IVECO Tech Lab - prezentacja Euro VI w IVECO

IVECO Tech Lab - prezentacja Euro VI w IVECO

W miesiącach wrześniu i październiku br., pod hasłem "IVECO Tech Lab", odbył się cykl imprez poświęconych najnowszym technologiom dedykowanym pojazdom ciężarowym IVECO.

W trzynastu punktach dilerskich na terenie całej Polski klienci uczestniczyli w prezentacjach dotyczących optymalizacji całkowitych kosztów posiadania i użytkowania modelu IVECO Stralis, mieli okazję zapoznać się z budową nowych jednostek napędowych Euro VI oraz odbyć jazdy testowe zestawami ciągniętymi przez IVECO Stralis Hi-Way Euro VI. W cyklu prezentacji "IVECO Tech Lab" uczestniczyli również eksperci mogący na miejscu udzielić fachowych porad z zakresu usług telematycznych IVECONNECT FLEET, doskonalenia techniki jazdy w ramach Akademii Jazdy IVECO, a także finansowania pojazdów przez IVECO CAPITAL.

W spotkaniach o charakterze warsztatowym wzięło udział kilkuset gości z poszczególnych rejonów kraju, którzy wysoko ocenili obecny poziom zaawansowania technologicznego marki IVECO. Uwagę klientów - przedstawicieli firm transportowych - zwróciła przestronna kabina Hi-Way wykonana z dobrej jakości materiałów, cicha praca silnika oraz niskie zużycie paliwa. To główne cechy, które najbardziej wyróżniają nowego Stralisa Euro VI.

- Iveco Stralis Hi-Way, który w ubiegłym roku otrzymał tytuł "Truck of the Year 2013" to pojazd, który swoją innowacyjnością prześciga konkurencję pod wieloma względami. Pomysł wykorzystania samego układu SCR, w jednostkach napędowych Euro VI, pozwolił na maksymalne uproszczenie konstrukcji silnika i obniżenie masy własnej pojazdu. Iveco Stralis Hi-Way to obecnie jedna z najoszczędniejszych ciężarówek na rynku - potwierdziły to liczne testy organizowane przez magazyny branżowe w całej Europie - mówi Michał Fersten Marketing & Product Manager Iveco Poland.

Spośród bogatej gamy usług jakie oferowane są przez Iveco Poland na szczególną uwagę zasługuje system IVECONNECT FLEET montowany seryjnie w Stralisach Hi-Way. Daje on możliwość managerowi floty kontroli samochodów w czasie rzeczywistym. Poprzez portal fleetvisor obsługiwany przez firmę Omnitracks można tworzyć wiele raportów ułatwiających zarządzanie każdą flotą pojazdów. Raporty DSE pozwalają porównywać styl jazdy wszystkich kierowców w firmie. Szczegółowe testy porównań osiągnięć kierowców w jednym z głównych ocenianych punktów czyli "oszczędność paliwa" pokazały, że poprawa tego wyniku o jeden punkt przekłada się na oszczędności od 2,5 do 5% paliwa.

- Już po wstępnych obserwacjach widzimy, że wprowadzenie Stralisa Hi-Way na polski rynek spotkało się z dużą przychylnością klientów. Wrażenia z jazd są bardzo pozytywne. Jesteśmy zadowoleni, że tak duża liczba przewoźników odpowiedziała na nasze zaproszenie i że podczas tych spotkań mogliśmy z nimi wymieniać swoje uwagi - powiedział Przemysław Górski, szef sprzedaży bezpośredniej pojazdów ciężkich Iveco Poland.

IVECO Stralis Hi-Way, które zostały udostępnione klientom do jazd testowych, to pojazdy wyposażone w 460-konny silnik Cursor 11 Euro VI. Te 11-litrowe 6-cylindrowe jednostki napędowe mają układ Electronic Commonrail o ciśnieniu wtrysku do 2200 barów oraz sterowany elektronicznie system EDC. Wysoki moment obrotowy dostępny już od najniższych obrotów silnika jest osiągalny dzięki zastosowaniu sterowanej elektronicznie turbosprężarki o zmiennej geometrii łopatek (EVGT). Dzięki technologii Hi-eSCR (wysoko efektywnej selektywnej redukcji katalitycznej poprzez wtrysk mocznika w układzie wydechowym poza silnikiem) możliwe było osiągnięcie normy emisji spalin Euro VI. Iveco Stralis Hi-Way wykorzystując tylko jeden układ oczyszczania spalin jest pojazdem prostym i niezawodnym. Mniejsza masa pojazdu pozwala bardziej efektywnie wykorzystać jego możliwości transportowe.

Film z relacją z imprez: http://youtu.be/ZZYGtJ9rBxU

 


4trucks.pl / Iveco Poland

Przeczytaj też:
Lipiński Transport odbiera kolejne nowe IVECO S-WAY LNG

IVECO Poland przekazało firmie Lipiński Transport-Spedycja 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY zasilanych skroplonym gazem ziemnym (LNG).

Pierwszy w Polsce nowy pojazd IVECO T-WAY wydany klientowi

Pierwsza w Polsce ciężarówka IVECO T-WAY została właśnie wydana klientowi, firmie SOUTH STREAM S.A. z siedzibą w miejscowości Kotorydz k./Tarczyna, która zajmuje się budową i utrzymaniem dróg w Polsce.

IVECO S-WAY LNG dla firmy Don Trucking

Firma transportowa Don Trucking odebrała ciągniki IVECO S-WAY NP w wersji LNG wyposażone w silnik o mocy 460 KM.

Sto pięćdziesiąt kolejnych IVECO S-WAY LNG w firmie Sachs Trans International

W sierpniu br. Iveco Poland podpisało umowę na dostawę kolejnych 150 sztuk ciągników siodłowych IVECO S-WAY LNG dla Sachs Trans International. Samochody są wyposażone w jednostki napędowe o mocy 460 KM i zasilane ekologicznym paliwem – skroplonym gazem ziemnym LNG (Liquefied Natural Gas).

IVECO Eurocargo dla Poczty Polskiej

W ramach przetargu na samochody ciężarowe o ładowności do 8 ton za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy PKO Leasing S.A., która zaoferowała dostawę pojazdów IVECO Eurocargo.

Rejestracje nowych pojazdów użytkowych - ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze

W kwietniu 2021r. zarejestrowano 3243 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to ponad trzykrotnie więcej (+226,9%), niż przed rokiem.

Iveco Poland przy współpracy z Ecobal rozpoczęło projekt sadzenia lasów w Polsce

Na zlecenie Iveco Poland, Ecobal posadzi łącznie 5000 nowych sadzonek drzew na powierzchni 1 ha.

Niemcy łagodzą zasady poruszania się ciężarówek po drogach

W większości krajów związkowych ciężarówki mogą obecnie poruszać się po drogach w niedziele i święta. Zezwolenie na weekendowe przejazdy ciężarówek zniesiono do 5 kwietnia, a w niektórych przypadkach do 30 czerwca.

 

Pierwszy w Polsce IVECO S-WAY dla firmy Lipiński

Firma PUH Export-Import Adam Lipiński odebrała jako pierwsza w Polsce najnowszy ciągnik siodłowy IVECO S-WAY.

 

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje