Ponad 7 tys. osób odwiedziło MAN Trucknology Days 2014 w Monachium

Ponad 7 tys. osób odwiedziło MAN Trucknology Days 2014 w Monachium

W dniu 21 i 22 marca 2014 r. na pokazie nowych rozwiązań zabudowań w transporcie byli także przedstawiciele firmy Wielton.

Dla firmy nie była to zwykła wystawa, ale niezwykle cenna wizyta, która zaowocowała podpisaniem umowy z koncernem MAN.

Wielton podpisał nową ramową umowę która wyróżnia spółkę spośród pozostałych dostawców, plasując tym samym jako globalnego producenta zabudowań dla koncernu MAN. Jest to kolejny krok rozwoju współpracy z Niemieckim producentem ciężarówek. Zabudowy Wielton są zamawiane przez dilerów MAN z całego świata. Powodzenie współpracy zostało sformalizowane podczas Man Trucknology Days 2014.

MAN Trucknology Days 2014 - Wielton

W ubiegłym roku Wielton dostarczył zabudowy do co najmniej 25 krajów na świecie. Wartośc zamówień na eksport przekroczyła 45mln zł. Dla porównania w 2010r zamówienia z zagranicy na zabudowania kształtowały się na poziomie 7mln zł.

Wielton liczy, że poprzez nową umowę zdynamizuje eksport swoich produktów. Tym bardziej, że nowe rozwiązani technologiczne przyjęte w produkcji zabudowań, wpływają na zmniejszenie ich masy, dużą ładowność i nowoczesną linię. - Nasze najnowsze produkty będą miały swoją premierę jeszcze w tym roku - mówi Paweł Madziara, kierownik działu sprzedaży zabudów Wielton S.A. 

Prezentacje i pokazy podczas MAN Trucknology Days 2014 obejrzało kilka tysięcy zainteresowanych z branży transportowej z Niemiec, całej Europy i Azji. Obecni byli również przedstawiciele tak odległych rynków jak Kazachstan czy Irak.


4trucks.pl / Wielton SA

Przeczytaj też:
Finał Profesjonalni Kierowcy odbył się w Wieluniu Podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową oraz naczepą Wielton stanęły w Wieluniu podczas VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. A to wszystko po to, aby dostarczyć porządną dawkę wiedzy kierowcom z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.
Wielton inwestuje w kolejny zakład produkcji naczep W celu usprawnienia procesu produkcyjnego oraz poprawy wydajności Wielton zbudował kolejny zakład w Wieluniu.
Wielton na tegorocznych targach TransLogistica Firma Wielton po raz pierwszy zaprezentuje się na targach TransLogistica Poland w Warszawie.
Nowa Strategia Grupy Wielton na lata 2023 – 2027 Zgodnie ze Strategią rozwoju na lata 2023–2027 skonsolidowane wolumeny sprzedaży, z uwzględnieniem fuzji i przejęć, wyniosą w 2027 r. ok. 45 tys. sztuk pojazdów w porównaniu do poziomu 23,2 tys. sztuk w 2022 r. (wzrost o 93 proc.).
Zmiany w produkcji naczep Wielton Redukcja wytwarzanych odpadów i recykling materiałów kluczem do zrównoważonej produkcji naczep w Wieltonie.
Naczepy Wielton ponownie we flocie Dobosz Trans W 2023 roku firma transportowa Dobosz Trans zamówiła łącznie u wieluńskiego producenta ponad 80 standardowych naczep kurtynowych.
Nowe naczepy Wielton dla firmy Francepol Spółka PTH Francepol, w styczniu 2023 roku, zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega.
Rynek naczep w dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku Od początku 2023r. grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła 4094 szt., co oznacza zmniejszenie popytu na te pojazdy o 7,6% w porównaniu z sytuacją w 2022 roku. Przyczep przybyło 409 szt. (-7,7%) a naczep 3685 (-7,6%).
Wielton dostarczy naczepy podkontenerowe do przewozu płynnych elektrolitów Firma transportowo – logistyczna ADECON, specjalizująca się w przewozie materiałów niebezpiecznych, podpisała w 2022 r. umowę na wyprodukowanie przez Wielton łącznie 48 naczep.