Najlepsi mechanicy na targach TTM w Poznaniu

Najlepsi mechanicy na targach TTM w Poznaniu

W piątek i sobotę Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM będą gościć 70 finalistów III edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Wśród zawodników są doświadczeni serwisanci oraz uczniowie szkół mechanicznych. Finały poprowadzi Włodzimierz Zientarski.

Do eliminacji w kategorii Młody Mechanik stanęło niemal 300 drużyn szkolnych z całej Polski. Uczniowie odpowiadali na 25 pytań przygotowanych przez specjalistów Mobil 1, partnera merytorycznego Mistrzostw. Zadania dotyczyły budowy i serwisowania pojazdów, trendów na rynku motoryzacyjnym oraz historii motoryzacji. Sprawdzian z wiedzy o motoryzacji czekał także na ponad 200 zawodowców. W piątek (28 marca) do stolicy Wielkopolski przyjedzie 20 najlepszych dwuosobowych zespołów szkolnych. Dzień później do decydującej rywalizacji stanie 30 doświadczonych mechaników, specjalizujących się także w serwisowaniu pojazdów ciężarowych.

W ciągu zaledwie dwóch lat Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników stały się jednym z największych krajowych konkursów dla specjalistów z branży motoryzacyjnej. Tegoroczna III edycja, towarzysząca Targom Techniki Motoryzacyjnej TTM, dodaje rywalizacji jeszcze większego prestiżu, a zwycięzcom daje większe szanse na znalezienie dobrej pracy w renomowanych serwisach. Producent olejów Mobil 1 jest partnerem merytorycznym Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, ale także wspiera inne projekty zwiększające konkurencyjność młodych osób na rynku pracy. Organizatorami Mistrzostw są V8 Team oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Dodatkowe informacje: www.mistrzostwamechanikow.pl lub www.mobil.pl (tam też pełna lista finalistów w kategorii Młody Mechanik).

4trucks.pl / ExxonMobil Poland

Przeczytaj też:
Bilety dla kierowców przekraczających granicę Polski w Korczowej

Wprowadzenie biletów ma na celu wyeliminowanie kolejki ciężarówek wzdłuż drogi czekających na odprawę.

Szkolenia w Inter Cars samochody ciężarowe 

 W październiku Inter Cars kontynuuje szkolenia ShowTruck dla specjalistów od rynku ciężarowego.

Valeo na IAA 2018

Firma Valeo zaprezentowała najnowsze osiągnięcia dedykowane branży transportowej. Skupiają się one w trzech obszarach: elektryfikacji, pojazdów autonomicznych i mobilności cyfrowej.

Odblaski w ciężarówkach

Aż trzy na cztery pojazdy ciężarowe w Polsce nie spełniają norm w zakresie oznakowania odblaskowego stanowiąc potencjalne zagrożenie na drodze – raport 3M.

Hybrydowa Scania - odkrywamy jej tajemnice

Podczas targów IAA w Hanowerze na stoisku Scania zaprezentowana zostanie hybryda plug-in (PHEV), stworzona na bazie pojazdu nowej generacji.

Konkurs Valeo

Niedawno, na łamach naszego portalu, publikowaliśmy artykuł dotyczący wymiany sprzęgła w pojeździe ciężarowym.

UE: przepisy dotyczące wymiarów i obciążeń pojazdów

Komisja Europejska wzywa Polskę, Niemcy i Słowenię do pełnego wdrożenia do ustawodawstwa krajowego przepisów UE w sprawie maksymalnych obciążeń i wymiarów określonych pojazdów drogowych.

Bezpłatne szkolenie on-line Całkowity Koszt Posiadania

Producent olejów silnikowych Mobil Delvac™ opublikował bezpłatne szkolenie dla przewoźników, wyjaśniające pojęcie Całkowitego Kosztu Posiadania w kontekście zarządzania flotą pojazdów ciężarowych.

Mobil Delvac Strong Traker

Nowe konkurencje na Poznań Motor Show Truck

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL