W 2014 r. poznamy kolejnego mistrza ekonomicznej jazdy

W 2014 r. poznamy kolejnego mistrza ekonomicznej jazdy

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do Drivers’ Fuel Challenge 2014 - międzynarodowego konkursu Volvo Trucks w jeździe ekonomicznej.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich kierowców zawodowych, niezależnie od tego, jakiej marki samochodem ciężarowym jeżdżą na co dzień. Finał zostanie rozegrany 19 września br. w Szwecji.

Konkurs Drivers’ Fuel Challenge, w różnych formach - jako wydarzenie o zasięgu globalnym lub regionalnych, jest organizowany corocznie od 2009 r. Z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. W jego ostatniej globalnej edycji udział wzięło 3600 kierowców z 22 krajów.

- Koszty paliwa stanowią duże obciążenie finansowe dla wielu firm transportowych. Niemniej jednak, koszty te można wydatnie zmniejszyć, stosując techniki ekonomicznej jazdy. Za pomocą Drivers’ Fuel Challenge chcemy podkreślać znaczenie tego faktu i zachęcać kierowców zawodowych na całym świecie do doskonalenia swojego stylu jazdy pod kątem ekonomiki paliwowej - mówi Vesna Jovic, menedżer projektu ds. Drivers’ Fuel Challenge 2014.

I rzeczywiście, potencjalne korzyści wynikające z ekonomicznej jazdy są znaczne. Z analiz Volvo Trucks wynika, że poprzez skorzystanie z oferowanych przez Volvo Trucks usług, takich jak szkolenie i indywidualny instruktaż kierowców, udaje się zmniejszyć zużycie paliwa o około 10 procent.

Dlatego też uczestnicy Drivers’ Fuel Challenge będą oceniani nie tylko według rzeczywistego zużycia paliwa, ale także pod kątem zachowań oddziałujących na ekonomikę paliwową, takich jak przewidywanie sytuacji drogowej, hamowanie oraz wykorzystanie silnika i skrzyni biegów. Próby konkursowe będą się odbywały w realistycznych warunkach, w których kierowcy muszą utrzymać odpowiednią wydajność, a jednocześnie udowodnić, że potrafią użytkować samochód ciężarowy w sposób właściwy: bezpieczny i odpowiedzialny.

Swój tegoroczny konkurs Rynek Europy Centralno-Wschodniej (CEE) Volvo Trucks organizuje w ramach globalnego Drivers’ Fuel Challenge 2014. Oznacza to, że 3 najlepszych kierowców wyłonionych w regionalnym finale będzie reprezentować region CEE w finale światowym, walcząc o tytuł mistrza świata w ekonomicznej jeździe. Lokalne rundy kwalifikacyjne, a następnie finały krajowe i wreszcie finał rynku CEE zostaną rozegrane zgodnie z planem określonym przez Region w 2012 r. i zastosowanym także w roku ubiegłym. Kierowcy będą rywalizowali ze sobą na specjalnie wytyczonych trasach konkursowych.

Szczegółowe informacje o konkursie, w tym dotyczące zasad, szczegółowego programu, terminów i sposobu składania zgłoszeń w Polsce zostaną wkrótce opublikowane na stronie www.volvotrucks.pl Rejestracja do konkursu w Polsce rusza 10 marca 2014.

Światowy finał Drivers’ Fuel Challenge 2014, z udziałem 25 najoszczędniejszych kierowców na świecie, odbędzie w rodzinnym mieście Volvo Goeteborgu, w Szwecji, 19 września 2014 r.

Fakty - Drivers’ Fuel Challenge 2014
Drivers’ Fuel Challenge to ogólnoświatowy konkurs w ekonomicznej jeździe, otwarty dla wszystkich kierowców zawodowych, niezależnie od tego, jakiej marki samochodem ciężarowym jeżdżą na co dzień i bez względu na wiek. Finaliści zostaną wyłonieni w drodze regionalnych eliminacji, organizowanych od lutego do lipca 2014 r. (wg indywidualnych harmonogramów w poszczególnych krajach).


4trucks.pl / Volvo Group Trucks Poland

Przeczytaj też:
Profesjonalni Kierowcy 2023 - trwają zapisy Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji.
Volvo Buses kończy działalność w Polsce Firma podjęła decyzję o stopniowym wygaszeniu i zamknięciu fabryki we Wrocławiu w 2024 roku.
Ciężarowe w górę W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.
IKEA, Volvo Trucks Polska i Grupa Raben dostawy Volvo FM Electric do fabryki IKEA IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podpisały umowę o współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu towarów w Polsce.
Profesjonalni Kierowcy - wystartowały zapisy do siódmej edycji W ramach programu Volvo Trucks organizowane są bezpłatne szkolenia dla kierowców, którzy obecnie nie pracują w zawodzie. Zapisy do VII edycji programu właśnie wystartowały.
Modyfikacje w silnikach Volvo Trucks Volvo Trucks wprowadza szereg istotnych modyfikacji w swoich silnikach 11- i 13-litrowych spełniających normę emisji spalin Euro 6, których celem jest zapewnienie niższego zużycia paliwa przy jednoczesnej poprawie właściwości jezdnych.
Tajemniczy sygnał alarmowy na morzu pochodził z ciężarówki Tajemniczy sygnał alarmowy na zachodnim wybrzeżu Skanii (Szwecja) umknął zarówno kontrolerom ruchu lotniczego, jak i ratownikom morskim. Teraz tajemnica została rozwiązana.
Ciężarówka, przekształcona w dzieło sztuki, pochłania taką samą ilość CO2 z powietrza, jak drzewo Farba na naczepie pochłania tyle samo CO2 z powietrza co drzewo i zapobiega rozwojowi wszelkiego rodzaju wirusów i bakterii.
MAN Trucks rozbudowuje fabrykę ciężarówek w Niepołomicach W ramach strategii New MAN w latach 2020-2022 rozbudowana zostanie fabryka pojazdów ciężarowych w Niepołomicach.