Konkurs Drivers’ Fuel Challenge 2013 zbliża się do finału

Konkurs Drivers’ Fuel Challenge 2013 zbliża się do finału

Rok 2013 to kolejny z rzędu rok, w którym Volvo Trucks, w ramach Rynku Europy Centralno-Wschodniej kontynuuje swój projekt Drivers’ Fuel Challenge.

W marcu, w 14 krajach Rynku Europy Centralno-Wschodniej zorganizowano cykl rund kwalifikacyjnych, mających wyłonić krajowych mistrzów ekonomicznej jazdy, którzy będę reprezentować swoje kraje w rywalizacji finałowej na szczeblu całego Rynku. Obecnie konkurs wchodzi w ostatnią, najbardziej emocjonującą fazę - Wielki Finał, który odbędzie się 19 października w Chorwacji.

Tegoroczna edycja Drivers’ Fuel Challenge - konkursu organizowanego przez Volvo Trucks w celu podkreślenia znaczenia ekonomicznej jazdy, a tym samym wpływu kierowcy na zużycie paliwa - zbliża się do ostatecznego rozstrzygnięcia.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie około 3200 kierowców.

W drodze do finałów krajowych, uczestnicy musieli najpierw wykazać się jak najniższym zużyciem paliwa w licznych lokalnych rundach kwalifikacyjnych, by później - już jako mistrzowie - móc reprezentować swoje kraje we wspólnym dla całego Rynku Europy Centralno-Wschodniej finale.

- W tym roku The Drivers’ Fuel Challenge przyciągnął niemal dwukrotnie więcej uczestników niż w roku ubiegłym, w którym frekwencja była naprawdę imponująca. To dowód na duże i stale rosnące zainteresowanie jazdą ekonomiczną, korzystną z punktu widzenia rentowności firm transportowych i ochrony środowiska naturalnego - komentuje Andreas Wahlgren, dyrektor ds. marketingu w Volvo Group Trucks, Market CEE oraz lider projektu ds. konkursu.

Już 19 października, 14 krajowych mistrzów spotka się w chorwackiej Abacji, gdzie czeka ich ostateczny sprawdzian umiejętności na torze Grobnik.

Najlepszy zawodnik rundy finałowej, zwycięzca The Drivers’ Fuel Challenge 2013 - i mistrz Rynku Europy Centralno-Wschodniej w ekonomicznej jeździe - otrzyma nagrodę główną, którą jest samochód osobowy Volvo V40.

W Wielkim Finale w Chorwacji Polskę będzie reprezentować Stanisław Mierzejewski z firmy Stanisław Mierzejewski PUH, który podczas polskiego finału, rozegranego 19 lipca w Dąbrowie koło Opola udowodnił swoje wysokie umiejętności jako najoszczędniejszy kierowca, sięgając po tytuł mistrza Polski w The Drivers’ Fuel Challenge 2013.


4trucks.pl / Volvo Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL