąć udział jedynie kierowcy, którzy są członkami Światowej Unii Kierowców Zawodowych (UICR). Warto dodać, że pierwszym etapem eliminacji był test teoretyczny, który musieli rozwiązać kierowcy zainteresowani udziałem w zawodach. Do organizatorów przysłano około 150 rozwiązanych testów, spośród których wyłoniono 28 najlepszych.

- W każdym kierowcy zawodowym, który pokonuje tysiące kilometrów za kierownicą ciężarówki, tkwi potrzeba rywalizacji. Ilekroć rozmawiam z kierowcami zawodowymi, opowiadają mi oni o swoich przeżyciach i odczuciach towarzyszących codziennej jeździe. Bardzo mocno dopingują nas na rajdowych trasach i identyfikują się z nami. Dlatego cieszę się, że jest taka forma zawodów, w której mogą się sprawdzić, a także doskonalić swoje umiejętności. Mając takie podstawy, kto wie, czy któryś z nich nie zostanie przyszłą gwiazdą motosportu? - powiedział Jarosław Kazberuk, kierowca i pilot rajdowy, wielokrotny uczestnik najtrudniejszych rajdów na świecie za kierownicą ciężarówki, m.in. Rajdu Dakar, który ukończył aż sześciokrotnie.

Goodyear jest partnerem zarówno eliminacji, jak i całych Mistrzostw. Firma będzie m.in. sponsorem stroju, który otrzyma każdy reprezentant Polski. Będzie to bluza z barwami narodowymi i logo Goodyear, która wyróżni naszą reprezentację podczas finału we wrześniu w Krakowie.

- Serdecznie zapraszamy media, kibiców, jak i wszystkich fanów motoryzacji na to wydarzenie. Najlepsi polscy kierowcy zmagając się w kilku naprawdę wymagających konkurencjach tworzą niezwykłe i bardzo widowiskowe zawody. Wyłonimy w ten sposób całą kadrę reprezentującą Polskę podczas Mistrzostw Świata, które odbędą się we wrześniu w Krakowie. To duże wydarzenie dla wszystkich fanów pojazdów ciężarowych. Niezmiernie nam miło, że możemy przyczynić się do organizacji tej imprezy właśnie w Polsce - powiedział Janusz Krupa, menedżer opon ciężarowych, rolniczych i przemysłowych Grupy Goodyear Polska.


4trucks.pl / Goodyear Dunlop Tires Polska

Przeczytaj też:
Czy optymalizacja opłat drogowych jest mitem, czy faktem? Opłaty drogowe stopniowo stają się coraz bardziej znaczącym składnikiem kosztowym w transporcie towarowym.
Paliwa alternatywne i ich wpływ na smarowanie silników samochodów ciężarowych Ambitne cele Unii Europejskiej w zakresie redukcji emisji CO2 w pojazdach ciężkich powodują, że na popularności zyskują paliwa alternatywne.
Elektryczne Gitary i Volkswagen ID. Buzz Kultowy zespół Elektryczne Gitary przygotował nową wersję swojego przeboju "Włosy" (Noś długie włosy jak my), w której zachęca do jazdy samochodami elektrycznymi. W roli głównej zobaczymy dwa pięknie pomalowane Volkswageny ID.Buzz.
Girteka otwiera komis używanych ciężarówek TrucksMerchant.com - portal aukcyjny używanych samochodów ciężarowych i naczep.
Nowy MAN TGE kolejne informacje MAN TGE Next Level już w pierwszej połowie 2024 roku.
Poznajemy nowe IVECO Eurocargo 2024 Nowe IECO Eurocargo ma być, jak dotąd, najbardziej zaawansowaną wersją w historii gamy włoskich ciężarówek klasy średniej.
Volvo FH Electric z tytułem Truck of the Year 2024 Gama samochodów ciężarowych FH Electric firmy Volvo Trucks została wybrana Międzynarodową Ciężarówką Roku 2024 przez jury składające się z 24 redaktorów i dziennikarzy reprezentujących 24 główne magazyny o tematyce motoryzacyjnej w całej Europie.
Przybywa stacji tankowania gazu ziemnego PGNiG Obrót Detaliczny uruchomiło dwie stacje LCNG w Koszalinie i Zielonej Górze. Obie umożliwiają tankowanie zarówno skroplonego (LNG), jak i sprężonego gazu ziemnego (CNG).
DAF XD z silnikiem PX-7 dostępny nowym rozstawem osi DAF model XD z silnikiem PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l jest teraz dostępny z rozstawami osi do 6,9 m i pełną gamą wersji kabin.