Scania w czołówce konkursu Nordic Trophy

Scania w czołówce konkursu Nordic Trophy

Scanie zajęły czołowe miejsca w prestiżowym konkursie piękności tuningowanych ciężarówek, Nordic Trophy, jaki odbył się pod koniec sierpnia na torze Mantorp Park w Szwecji.

Duży sukces odniosła polska załoga teamu Repiński z Kościerzyny.

Konkurs Nordic Trophy, organizowany od 1980 roku, obrósł już legendą jako najstarszy i najbardziej prestiżowy "konkurs piękności" ciężarówek. Każdego roku pod koniec sierpnia fani trucktuningu ściągają tłumnie do Szwecji, by podziwiać najpiękniejsze pojazdy.

W tegorocznej edycji Nordic Trophy, która odbyła się w dniach 23-24 sierpnia na torze Mantorp w Szwecji uczestniczyło 250 ciężarówek ze Skandynawii, Polski, Niemiec, Czech, Holandii oraz Austrii.

Mimo tak dużej ilości kandydatów publiczność nie miała problemu z wyborem tej najpiękniejszej. Konkurs Nordic Trophy wygrał bezapelacyjnie Fin Juha Ristimaa oraz jego Scania R560 "Madonna". Skandynawski zestaw o długości 25,25 metrów jest hołdem Juhy dla twórczości artystki. Oprócz doskonale odwzorowanych wizerunków Madonny zabudowa Scanii oraz przyczepy została udekorowana rękopisami najsłynniejszych przebojów artystki. Niesamowite wrażenie zrobiło na publiczności wnętrze kabiny przypominające garderobę artystki utrzymaną w stylu glamour.

Choć Juha Ristimaa sięgnął po zwycięstwo w Nordic Trophy po raz piąty w swojej 20-letniej karierze, to jednak do końca nie był pewien zwycięstwa.

- Miałem nadzieję na pierwszą trójkę, ale nie wierzyłem w wygraną, gdyż poziom prezentowany przez rywali był niezwykle wysoki. Natomiast reakcje publiczności na moją Scanię przeszły najśmielsze oczekiwania - powiedział Juha Ristimaa tuż po rozdaniu nagród. Rodzinna firma Juhy Ristimaa posiada 7 zestawów i zajmuje się transportem ładunków drobnicowych w Skandynawii.

Głównym rywalem Fina była pochodząca z Danii Scania T164 z firmy Pouls Bremseservice. Wygrała ona poprzednią edycję konkursu Nordic Trophy nieco nostalgicznym tematem "Historia Scanii". W tym roku Duńczycy poszli dalej i wystawili oprócz ciągnika równie efektownie polakierowaną cysternę, ale musieli zadowolić się drugą lokatą.

Nordic Trophy 2013   Scania R560 Hot Rod Jarka Rypińskiego z Kościerzyny została uznana za najlepszy ciągnik siodłowy z lat 2011-2013   Scania R560 Madonna - wnętrze w stylu glamour

O dużym sukcesie może mówić także Jarek Repiński z Kościerzyny. Jego Scania R560 "Hot Rod" została uznana za najlepszy ciągnik siodłowy z lat 2011-2013. Scania "Hot Rod" znalazła się na także na pierwszym miejscu faworytów legendarnego tunera Scanii - Svempy.

Konkurs Nordic Trophy to także rywalizacja w klasach ocenianych przez jury fachowców, gdzie auta grupowane są pod względem rodzaju zabudowy lub zadań transportowych. Do najbardziej prestiżowych należy kategoria najlepsza zabudowa. W tym roku tytuł ten otrzymał Aron Plug z firmy Tijsterman & Pronk za swoją Scanią R500 przystosowaną do transportu kwiatów.


4trucks.pl / Scania Polska

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
110 lat marki Textar Za oficjalny początek marki Textar przyjmuje się datę 23 lipca 1913 roku.
Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Firma TIRMET z nowym serwisem IVECO Firma TIRMET uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów marki IVECO.
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów pod koniec wakacji W grupie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t DMC w sierpniu 2023 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, zarejestrowano 4244 nowe pojazdy użytkowe. To jest znacznie więcej niż przed rokiem (+62 %) i więcej niż w lipcu br. (+37,3%).
Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo ma już 30 lat Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek model FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.