TRANSEXPO - rozmowy o przyszłości

TRANSEXPO - rozmowy o przyszłości

Światowe premiery, nowości rynkowe, debaty na szczycie o przyszłości branży, Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów. Jednym słowem - Kielce stolicą europejskiego transportu - zapraszamy od 17 do 19 września.

W branży transportu publicznego co roku dokonują się wielkie zmiany. W życie wchodzą nowe długo i krótkoterminowe strategie rozwoju. Poprawa efektywności energetycznej, rozwój i wykorzystanie technologii niskoemisyjnych, usprawnienie systemów prawnych i finansowych czy promocja komunikacji publicznej to jedne z najważniejszych tematów dla branży transportowej.

Wszystko, co związane z tymi zagadnieniami można będzie znaleźć w Targach Kielce na Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO od 17 do 19 września. To największa tego typu impreza w Europie Środkowo - Wschodniej. Na liście wystawców tych targów znajdują się liderzy rynku z Polski i zagranicy. Co roku podczas TRANSEXPO stoiska pełne są pojazdów nowej generacji gwarantujących najwyższy standard, komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pasażerów. W tym roku swój potencjał zaprezentuje 120 firm z Niemiec, Szwecji, Holandii, Austrii, Turcji, Hiszpanii, Francji, Belgii i Polski.

Światową premierę rynkową szykuje firma EvoBus Polska, która po raz pierwszy zaprezentuje publiczności super ekologiczny i super ekonomiczny autobus miejski Mercedes-Benz Conecto z silnikiem Euro 6. W związku z tym zapraszamy na konferencję prasową 17 września o godz. 13 do Sali E1 w hali E. Na konferencję prasową tego dnia o godz. 11 do Sali Kappa w nowym Centrum Kongresowym zaprasza również Solaris Bus & Coach.
Targi bogate będą w wydarzenia towarzyszące. Jak co roku dzień przed otwarciem targów konferencję specjalistyczną zorganizuje Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem "Transport miejski jako element Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej". Tematyka ta wychodzi naprzeciw zagadnieniom dotykającym m.in. założeń do Krajowej Polityki Miejskiej, projektowi CHALLENGE, zarządzania mobilnością oraz wsparcia przewozów transportu miejskiego w polityce transportowej miasta, metod poprawy efektywności energetycznej i redukcji emisji w transporcie miejskim w działaniach operatorów transportu miejskiego oraz rozwoju konstrukcji i wyposażenia autobusów w kierunku niskoemisyjności. Podczas spotkania głos zabiorą wysokiej klasy fachowcy, a wśród nich Alain Flausch, Sekretarz Generalny UITP, przedstawiciele agend rządowych, przedsiębiorstw transportu miejskiego z całej Polski, uczelni wyższych i firm - producentów pojazdów transportu zbiorowego.

Ponadto ważnym wydarzeniem będzie, po raz pierwszy na kieleckich targach, spotkanie polskich członków prestiżowej organizacji Union Internationale des Transports Publics - to sieć stworzona na rzecz operatorów oraz zarządów transportu publicznego, producentów oraz instytucji naukowych. Jest to platforma globalnej współpracy, rozwoju biznesu i dzielenia się know-how. Członkami UITP jest 3400 firm i instytucji z 92 krajów.

IGKM stworzy także wystawę zabytkowych autobusów. Wśród eksponatów znajdą się Jelcz 021, Ikarus 280, Jelcz 043, Jelcz M-11, Chausson AH48 - KMKM/MZA Warszawa i San H-01 - Autosan. Znajdzie się również coś ekstra czyli wyprodukowany w 1976 roku Jelcz 043 w wersji cabrio. Eksponaty przyjadą z: Krakowa, Poznania, Warszawy, Białego Stoku i Nowego Sącza. Wystawie towarzyszyć będą eventy i warsztaty. W programie między innymi: linia turystyczna taborem zabytkowym, technologie napraw samochodów zabytkowych, warsztaty plastyczne dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy, prezentacje filmów i konkurs fotograficzny.

Redakcja "PT Busa" we współpracy ze Stowarzyszeniem Kierowców Klub Polskiego Trakera i Targami Kielce zorganizuje z kolei 5. Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów. Tegoroczne zawody wyłonią nie tylko najlepszych kierowców autobusów lokalnych i turystycznych, ale będą również eliminacją i wyborem najlepszych reprezentantów Polski w kategorii autobusy do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR w 2014 roku. Podczas kieleckich mistrzostw po raz pierwszy będzie rozegrana dodatkowa kategoria „open” przeznaczona dla kadry kierowniczej z firm przewozów pasażerskich. W tym wypadku walka toczyć się będzie o puchar wydawcy "PTBusa".

Zapraszamy od 17 do 19 września do Targów Kielce.


4trucks.pl / Targi Kielce