XIII Forum Młodej Logistyki i Logistyczne Targi Pracy

XIII Forum Młodej Logistyki i Logistyczne Targi Pracy

Studenckie Koło Logistyki Stosowanej działające na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej zaprasza na XIII Forum Młodej Logistyki i Logistyczne Targi Pracy, które odbędą się w dniach 6-7 marca 2014 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Forum Młodej Logistyki to wydarzenie, które od lat przyciąga środowiska studenckie z całej Polski, najbardziej wpływowych przedstawicieli firm branży TSL oraz gości z Polski i zagranicy. Już po raz trzynasty spotkamy się na najstarszej, największej i najciekawszej konferencji w kraju. Jest to wspaniała okazja dla studentów, aby podczas wspólnej debaty skonfrontować wiedzę wyniesioną z uczelni z praktyką i rzeczywistością biznesową. Ponadto podczas tych dwóch dni uczestnicy mają niepowtarzalną szansę pytać, dzielić się swoim zdaniem, dyskutować, poszerzać swoje horyzonty, zdobywać nieocenioną wiedzę praktyczną, a przy tym wszystkim, świetnie się bawić. To właśnie tutaj środowisko studentów integruje się ze światem logistyki, tworząc jedyną w swoim rodzaju platformę sprzyjającą wymianie doświadczeń i wiedzy.

Pierwszy dzień konferencji ma formę konkursu dla studentów aktywnie działających w kołach naukowych oraz żywo zainteresowanych tematyką transportu i logistyki. Formuła rywalizacji zmienia się co roku, aby studenci mogli popisać się kreatywnością i pomysłowością, a przedstawiciele branży TSL - wyłonić młodych i zdolnych logistyków. Kontakt nawiązany pomiędzy tymi młodymi ludźmi, a światem biznesu stwarza możliwość porównania ich oczekiwań z realiami rynku.

Podczas drugiego dnia studenci mają okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach, panelach dyskusyjnych oraz case study, które przygotowane są przez zaproszonych gości - przedstawicieli firm TSL.

Wydarzeniem towarzyszącym Forum Młodej Logistyki podczas pierwszego dnia konferencji są Logistyczne Targi Pracy. Przez jeden dzień Aula Główna w Gmachu Politechniki Warszawskiej zamienia się w miejsce, gdzie studenci mogą nawiązać bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm z branży TSL. Na corocznych Logistycznych Targach Pracy pojawia się coraz więcej młodych ludzi zafascynowanych logistyką, pragnących nawiązać dialog z firmami transportowymi, operatorami logistycznymi czy też przedstawicielami firm FMCG. To wydarzenie umożliwia uczestnikom nabranie doświadczenia oraz pewności siebie w kontaktach z przedstawicielami firm. Oprócz odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące branży, w której działają, wystawcy mają do zaoferowania ciekawe staże i praktyki, na które można aplikować w trakcie trwania wydarzenia. Co roku rośnie również ilość firm zainteresowanych możliwością zaprezentowania się na Logistycznych Targach Pracy, a wszyscy, którzy już brali w nich udział chcą tam wrócić kolejny raz. W ciągu tego dnia odwiedza nas ponad tysiąc osób. Wiele z nich odnajduje tam swojego pierwszego pracodawcę, u którego ma szansę na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Logistyczne Targi Pracy w ostatnich latach urosły do rangi największych studenckich targów tego typu w Polsce. O sukcesie tego przedsięwzięcia może świadczyć fakt, iż co roku coraz więcej wystawców oraz studentów odwiedza Aulę Główną Politechniki Warszawskiej. Również przedstawiciele firm biorących udział w wydarzeniu wyrażają wielkie zadowolenie z poziomu, jaki prezentują Logistyczne Targi Pracy.

Wiecej: www.sklspw.pl oraz www.logistycznetargipracy.pl


4trucks.pl / Forum Młodej Logistyki

Przeczytaj też:
Konfiskata aut pijanym kierowcom - najczęściej zadawane pytania W dniu 14 marca 2024 r. wchodzą w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów pijanym kierowcom. Co prawda nie ma jeszcze do nich przepisów wykonawczych, lecz jest to tylko kwestia najbliższych tygodni.
Wynagrodzenia dla kierowców muszą wzrosnąć w 2024 roku Zmiany w wynagrodzeniach kierowców zawodowych w 2024 – o tym warto wiedzieć.
Skuteczne zmniejszenie kary nałożonej przez Border Force W lutym ubiegłego roku, zostały wprowadzone zmiany w przepisach w zakresie przeciwdziałania wjazdowi nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii. Kary są znacznie bardziej dotkliwe, a przewoźnicy są częściej na nie narażeni.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Zmiana naliczania opłat drogowych w Czechach Opłata za przejazd w Czechach dla pojazdów powyżej 3,5 t zostanie powiększona o składnik opłaty za wytwarzanie emisji CO2.
Zmiany przepisów w Wielkiej Brytanii. Kto musi posiadać certyfikaty? Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy - przy imporcie niektórych produktów będzie obowiązek przedstawienia odpowiednich certyfikatów.
eToll - zmiana opłat za samochody ciężarowe na 2024 rok Zmiana wysokości stawek opłaty elektronicznej od 1 stycznia 2024 r.
Czy optymalizacja opłat drogowych jest mitem, czy faktem? Opłaty drogowe stopniowo stają się coraz bardziej znaczącym składnikiem kosztowym w transporcie towarowym.
Kilkukrotny wzrost kar za przewóz nielegalnych imigrantów Maksymalna kara dla firmy transportowej wynosi obecnie 20 tys. funtów za każdą przewiezioną niezgodnie z prawem osobę.