TranSPORT Ride - z ciężarówki… na rower

TranSPORT Ride - z ciężarówki… na rower

W najbliższy piątek, 6 września, rusza I Rajd Rowerowy OZPTD o puchar Grupy DBK. Uczestnicy rajdu zamierzają na rowerach przemierzyć całą Polskę.

TranSPORT Ride - Rajd Rowerowy OZPTD o puchar Grupy DBK - to cykl imprez rowerowych powołanych z inicjatywy działaczy Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Trasa pierwszego etapu, który odbędzie się w dniach 6 - 11 września br., przebiegać będzie wzdłuż wielu nadmorskich miejscowości - od Helu do Świnoujścia. Finalnie uczestnicy, w większości właściciele firm transportowych z Regionu Śląskiego, chcą w ten sposób przejechać całą Polskę. - Transport to dla nas nie tylko praca, ale i pasja - w każdej postaci i niezależnie od liczby kół. Mamy też świadomość tego, że prowadząc firmę w takiej branży, jak transportowa, spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność - i to nie tylko za biznes i pracowników, ale również środowisko, w którym funkcjonujemy. TranSPORT Ride to okazja do jeszcze lepszego poznania naszego kraju oraz pokazania, że kwestie proekologiczne, związane z racjonalnym gospodarowaniem zasobami, są dla nas bardzo ważne. - mówi Przemysław Lis, prezes zarządu Alcopper Trans Logistics - organizator i jeden z pomysłodawców imprezy. - Naszym zdaniem to bardzo dobra idea i doskonała okazja do tego, by pokazać transport drogowy z innej strony. Obecnie rynek pojazdów ciężarowych kładzie duży nacisk na ochronę środowiska - w samochodach montowane są rozwiązania pozwalające na redukcję emisji CO2, kierowcy biorą udział w szkoleniach z ecodrivingu, testowane są alternatywne paliwa. Jak widać trend staje się też coraz bliższy samym przedsiębiorcom, czego przykładem jest choćby TranSPORT Ride. - mówi Beata Dębska, marketing manager Grupy DBK - sponsora tytularnego i jednego z patronów imprezy. Patronat nad imprezą objął również OZPTD.

Sponsorami TranSPORT Ride są także DAF Trucks Polska, Orlen PetroTank oraz Impuls Leasing. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły TruckAuto.pl oraz eprzewoznik.pl. Więcej informacji znaleźć można na facebookowym profilu rajdu: facebook.com/transportride.


4trucks.pl / DBK

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL