TranSPORT z Sercem - transportowcy zagrali dla 17-latka z Sosnowca

TranSPORT z Sercem - transportowcy zagrali dla 17-latka z Sosnowca

Ponad 8,5 tys. złotych udało się zebrać podczas charytatywnego meczu siatkówki transportowców, który odbył się 5 grudnia br. w sali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Sosnowcu.

Cała kwota zostanie przekazana na leczenie 17-letniego Jakuba Majzla.

Na parkiecie sali sportowej przy sosnowieckim ZSO nr 14 spotkały się reprezentacje Grupy DBK, czyli holdingu motoryzacyjnego, oraz Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Choć zespoły stanęły po przeciwnych stronach siatki, cel miały wspólny - zebrać jak najwyższą kwotę dla Jakuba Majzla - pogodnego 17-latka cierpiącego na postępujący zanik mięśni. Po niezwykle zaciekłej rywalizacji zwyciężyła drużyna OZPTD. W przerwie meczu prowadzona była sprzedaż biletów-cegiełek, a po meczu przeprowadzono licytację przedmiotów przekazanych przez polskich sportowców i artystów. Zlicytowano m.in. koszulkę z autografem Mameda Chalidowa, rękawicę bokserską z autografem przekazaną przez Agnieszkę Rylik, rajdowy folder z autografem Krzysztofa Hołowczyca, płytę zespołu DŻEM z autografami, płytę zespołu BOYS, płytę DVD z filmem "Noce i dnie" z autografem Karola Strasburgera oraz koszulkę z autografem Jana Kopeckiego - rajdowego mistrza Europy w roku 2013. Prawdziwym hitem okazała się jednak przekazana przez rajdowca Tomasza Kuchara felga z Subaru RT. W sumie podczas licytacji oraz dzięki sprzedaży cegiełek udało się zebrać ponad 8,5 tys. zł! A to nie koniec - kolejne przedmioty trafią na internetową licytację, z której dochód także zostanie przekazany na leczenie Kuby. Na zakończenie imprezy zagrał zespół Grzegorz Majzel Trio, którego liderem jest tata Jakuba. Transportowcy nie wykluczają, że niebawem spotkają się na boisku po raz kolejny, ponownie grając w szczytnym celu.

Więcej informacji znaleźć można na facebookowych profilach: facebook.com/transportride oraz facebook.com/szerokosci, a także na www.grupadbk.com


4trucks.pl / Grupa DBK

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL