Motoryzacyjne OffRoad Show Poland startują w ten weekend

Motoryzacyjne OffRoad Show Poland startują w ten weekend

Ponad 120 terenowych pojazdów będzie czekać na miłośników jazdy po bezdrożach podczas II Ogólnopolskich Targów OffRoad Show Poland, które odbędą się w najbliższy weekend, 16-17 listopada br. w Centrum MT Polska w Warszawie.

Przez dwa dni wydarzenia prezentowane będą najnowsze auta z napędem 4x4, unikatowe modele nieznanych marek, terenowe oldtimery oraz quady. W tym roku Mercedes-Benz przedstawi 10-tonową ciężarówkę Arocs w wersji 6x6. Będzie też okazja, by z bliska obejrzeć potężnego Unimoga pilotowanego przez Przemysława Saletę w Rajdzie Maroka, czy ciężarowego MAN-a TGA, jakim Grzegorz Baran startował w Rajdzie Dakar. Nie zabraknie też specjalnego toru i symulatorów, które pozwolą poczuć na własnej skórze moc terenowej przygody.

OffRoad Show POLAND 2

- OffRoad Show Poland to weekend wrażeń dla miłośników motoryzacji. Podczas tego wydarzenia hala targowa wypełniona zostanie różnorodnymi pojazdami z segmentu 4x4, począwszy od najnowszych modeli w wersji terenowej na wyjątkowych oldtimerach kończąc. W ubiegłym roku po raz pierwszy mieliśmy okazję przekonać się, jak wielu jest w Polsce fanów jazdy po bezdrożach. Po sukcesie premierowej edycji imprezy, nadszedł czas, by powtórzyć tę terenową przygodę. Dzięki atrakcjom, jakie przygotowaliśmy, zapowiada się prawdziwa uczta dla fanów aut z napędem na cztery koła - mówi Bartosz Sosnowski, prezes firmy Międzynarodowe Targi Polska, która wspólnie z Classic Media organizuje OffRoad Show Poland.

Terenowy przegląd
W tym roku na Targach OffRoad Show Poland szczególnie silnie prezentowana jest terenowa waga ciężka. Nowością II edycji będzie 10-tonowa ciężarówka Arocs w wersji 6x6, a także Unimog, którym załoga NAC Rally Team z Przemysławem Saletą w roli pilota startowała w Rajdzie Maroka. Nie zabraknie też słynnego MAN-a TGA, jakim Grzegorz Baran jechał w Rajdzie Dakar. Na stoisku firmy Obereigner pojawią się z kolei specjalne wersje Mercedesa Sprintera z napędem 4x4 i 6x6, a Mercedes-Benz Polska przedstawi Klasę G Professional i nowy model G. Podczas targów będzie można również zobaczyć nowe egzemplarze 4x4 Subaru. Ciekawostką będą też karetki ratunkowe w wersji offroad zapewniające opiekę medyczną rajdów, które zaprezentuje OffRoad Rescue Team. Wiele ciekawych pojazdów znajdzie się również na stoiskach klubów Nissana Patrola, Jeepa Cherokee czy Wranglera. Na II Targach OffRoad Show Poland pojawią się także producenci i dystrybutorzy części i akcesoriów samochodowych, warsztaty, sklepy specjalistyczne oraz firmy organizujące szkolenia czy terenowe wyprawy. Oferta targów obejmuje również dystrybutorów sprzętu turystycznego, a także kluby miłośników terenówek.

Mocne wrażenia
Obok pojazdów z napędem na cztery koła dla zwiedzających przygotowane zostaną atrakcje, dzięki którym na żywo będzie można przekonać się, jak smakuje przygoda w terenie. W roli pasażera na targach będzie można pokonać mobilny tor offroad o wysokości 7 m, jaki zainstaluje firma Autotraper. Mocnych wrażeń dostarczy też symulator jazdy po bezdrożach oraz symulator dachowania.

Informacje praktyczne
II Targi OffRoad Show Poland można zwiedzać w sobotę, 16 listopada, od godziny 10.00 do 18.00 i w niedzielę, 17 listopada, w godzinach 10.00-17.00. Impreza organizowana jest przez Międzynarodowe Targi Polska i firmę Classic Media w nowoczesnym Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Na miejsce można dojechać samochodem - obiekt zapewnia 1500 miejsc parkingowych. W pobliżu znajduje się też stały postój taksówek. Można skorzystać również z komunikacji miejskiej - w sąsiedztwie kursuje 11 miejskich linii autobusowych z różnych punktów stolicy, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej - linia S1 relacji Pruszków - Otwock oraz pociągi Kolei Mazowieckich ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego.

Więcej informacji nt. imprezy znajduje się na stronie www.offroadpoland.pl 


4trucks.pl / Międzynarodowe Targi Polska

Przeczytaj też:
Dostawcze Mercedesy mogą liczyć na wsparcie serwisów

We wszystkich europejskich krajach nieprzerwanie działają policja, straż pożarna, ambulanse, służby komunalne, usługi techniczne, logistyczne i dostawy towarów.

 

Elektryczne ciężarówki Mercedes już niedługo w seryjnej produkcji

Najpóźniej w roku 2039, Daimler Trucks & Buses, zamierza na rynkach w Europie, Japonii i krajach członkowskich NAFTA, sprzedawać już tylko takie samochody fabrycznie nowe, których eksploatacja  będzie miała neutralny bilans CO2.

 

20 Nowych Actrosów dla firmy transportowej MIRJAN

20 Nowych Actrosów zastąpi w jego taborze modele poprzedniej generacji.

 

MAN sierpniowym liderem samochodów ciężarowych

W sierpniu br. zarejestrowano 1532 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to mniej o 31,9% niż rok wcześniej. Był to już drugi miesiąc od początku 2019 roku ze spadkiem.

 

Jakie ciężarówki wybierali polscy przewoźnicy? Mercedes-Benz na prowadzeniu

Od początku roku przybyło 18 322 nowe pojazdy o DMC pow. 3,5t i jest to więcej o 11% niż w tym samym czasie ub.r.

 

Wzrost zatrudnienia w fabryce samochodów ciężarowych Daimler Trucks

Hossa zamówień nowych ciężarówek Daimler Trucks, przekłada się na zatrudnienie nowych pracowników.

 

Skradziony Mercedes-Benz Sprinter nie opuścił Polski

Nastąpiła identyfikacja samochodu po numerach części.

 

Mercedes-Benz eActros we flocie Dachser

 Zasięg elektrycznej ciężarówki to 200 km.

 

Złodziej paliwa z ciężarówek złapany

Kradzież paliwa to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL