Kierowca z Węgier zwycięzcą The Drivers’ Fuel Challenge 2013

Kierowca z Węgier zwycięzcą The Drivers’ Fuel Challenge 2013

Najbardziej ekscytujący - końcowy etap konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2013 odbył się na torze wyscigowym Grobnik w Chorwacji.

W obliczu silnej konkurencji z 14 krajów Rynku Europy Środkowo-Wschodniej Volvo Trucks, Zoltán Simon z Węgier wygrał europejski finał konkursu The Drivers’ Fuel Challenge by Volvo Trucks, stając się Mistrzem Rynku Europy Centralno-Wschodniej w jeździe ekonomicznej i wygrał główną nagrodę - nowy samochód osobowy Volvo V40.

Głównym celem konkursu, który został zainicjowany przez Volvo Trucks w skali globalnej w 2011 i który Rynek Europy Środkowo-Wschodniej Volvo Trucks kontynuuje w tym roku po raz drugi z rzędu, było położenie nacisku na ukazanie wielkiej roli Kierowcy w procesie oszczędności i ekonomiki paliwowej. Bez względu na to, jak zaawansowana jest technologia samochodu ciężarowego, to Kierowca nadal jest decydującym czynnikiem jeśli chodzi o zmniejszenie zużycia paliwa, a tym samym emisji spalin, co z kolei przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, jak i oszczędności dla firmy transportowej.

Tegoroczna edycja konkursu the Drivers’ Fuel Challenge okazała się bardzo udana, przyciągając blisko 3200 uczestników z krajów Rynku Europy Centralno-Wschodniej, biorących udział w lokalnych eliminacjach konkursu - co daje liczbę prawie dwukrotnie większą niż ta, również imponująca z roku 2012.

Na sobotnim europejskim finale konkursu na torze Grobnik spotkało się 14 krajowych liderów w jeździe ekonomicznej, reprezentujących swoje kraje wchodzące w skład Rynku Europy Środkowo-Wschodniej Volvo Group Trucks, by poraz ostatni sprawdzić swoje umiejętności w decydującej rundzie konkursu.

The Drivers Fuel Challenge 2013     The Drivers Fuel Challenge 2013 -3     The Drivers Fuel Challenge 2013 - 1

Zarówno ranne jak i popołudniowe rozgrywki finału w Chorwacji polegały na odbyciu dwóch okrążeń na torze wyścigowym Grobnik, z czego każde o długości trasy 8,4 km z jak najniższym zużyciem paliwa i w czasie nie dłuższym niż 14 minut. Tylko czterech kierowców, po dwóch najlepszych z każdej tury jazd samochodem ciężarowym Volvo FH, zakwalifikowało się do tej ostatniej, decydującej rundy popołudniowej i byli to zawodnicy z Czech, Węgier, Polski i Słowenii.

Gala, odbywająca się w sobotni wieczór, przyniosła najbardziej ekscytujący i oczekiwany moment całej imprezy - ogłoszenie wyników dla 4 najlepszych kierowców w tym Mistrza Rynku Europy Centralno-Wschodniej konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2013.

Tom Jörning, dyrektor zarządzający Rynku Europy Centralno -Wschodniej Volvo Group Trucks, rozpoczął swoje wystąpienie podczas gali wręczenia nagród kierując je do wszystkich 14 finalistów:

- Mamy dziś nowy typ bohatera na drodze - jednym jest ten kto jedzie inteligentnie, ekonomicznie i bezpiecznie, a drugim ten kto wie, jak najlepiej wykorzystać możliwości jakie daje samochód ciężarowy i paliwo do ostatniej kropli. Jako finalista konkursu The Drivers’ Fuel Challenge by Volvo Trucks każdy z was okazał się jednym z tych niewielu wybranych kierowców - i godnym pretendentem do tytułu Mistrza - powiedział.

- Możecie być peweni, że niezależnie od pozycji, którą zajęliście w dzisiejszym finale, wszyscy jesteście zwycięzcami i możecie być dumni ze swojego wielkiego sukcesu - bycia najbardziej ekonomicznymi kierowcami pośród wszystkich kierowców z Waszych krajów - dodał Tom Jörning.

Zwycięzca konkursu, Zoltán Simon z Węgier, który osiągnął najniższe całkowite zużycie paliwa 2,18 litra w sobotnim finale, zdobył nie tylko tytuł Mistrza Jazdy Ekonomicznej Rynku Europy Centralno-Wschodniej konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2013, ale także nowy samochód osobowy Volvo V40 .

- Podczas finałów w Chorwacji byłem trochę zdenerwowany, ale miałem zaufanie do siebie. Zawierzyłem swojemu własnemu, indywidualnemu stylowi jazdy - ekonomicznemu i dynamicznemu, który stosuję z powodzeniem w mojej codziennej pracy. Teraz wiem, że była to doskonała decyzja - powiedział Zoltán Simon.

- Koniec tej historii przekroczył moje najśmielsze marzenia - wygrałem konkurs! Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z mojego wyniku, ale już od dziś zaczynam przygotowania się do kolejnej, przyszłorocznej edycji konkursu The Drivers’ Fuel Challenge, światowej! - dodał.

Tomas Horčička z Czech i Stanisław Mierzejewski z Polski zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.


4trucks.pl / Volvo Polska

Przeczytaj też:
Polski przewoźnik z karą ponad stu trzydziestu tysięcy złotych

Duńska policja poinformowała o kontroli drogowej polskiej ciężarówki i nałożeniu gigantycznej grzywny.

 

Pechowy kierowca ciężarówki, czy świadome działanie?

W czwartek rano niemieccy policjanci sprawdzili ciężarówkę i odkryli poważne naruszenia.

Przewoźnik ukarany, na podstawie ustawy o SENT, został uniewinniony

Wyrok sądu uchyla decyzję w sprawie kary SENT nałożonej na przewoźnika.

 

Tarcza antykryzysowa w transporcie - jak z niej skorzystać? Szczegóły dotyczące wynagrodzenia pracowników

Polscy przewoźnicy jeżdżą mniej. GITD szacuje spadek liczby ciężarówek na drogach na około 20 proc.

 

 

Branża transportowa w kłopotach. Firmy transportowe muszą działać już teraz, to wyjątkowa okazja

Transport to gałąź gospodarki, która przy braku szybkich działań zaradczych, jako jedna z pierwszych dotkliwie odczuje skutki zbliżającego się kryzysu.

 

Nielegalnie zatrudnieni obcokrajowcy i płacenie pod stołem kierowcom ciężarówek skończyło się gigantycznymi karami

Firma transportowa z Amersfoort i jej szef zostali ukarani grzywną w wysokości 378 000 euro. Ponadto skonfiskowano ciężarówki firmy, jako depozyt do zabezpieczeń ewentualnych roszczeń.

 

Zaległości celne mogą skutkować zabraniem ciężarówki

Urzędnicy z głównego urzędu celnego w Augsburgu wybrali ciężarówkę chłodnię do kontroli.

 

Jeździłeś bez karty, twój dyspozytor będzie miał problemy

Sąd ukarał dyspozytora za brak nadzoru

 

Studenci Politechniki pod okiem firmy transportowej

Wydział Transportu ma nowego partnera.

 

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje