Konkurs Scania Top Team

Konkurs Scania Top Team

W ostatni weekend w Koblencji odbył się pierwszy, regionalny finał konkursu dla mechaników - Scania Top Team.

Zespoły z całej Europy spotkały się, aby rywalizować o dwa miejsca w światowym finale, który organizowany będzie w listopadzie w Södertälje w Szwecji.

Ponad 50 mechaników i specjalistów do spraw części zamiennych wzięło udział w regionalnym finale Scania Top Team, który odbył się w dniach 27-29 września. Zespoły reprezentowały serwisy Scania z Polski, Bułgarii, Estonii, Francji, Niemiec, Węgier, Luksemburga, Norwegii, Szwajcarii i Rosji. Reprezentujący Polskę zespół z krakowskiego Oddziału Scania Polska zajął trzecie miejsce. Pierwsze i drugie miejsce zajęły kolejno rezprezentacje ze Szwajcarii oraz Niemiec, kwalifikując się do finału światowego w Södertälje w Szwecji.

Scania Top Team to konkurs, będący jednocześnie programem treningowym dla pracowników serwisowych Scania. Konkurujące zespoły składają się najczęściej z mechaników oraz jednego specjalisty ds. części zamiennych. Ideą Scania Top Team jest bezustanne zdobywanie wiedzy, doskonalenie kwalifikacji i umiejętności pracy zespołowej przez pracowników warsztatów Scania na całym świecie. Jednocześnie konkurs przyciąga do pracy w serwisach uzdolnionych profesjonalistów.

Christian Levin, wiceprezes odpowiedzialny za światową sieć sprzedaży i serwisu w firmie Scania mówi, że głównym celem jest zapewnienie wsparcia klientom serwisów. - To wymaga sprawnego zespołu - wyjaśnia. - Scania Top Team to fantastyczna okazja, aby docenić styl działania, umiejętności techniczne i ducha pracy zespołowej, które cechują ludzi bezpośrednio kontaktujących się z klientami każdego dnia.

Zgodnie z przyjętą przez firmę Scania filozofią stałego rozwoju, Scania Top Team rozwinął się w ciągu 23 lat z lokalnego programu szkoleniowego do globalnego konkursu, którego celem jest ustawiczny trening. Konkurs odbywa się na międzynarodową skalę po raz ósmy i jest jak do tej pory największym, spośród wszystkich przeprowadzonych dotychczas. Wzięło w nim udział około 8000 mechaników z ponad 60 krajów.


4trucks.pl / Scania Polska