Wygraj weekend z Hołowczycem

Wygraj weekend z Hołowczycem

Niecodziennie pojawia się możliwość przejażdżki Subaru Impreza N14 z Hołkiem za kierownicą, uczestniczenia w drifcie ciągnikiem siodłowym lub łamanie rekordu szybkości Polski.

Odcinki Specjalne organizowane przez Inter Cars SA dają swoim klientom taką okazję.

W trakcie trwania konkursu Wielki Rajd odbędą się trzy Odcinki Specjalne (nazywane również Oesami), po jednym w lutym, marcu i kwietniu. Są to trzy dodatkowe konkursy, tzw. dopalacze punktowe, podczas których zakupy dostawców biorących udział w danym Oesie liczone są podwójnie. Punkty zebrane w Oesach powiększają Wasz dorobek punktowy w Rankingu głównym Wielkiego Rajdu. Uczestnicy, którzy w Odcinkach Specjalnych zdobędą największą liczbę punktów, wezmą dział w wyjątkowych spotkaniach motoryzacyjnych z osobowościami polskiego sportu motoryzacyjnego.

Spotkania motoryzacyjne odbędą się w:
• marcu (w ramach Oes1)
• kwietniu (w ramach Oes2)
• maju (w ramach Oes3)

Motoosobowości - motoatrakcje - motoemocje
Wszystkie trzy spotkania w ramach Odcinków Specjalnych 2014 odbędą się na Autodromie Jastrząb koło Szydłowca. Jest to obecnie jeden z najnowocześniejszych i najatrakcyjniejszych kompleksów motoryzacyjnych w Polsce. Autodrom spełnia wszelkie niezbędne warunki do uprawiania motorsportu. Jego obszar to aż 20 hektarów powierzchni podzielony na 4 moduły: płyty poślizgowe, tor do szybkiej jazdy, tor kartingowy oraz prostą do wyścigów na 1/4 mili.

Na miejscu laureaci Odcinków Specjalnych spędzą cały weekend w doborowym towarzystwie, ścigając się, dritując i ucząc się jazdy sportowej. Na uczestników czekają:

Krzysztof Hołowczyc
Tej postaci nie trzeba przedstawiać nikomu, kto choć trochę interesuje się sportami motoryzacyjnymi. Jest to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, mający w swoim dorobku zarówno wielokrotne tytuły Mistrza Polski, zwycięstwa w Pucharze Polski, tytuł Mistrza Europy, jak i udane starty w eliminacjach Mistrzostw Świata (WRC) i w legendarnym rajdzie Dakar. W tegorocznej edycji Rajdu Dakar zajął 6 miejsce i na pewno z przyjemnością podzieli się swoimi wrażeniami z uczestnikami spotkania motoryzacyjnego. Oprócz opowieści, anegdot, informacji ze świata rajdów i cennych instrukcji, zwycięzcy naszych Odcinków Specjalnych będą mieli okazję zasiąść na fotelu obok Krzysztofa Hołowczyca podczas wyjątkowego co-drive’u.

Drift truck z STW Drift Team
Dla klientów rynku ciężarowego przygotowaliśmy specjalną atrakcję, co-drive drift ciężarówką Volvo FM12. Ten wyjątkowy pojazd należy do STW Drift Team, którego twórcą, szefem i sercem jest Adam Fijał właściciel firmy transportowej Aft Heavy Transport i serwisu STW Center.

Volvo FM12 po przerobieniu podwozia, kuracji odchudzającej, wstawieniu foteli kubełkowych do kabiny, zamontowaniu pokaźnego spojlera i nitro, jest drift truck z prawdziwego zdarzenia. Robi furorę na zawodach krajowych i międzynarodowych. Na razie może pochwalić się mocą 700 KM/3000 NM, ale niedługo zyska kolejne 100 KM oraz nowy pakiet aerodynamiczny.

- Jazda drift truckiem tak naprawdę wiele się nie różni od jazdy zwykłym driftowozem - mówi Adam Fijał. - Wbrew pozorom prowadzi się naprawdę bardzo łatwo i sprawnie jedyne do czego trzeba się przyzwyczaić to oczywiście gabaryty ciężarówki. Z racji zupełnie innego miejsca w środku, głównie chodzi o wysokość nad ziemia przeciążenia są odczuwane kompletnie inaczej niż w osobówce i to jest najciekawsze. Dlatego dla osoby na fotelu pasażera drift ciężarówka to będzie wyjątkowe przeżycie nieporównywalne do innych atrakcji motoryzacyjnych.

Karolina Pilarczyk
Uczestnicy spotkań motoryzacyjnych będą mieli również okazję uczestniczyć w co-drive z jedyną polską, licencjonowaną zawodniczką biorąca czynny udział w zawodach drifowych. Posiada licencję PFD (polska federacja driftingu) i SDC (super drift cup). - Drift podbił moje serce w 2004 r.- mówi o swojej pasji Karolina. - Na zawodach ¼ mili organizowanych przez Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego, Maciej Polody zrobił pokaz driftu i od razu wiedziałam, że to jest to, co chce robić. Rok później kupiłam BMW E36 328, zablokowałam most i wystartowałam w pierwszej w Polsce imprezie z cyklu Drifting Cup 2005 zorganizowanej przez Wielkopolski Automobilklub, "GT" oraz Toyo Tires. W 2008 r. zdobyłam licencje Polskiej Federacji Driftu jako pierwsza kobieta. Również jako pierwsza w Polsce zdecydowałam się zbudować auto do driftu z silnikiem LS. Obecnie jeżdżę Nissanem SILVETTE 620sx z corvettowska jednostka silnikowa LS3 6.2 V8 o mocy 550 KM.

Bartek Ostałowski
To wyjątkowa postać motorsportu nie tylko w Polsce, ale też na skalę światową. W wypadku samochodowym stracił obydwie ręce. To jednak go nie załamało i całkowicie realizuje się w drifcie samochodowym. To co wyprawia swoim driftowozem, wydaje się być nieprawdopodobne. Uczestnicy spotkań motoryzacyjnych w ramach Oesów będą się mogli o tym przekonać, zasiadając w jego samochodzie na fotelu pilota.

- W tegorocznych spotkaniach motoryzacyjnych w ramach Odcinków Specjalnych wystąpię w "nowym, starym" samochodzie, Nissanie Skyline - zapowiada Bartek. - Nowym dlatego, że wprowadzamy w nim szereg modyfikacji. Najważniejsza to silnik LS3 z Chevroleta Camaro, wolnossący V8 o mocy do 500 KM! To nietypowe, zdawałoby się, połączenie amerykańskiego silnika z japońskim autem powinno być zarówno efektywne, jak i efektowne. Według mnie bardzo ważne jest to, że nowy silnik generuje bardzo wysoki moment obrotowy, aż do 600 Nm. Dzięki temu silnik nie będzie słabł. Potężna moc będzie niosła za sobą wyjątkowy dźwięk, nieporównywalny do silników europejskich i japońskich. Oprócz tego zmieniamy zawieszenie oraz skrzynie biegów na półautomatyczna z łopatkami. To dla mnie niewątpliwie nowe wyzwanie i jestem tym bardzo podekscytowany. Na spotkaniach w ramach Odcinków Specjalnych każdy z uczestników będzie mógł zasiąść obok mnie na siedzeniu pasażera podczas driftu. Gwarantuje duże emocje. Z pewnością poczują Państwo, co oznaczy jazda "boczna szyba do przodu". Praktycznie cały co-drive będzie odbywał się w ślizgu przy prędkościach od 120 do 160 km/h!

Grzegorz Staszewski i jego najszybsze samochody w Polsce
Grzegorz Staszewski to wielokrotny mistrz Polski w wyścigach na ¼ mili. Pierwszy Polak, który ustanowił czas przejazdu ¼ mili poniżej 8 sekund. Podczas tegorocznych Odcinków Specjalnych uczestnicy na fotelu pasażera będą mogli brać udział w kolejnych próbach pobicia tego rekordu. Do dyspozycji klientów będzie jeden z dragsterów należących do Grzegorza. Póki co trzymamy to jeszcze w tajemnicy, którym samochodem będziecie bić swoje rekordy życiowe i wytrzymałości. Na pewno będzie to okazja, żeby odczuć niesamowite przyśpieszenia nieosiągalne przez inne samochody, nawet te po ekstremalnym tuningu.

Sportowy stylu jazdy
Podczas Odcinków Specjalnych uczestnicy nie tylko będą mieli okazję uczestniczyć w tzw. co-drive’ach. Sami będą też mogli zasiąść za kierownicą BMW 330 e46 i nauczyć się podstaw sportowej jazdy. Będą Państwo ćwiczyć pod czujnym okiem doświadczonych trenerów z firmy Fast Forward związanej z Maćkiem Oleksowiczem. Po treningu dodatkowy zastrzyk sportowej adrenaliny - zawody na czas pomiędzy uczestnikami spotkania.

Wielki Rajd trwa
Odcinki Specjalne to część konkursu Wielki Rajd, który trwa od 1 lutego do 15 maja 2014. Polega on na tym, aby w określonym czasie kupować produkty wybranych dostawców m.in. Bosch, Castrol czy ZF (ZF Parts, Sachs, Lemfoerder). W ten sposób klienci gromadzą punkty na swoim koncie. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy klienci Inter Cars SA, którzy zarejestrują na stronie internetowej www.galamistrzow.pl. Należy pamiętać o rejestracji, ponieważ jest to warunek konieczny, aby klient został zakwalifikowany do konkursu.

Tradycyjnie podstawową nagrodą będzie uczestnictwo w Gali Mistrzów Warsztatu. Tym razem odbędzie się ona w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, w którym 500 klientów z największą liczbą punktów spędzi aż 3 dni. Na miejscu, oprócz wielkiej wieczornej uroczystości, będzie na nich czekać mnóstwo atrakcji. Na Galę pojedzie po 200 klientów z kategorii warsztat rynku osobowego i sklep z warsztatem rynku osobowego oraz 100 klientów z kategorii rynek ciężarowy.

Ponadto nagrody otrzymają kolejno najlepsi klienci poszczególnych kategorii według rankingu.
1. miejsce - 50 000 zł
2. miejsce - 30 000 zł
3. miejsce - 20 000 zł
4. miejsce - 10 000 zł
5. miejsce - 5 000 zł
6-10. miejsce - 3000 zł
11-15. miejsce - 2000 zł

Nagrody według rankingu dotyczą wszystkich kategorii, dlatego należy liczyć je potrójnie! Nagrody będą wydawane w bonach zakupowych, które są pełnoprawnym środkiem płatniczych we wszystkich filiach Inter Cars SA na terenie Polski. Klienci, którzy nie zakwalifikują się do uczestnictwa w Gali Mistrzów Warsztatu, nie zostaną z pustymi rękoma, ponieważ upominki przewidziane są dla drugiej pięćsetki klientów biorących udział w Wielkim Rajdzie.

Niech żyle bal…
Gala Mistrzów Warsztatu to przede wszystkim wielka uroczystość mająca na celu wyróżnienia najaktywniejszych klientów Inter Cars SA. Dlatego na tych klientów, którzy wygrają w niej udział, czeka impreza na najwyższym poziomie. Używając analogii do świata kina, możemy ją porównać do "Oskarów" polskiego rynku motoryzacyjnego. Z tego też powodu bardzo ważny jest program artystyczny podczas ceremonii. W tym roku dla uczestników wystąpią: Maryla Rodowicz, Andrzej Piaseczny oraz przedstawiciele sceny kabaretowej, formacje Paranienormalni i Chatelet.
Więcej na stronie www.galamistrzow.pl.


4trucks.pl / Inter Cars SA

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Przetrwają firmy transportowe, które są elastyczne Liczba zamówień na usługi przewozowe w tym roku spadła na rynku krajowym średnio o 10-15%, a w transporcie międzynarodowym w niektórych miesiącach nawet o 30%.
Nowa ustawa o delegowaniu kierowców W dniu 28 lipca 2023 r. Prezydent podpisał ustawę o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym.
Które ciężarówki nie wjadą na Białoruś? W dniu dzisiejszym w Dzienniku ustaw ukazało się rozporządzenie zamykające drogę transportom z i na Białoruś.
Znaki towarowe firm - również transportowych Unijne dofinansowanie do znaku towarowego - tylko do końca grudnia.
Składy jednoosobowe, a nowa uchwała Sądu Najwyższego Uchwała Sądu Najwyższego może otworzyć drogę do wzruszenia spraw zapadłych przed sądem drugiej instancji w trakcie pandemii Covid-19.
Branża TSL w czasach niepewności. Specjaliści szukają nowych kierunków optymalizacji Minione dwa lata były czasem wielkiej próby dla całej branży TSL. Konflikt zbrojny w Ukrainie, rosnące koszty działalności operacyjnej, pozrywane łańcuchy dostaw, spowolnienie w sektorze e-commerce, a także regulacje pakietu mobilności to czynniki, które sprawiły, że utrzymanie rentowności biznesu transportowego stało się obecnie niekwestionowanym wyzwaniem.
MTD Skuratowicz zdobywa prestiżową nagrodę za transport pow. 120 t  MTD Skuratowicz – firma zrzeszona w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Pracodawców Transportu Nienormatywnego (OSPTN) – wygrywa europejski konkurs ESTA Awards of Excellence 2023 za najbardziej spektakularny transport powyżej 120 t.
Direct Vision Standard - wymogi bezpieczeństwa dla pojazdów ciężarowych Czy polski przewoźnik ma szansę uzyskać zezwolenie bezpieczeństwa HGV?