Kampania Złote Zasady Michelin

Kampania Złote Zasady Michelin

O bezpieczeństwie drogowym w sieci i na kursach prawa jazdy.

Psychologowie podkreślają, że młodzi ludzie to szczególna grupa kierowców, którą cechuje większa skłonność do ryzykownych zachowań na drodze. Właśnie dlatego Michelin prowadzi ogólnopolską kampanię edukacyjną Złote Zasady Michelin skierowaną w szczególności do ludzi młodych - uczestniczących w kursach prawa jazdy Raporty Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pokazują, że wypadki drogowe są najczęstszą przyczyną śmierci osób w wieku 15-29 lat .

Akcja Złote Zasady Michelin, która rozpoczęła się pod koniec stycznia 2014 roku, propaguje najważniejsze reguły bezpiecznego zachowania na drodze, takie jak przestrzeganie właściwej prędkości, nie prowadzenie samochodu po wypiciu alkoholu czy zapinanie pasów. Ponieważ ze swoim przekazem Michelin chce trafić przede wszystkim do ludzi młodych, dlatego działania prowadzone są w dużej mierze w Internecie - poprzez stronę internetową http://zlotezasady.michelin.pl, na Facebooku oraz na kanale YouTube. Dodatkowo do sieci trafiły przygotowane przez Michelin krótkie animowane filmy z komentarzami Krzysztofa Hołowczyca.

- Młodzi ludzie mają skłonność do przeceniania własnych umiejętności za kierownicą oraz postrzegania siebie jako kierowców lepszych od innych uczestników ruchu. Do tego dochodzi niedostateczna umiejętność oceny ryzyka i wynikające z tego brawurowe zachowania na drodze - mówi Izabela Słowakiewicz, psycholog transportu i wykładowca kursów dla instruktorów i kierowców.

Jednym z elementów kampanii Złote Zasady Michelin jest pilotażowy program edukacyjny realizowany we współpracy ze szkołami nauki jazdy z regionu Warmii i Mazur oraz Pomorza wytypowanymi w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Na potrzeby zajęć z kursantami Michelin opracował materiały edukacyjne dotyczące kluczowych zasad bezpieczeństwa drogowego.

Akcja jest polską edycją międzynarodowej kampanii Michelin Golden Rules realizowanej we współpracy z Międzynarodową Federacją Samochodową FIA pod nazwą Action For Road Safety (Działanie na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego). Partnerami kampanii Złote Zasady Michelin w Polsce zostali: Polski Związek Motorowy, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytut Transportu Samochodowego, WORD Elbląg oraz WORD Olsztyn.

Złote Zasady Michelin:
1. Jako kierowca lub pasażer zawsze pamiętaj, żeby zapiąć pasy
2. Kodeks Drogowy powstał, aby nas chronić - przepisy są po to, by ich przestrzegać
3. Dla bezpieczeństwa własnego i innych zawsze prowadź auto zgodnie z dopuszczalną prędkością
4. Regularnie kontroluj zużycie opon i ich ciśnienie; nie zapomnij o sprawdzeniu opony zapasowej
5. Kiedy jesteś pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, nie siadaj za kierownicą
6. Pamiętaj, że dzieci powinny podróżować wyłącznie w fotelikach
7. Nie używaj telefonu komórkowego w czasie jazdy - nie rozpraszaj się za kierownicą
8. Jeśli czujesz się śpiący lub zmęczony, zjedź z trasy i odpocznij
9. Zawsze zakładaj kask, poruszając się jednośladami
10. Na drodze bądź uprzejmy i szanuj innych użytkowników ruchu


4trucks.pl / Michelin Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL