Eko-driving w DB Schenker Logistics

Eko-driving w DB Schenker Logistics

DB Schenker Logistics już po raz czwarty zorganizował Mistrzostwa Eko-drivingu, których celem jest promocja ekologicznej, ekonomicznej i bezpiecznej jazdy.

IV Mistrzostwa Eko-drivingu o Puchar Prezesa Schenker Sp. z o.o. odbyły się we wrześniu na terenie największego terminalu firmy w Młochowie. Zawodnicy, podzieleni na dwie kategorie: prawo jazdy C oraz C+E próbowali swoich sił w konkurencjach związanych z ruchem drogowym czy umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy.

Wyobraźnia kierowcy to podstawa
Podczas Mistrzostw uczestnicy mogli także skorzystać z urządzeń i symulatorów, które "rozwijają wyobraźnię" w zakresie różnych sytuacji na drodze. Jedną z nich była waga pokazująca masę przedmiotu podczas uderzenia przy różnych prędkościach. Jej zadaniem było podkreślenie, że nawet małe przedmioty pozostawione beztrosko wewnątrz auta mogą stać się niebezpieczne przy gwałtownym hamowaniu. Uczestnicy mogli również potrenować jazdę na symulatorze czy sprawdzić, z jakimi emocjami wiąże się dachowanie. Mistrzostwa zakończyły się pokazem udzielania pierwszej pomocy w sytuacji wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.

Po co stosować eko-driving?
Eko-jazda to nie tylko modne hasło. Wręcz przeciwnie, stosowana na co dzień, przynosi szereg korzyści. Jedną z najważniejszych jest mniejsze zużycie paliwa, a co za tym idzie oszczędność kosztów. Ważny jest także wyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ prędkości optymalne pod względem ekonomicznym są zbliżone do obowiązujących w ruchu drogowym ograniczeń w mieście i na terenie pozamiejskim. Wreszcie eko-driving to także wiele plusów dla środowiska - powoduje zmniejszenie emisji szkodliwych związków chemicznych zawartych w spalinach.

DB Schenker Logistics -  Eko-driving2

Długa tradycja dbania o bezpieczeństwo
Pomysł na Mistrzostwa Eko-drivingu wyrósł z Akademii Kuriera i Przewoźnika DB Schenker Logistics, która została powołana w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych kurierów współpracujących z firmą. W tym celu cyklicznie prowadzone są kursy i szkolenia z eko-drivingu, a ich absolwenci, którzy najlepiej zdadzą test, biorą udział w Mistrzostwach.

Współorganizatorem wydarzenia, obok DB Schenker Logistics, był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Patronatem objęło go Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, a patronem medialnym zostało czasopismo "Polski Traker". Na spotkaniu obecni byli także producenci samochodów ciężarowych.


4trucks.pl / DB Schenker Logistics

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje