XIII Forum Młodej Logistyki i Logistyczne Targi Pracy

XIII Forum Młodej Logistyki i Logistyczne Targi Pracy

Studenckie Koło Logistyki Stosowanej działające na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej zaprasza na XIII Forum Młodej Logistyki i Logistyczne Targi Pracy, które odbędą się w dniach 6-7 marca 2014 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Forum Młodej Logistyki to wydarzenie, które od lat przyciąga środowiska studenckie z całej Polski, najbardziej wpływowych przedstawicieli firm branży TSL oraz gości z Polski i zagranicy. Już po raz trzynasty spotkamy się na najstarszej, największej i najciekawszej konferencji w kraju. Jest to wspaniała okazja dla studentów, aby podczas wspólnej debaty skonfrontować wiedzę wyniesioną z uczelni z praktyką i rzeczywistością biznesową. Ponadto podczas tych dwóch dni uczestnicy mają niepowtarzalną szansę pytać, dzielić się swoim zdaniem, dyskutować, poszerzać swoje horyzonty, zdobywać nieocenioną wiedzę praktyczną, a przy tym wszystkim, świetnie się bawić. To właśnie tutaj środowisko studentów integruje się ze światem logistyki, tworząc jedyną w swoim rodzaju platformę sprzyjającą wymianie doświadczeń i wiedzy.

Pierwszy dzień konferencji ma formę konkursu dla studentów aktywnie działających w kołach naukowych oraz żywo zainteresowanych tematyką transportu i logistyki. Formuła rywalizacji zmienia się co roku, aby studenci mogli popisać się kreatywnością i pomysłowością, a przedstawiciele branży TSL - wyłonić młodych i zdolnych logistyków. Kontakt nawiązany pomiędzy tymi młodymi ludźmi, a światem biznesu stwarza możliwość porównania ich oczekiwań z realiami rynku.

Podczas drugiego dnia studenci mają okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach, panelach dyskusyjnych oraz case study, które przygotowane są przez zaproszonych gości - przedstawicieli firm TSL.

Wydarzeniem towarzyszącym Forum Młodej Logistyki podczas pierwszego dnia konferencji są Logistyczne Targi Pracy. Przez jeden dzień Aula Główna w Gmachu Politechniki Warszawskiej zamienia się w miejsce, gdzie studenci mogą nawiązać bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm z branży TSL. Na corocznych Logistycznych Targach Pracy pojawia się coraz więcej młodych ludzi zafascynowanych logistyką, pragnących nawiązać dialog z firmami transportowymi, operatorami logistycznymi czy też przedstawicielami firm FMCG. To wydarzenie umożliwia uczestnikom nabranie doświadczenia oraz pewności siebie w kontaktach z przedstawicielami firm. Oprócz odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące branży, w której działają, wystawcy mają do zaoferowania ciekawe staże i praktyki, na które można aplikować w trakcie trwania wydarzenia. Co roku rośnie również ilość firm zainteresowanych możliwością zaprezentowania się na Logistycznych Targach Pracy, a wszyscy, którzy już brali w nich udział chcą tam wrócić kolejny raz. W ciągu tego dnia odwiedza nas ponad tysiąc osób. Wiele z nich odnajduje tam swojego pierwszego pracodawcę, u którego ma szansę na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Logistyczne Targi Pracy w ostatnich latach urosły do rangi największych studenckich targów tego typu w Polsce. O sukcesie tego przedsięwzięcia może świadczyć fakt, iż co roku coraz więcej wystawców oraz studentów odwiedza Aulę Główną Politechniki Warszawskiej. Również przedstawiciele firm biorących udział w wydarzeniu wyrażają wielkie zadowolenie z poziomu, jaki prezentują Logistyczne Targi Pracy.

Wiecej: www.sklspw.pl oraz www.logistycznetargipracy.pl


4trucks.pl / Forum Młodej Logistyki

Przeczytaj też:
Nie pomogą podwyżki zarobków kierowców ciężarówek

Niedobór kierowców ciężarówek w Ameryce zdominował w tym roku nagłówki mediów branży transportu drogowego.

Wielka kompromitacja unijnych urzędników - nierealny zapis ustawy o transporcie utrudni życie wszystkim

Niemieckie organizacje transportowe mocno zmartwione propozycją nowych unijnych regulacji w transporcie

Unia Europejska broni się przed polskim transportem drogowym

Wczoraj późnym wieczorem zakończyły się negocjacje państw Unii w sprawie regulacji transportowych.

Oszustwo z Adblue - kolejny skandal z silnikami Diesla

Oszuści manipulują pokładową elektroniką ciężarówek, aby oszczędzić Adblue.

W ostatnią drogę wybrał się ciężarówką

Pewien mechanik ciężarówek, który zmarł w wieku 80 lat, został odprowadzony na cmentarz na swojej ulubionej ciężarówce.

Ciężarówka wywrócona na wietrze - kto winien?

W okresie jesienno-zimowym lub wiosną ciężarówki są narażone na silne podmuchy wiatru. czasem przewracają się.

44 tony - tak, ale pod pewnymi warunkami

Niemieckie Ministerstwo Transportu odrzuciło wniosek 17 spedytorów którzy domagali sie dopuszczenia do ruchu drogowego zestawów 44 tonowych.

12 listopada - kierowcy pracują, ale kto ich rozładuje?

Dzień 12 listopada, który oficjalnie stał się dniem wolnym od pracy nadal wzbudza wiele wątpliwości.

Konkurs FM Logistic dla studentów

FM Logistic rozpoczął nabór projektów na innowacyjne rozwiązania dla logistyki w ramach, trzeciej już edycji, międzynarodowego konkursu dla studentów i absolwentów uczelni Faster Mind Challenge.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL