Young European Truck Driver 2014

Young European Truck Driver 2014

Już po raz szósty Scania poszukuje najlepszego młodego kierowcy samochodu ciężarowego, który będzie reprezentował Polskę w Wielkim Finale Europejskim organizowanym we wrześniu w Szwecji i zawalczy o główną nagrodę - nową Scania Streamline.

Konkurs Kierowców Scania odbędzie się w tym roku w 40 krajach na całym świecie, według przewidywań ponad 85 000 młodych kierowców zgłosi się aby zawalczyć o prestiżowy tytuł oraz nagrodę główną - nową Scania Streamline o wartości 100 000 Euro.

Organizując konkurs YETD od ponad 10 lat Scania konsekwentnie udowadnia jak ważną rolę w branży transportowej odgrywa kierowca. To właśnie on jest najważniejszym ogniwem w branży transportowej mając ogromny wpływ na bezpieczeństwo, rentowność biznesu oraz ochronę środowiska. Z małej, lokalnej inicjatywy konkurs przez ponad dekadę wyrósł na wielkie, międzynarodowe wydarzenie, które od 2003 roku zgromadziło ponad 200 000 uczestników z 50 krajów świata.

Konkurs Scania YETD to niezwykłe emocje, adrenalina i rywalizacja ale również okazja do podniesienia rangi zawodu kierowcy poprzez zaprezentowanie opinii publicznej i mediom umiejętności, możliwości i profesjonalizmu polskich kierowców.

Do konkursu mogą aplikować młodzi kierowcy, którzy nie ukończyli 35 roku życia wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej www.scania.pl/yetd2014 oraz dostępny w serwisach Scania w całej Polsce.

Formularze mogą być przesyłane do dnia 30 kwietnia 2014 roku.

Scania oczekuje na kierowców, którzy spełniają poniższe kryteria:
• Urodzeni w roku 1979 i później
• Posiadający kategorię Prawa Jazdy C+E
• Będący obywatelami Polski

Pierwszy etap konkursu stanowią eliminacje regionalne, które wyłonią 10. reprezentantów regionów, którzy spotkają się na finale krajowym rozgrywanym podczas Pomorskiej Miss Scania w Gdańsku w dniach 29-30 sierpnia 2014 roku. Konkurencje konkursowe będą prawdziwym sprawdzianem umiejętności z zakresu jazdy defensywnej, jazdy ekonomicznej, precyzji na placu manewrowym oraz wiedzy teoretycznej.

Wzorem poprzedniej edycji wśród zadań konkursowych znajdzie się kategoria "Zdrowie i Bezpieczeństwo", poprzez którą Scania promuje wzrost świadomości w kwestii zdrowia i bezpieczeństwa jako istotnych czynników mających wpływ na pracę kierowcy.

Wkrótce pod adresem www.scania.pl/yetd2014 ruszy dedykowana konkursowi strona internetowa na której znajdzie się szereg pomocnych informacji dla osób zainteresowanych udziałem w konkursie, a wśród nich między innymi: szczegółowe opisy konkurencji, relacje filmowe z poprzednich edycji konkursów i sylwetki finalistów z lat ubiegłych.

W Europie konkurs jest wspierany przez Komisję Europejską, Międzynarodową Unię Transportu Drogowego (IRU) i firmę Michelin.

Partnerami polskiej edycji zostali: Główny Inspektor Transportu Drogowego (GITD), Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce (ZMPD), Polski Czerwony Krzyż (PCK), Shell Polska sp. z o.o., Schwarzmüller oraz Compensa.

Eliminacje regionalne YETD 2014 w Polsce odbywać się będą u dilerów Scania zgodnie z następującym harmonogramem:
17 maja 2014 - Nadarzyn oraz Olsztyn
24 maja 2014 - Lublin oraz Bydgoszcz
31 maja 2014 - Kielce oraz Koszalin
07 czerwca 2014 - Gliwice oraz Zielona Góra
14 czerwca 2014 - Opole oraz Łódź

29-31 sierpnia 2014 - Finał krajowy - Pomorska Miss Scania - Gdańsk
12-13 września 2014 - Finał europejski - Szwecja, Centrala firmy Scania w Södertälje


4trucks.pl / Scania Polska

Przeczytaj też:
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Scania uruchamia linię montażową baterii do elektrycznych ciężarówek W kwietniu Scania i Northvolt zaprezentowały wspólnie opracowane ogniwo akumulatorowe, zaprojektowane z myślą o ciężkim transporcie.
Pomorska Miss Scania - nagrody rozdane Tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022” przyznano pojazdowi Scania 590S należącemu do firmy Bartosz Popławski Transport.
W tym roku 20-lecie Pomorskiej Miss Scania Już 3 września na terenie gdańskiego oddział Scania będzie możliwość zobaczenia najpiękniejszych pojazdów Scania w Polsce. Ponadto strefa zielonego transportu, konkursy i koncerty.
Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.
Scania przewiduje zwiększony popyt na ciężarówki Zakład produkcyjny Scania w Zwolle zapowiedział zwiększenie produkcji samochodów ciężarowych do 240 ciężarówek dziennie.
FMS Scania - na Ukrainie bez opłat Scania Ukraina, na swoim Facebooku poinformowała o zniesieniu opłaty abonamentowej za korzystanie z systemu zarządzania flotą FMS.
Limitowane V8 - powstanie tylko 100 sztuk Znany, w świecie samochodów ciężarowych, projektant ciężarówek Svempa Bergendahl wypuścił projekt ciężarówki, dla uczczenia silnika V8.
Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021 To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.