Poznaj najlepszych mechaników w Polsce

Poznaj najlepszych mechaników w Polsce

III Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w kategorii Mechanik Zawodowy wygrał Maciej Kubisiak z Czermina. Z kolei najlepszymi Młodymi Mechanikami zostali Krzysztof Lewandowski i Łukasz Witczak z Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy.

Finały towarzyszące Targom Techniki Motoryzacyjnej TTM w Poznaniu pokazały, w czym serwisanci są najlepsi oraz jak bardzo zależy im na sukcesie. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników są mocnym pretendentem do tytułu najbardziej prestiżowego konkursu dla specjalistów z branży motoryzacyjnej.

Pierwszy dzień Mistrzostw należał do Młodych Mechaników. Do wielkiego finału zakwalifikowało się 20 spośród blisko 300 zespołów szkolnych, które rozwiązywały test przygotowany przez specjalistów Mobil 1. Uczniowie odpowiadali na 25 pytań dotyczących budowy i serwisowania pojazdów, trendów na rynku motoryzacyjnym oraz historii motoryzacji. Sprawdzian z wiedzy o motoryzacji nie ominął także ponad 200 zawodowców. Z tej grupy na finały towarzyszące Targom Techniki Motoryzacyjnej TTM przyjechało 30 doświadczonych mechaników, specjalizujących się między innymi w serwisowaniu pojazdów ciężarowych.

Na młodych mechaników i zawodowców, rywalizujących w oddzielnych kategoriach, czekały te same konkurencje, a zawody poprowadził Włodzimierz Zientarski. Doświadczonych mechaników wyróżniała specjalizacja. Zdarzało się, że rezygnowali z pojedynczej konkurencji, bo na przykład nigdy nie regulowali geometrii pojazdu. Z drugiej strony zawodowcy pokazali własne techniki warsztatowe, które pozwalały im podczas rywalizacji zamienić się w demony prędkości.

Zadaniami, które sprawiły mechanikom największą trudność były wymiana tulei metalowo-gumowej przy użyciu specjalistycznego narzędzia (stoisko Tesam) oraz diagnostyka zawieszenia pojazdu (stoisko Precyzja Service). Poza tym, mechanicy programowali czujniki ciśnienia w oponach (Oponeo), regulowali zawieszenie z wykorzystaniem czujników laserowych (Wimad), wymieniali pasek rozrządu oraz prezentowali niesamowitą zręczność posługiwania się narzędziami warsztatowymi (Neo Tools).

III edycja Mistrzostw Mechaników przechodzi do historii. Ogólnopolskie zawody stały się jednym z najbardziej prestiżowych konkursów dla specjalistów z branży motoryzacyjnej. To doskonałe miejsce dla właścicieli serwisów motoryzacyjnych, bo na finałach Mistrzostw znajdą zdolnych i zmotywowanych pracowników - mówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland. Producent olejów Mobil 1 jest partnerem merytorycznym Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, ale także wspiera inne projekty zwiększające konkurencyjność młodych osób na rynku pracy. Organizatorami Mistrzostw są V8 Team oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Wyniki Mistrzostw w kategorii Młody Mechanik:
1. Krzysztof Lewandowski, Łukasz Witczak, Focus Team
Zespół Szkół Samochodowych z Bydgoszczy

2. Piotr Borowiec, Karol Ścisłowski, ZSS
Zespół Szkół Samochodowych z Lublina

3. Kamil Mądrzejewski, Kamil Pacek, Dexter Team
Zespół Szkół Samochodowych z Bydgoszczy

4. Tomasz Maciejewski, Dawid Sobota, Mini Team
Zespół Szkół Samochodowych z Bydgoszczy

5. Bartłomiej Durmaj, Adam Boruszewski, GCE
Gostyńskie Centrum Edukacyjne

6. Radosław Nieroda, Bartosz Wilusz
Skoda Team, ZSP Krosno

7. Michał Wojtczak, Łukasz Grzelewski, III TPSA
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jarocinie

8. Grzegorz Kot, Lucjan Stojowski, ZSP Zakliczyn 4
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczyn

9. Błażej Bąbelczyk, Hubert Hirszfeld, Staszic 2
Zespół Szkół nr. 2 Nowy Tomyśl

10. Michał Przewożny, Piotr Jopek, ZSS Poznań Team 2
Zespół Szkół Samochodowych Poznań

11. Bartosz Ujazda, Damian Piątkowski, BLU
Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych Sulęcin

12. Paweł Kotecki, Michał Szymański, BiTurbo-Team
Zespół Szkół Mechanicznych w Słupsku

13. Dariusz Pałka, Maciej Kiszka, TX Team,
ZSP Krosno

14. Damian Dziurdzia, Piotr Szczurek, URSUS Team
Zespół Szkół nr. 1 z Bochni

15. Dariusz Widomski, Kamil Walkowski, ZSS2
Zespół Szkół Samochodowych z Lublina

16. Paweł Pieniak, Robert Jarosz, RCE2 Biłgoraj
Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

17. Rafał Dzięgiel, Łukasz Budnik
Turbo Team, ZSP Krosno

18. Karol Rola, Piotr Szada-Borzyszkowski, B&K Team
Technikum Samochodowe Koszalin

19. Kamil Hryć, Bartosz Kowalczyk, ZSP1
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Radzyń Podlaski

20. Norbert Kochel, Damian Kaczyński, Mechanicy
Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych ze Słupska

Wyniki Mistrzostw w kategorii Mechanik Zawodowy (pierwsza dziesiątka):
1. Maciej Kubisiak, Czermin, 177 pkt.
2. Marcin Kłosek, Racibórz, 162 pkt.
3. Dariusz Kobiela, Leźno, 157,5 pkt.
4. Janusz Jędrosek, Lubomia, 157 pkt.
5. Łukasz Kowalski, Łobez, 156 pkt.
6. Tomasz Kuśmierek, Szczerców, 156 pkt.
7. Jacek Jakimów, Wrocław, 154 pkt.
8. Cezary Witkowski, Leszno, 138 pkt.
9. Mariusz Kalbarczyk, Jaraczewo, 137 pkt.
10. Michał Kozieł, Trzebinia, 137 pkt.

Dodatkowe informacje o Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników znajdziesz na stronie: www.mistrzostwamechanikow.pl


4trucks.pl / Mobil 1

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
110 lat marki Textar Za oficjalny początek marki Textar przyjmuje się datę 23 lipca 1913 roku.
Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Firma TIRMET z nowym serwisem IVECO Firma TIRMET uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów marki IVECO.
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów pod koniec wakacji W grupie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t DMC w sierpniu 2023 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, zarejestrowano 4244 nowe pojazdy użytkowe. To jest znacznie więcej niż przed rokiem (+62 %) i więcej niż w lipcu br. (+37,3%).
Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo ma już 30 lat Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek model FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.