Bridgestone sponsorem tytularnym World Solar Challenge 2013

Bridgestone sponsorem tytularnym World Solar Challenge 2013

Bridgestone Corporation ogłosiła kilka dni temu, że marka Bridgestone została sponsorem tytularnym zawodów World Solar Challenge 2013, które odbędą się w Australii w dniach 6–13 października.

W zawodach Bridgestone World Solar Challenge 2013 wystartuje rekordowa liczba 45 drużyn z 26 krajów. Załogi rywalizować będą ze sobą na trasie o długości 3000 km w pojazdach napędzanych wyłącznie energią słoneczną. W imprezie biorą udział pojazdy w trzech klasach: w klasie Adventure, w której rywalizują pojazdy zbudowane na poprzednie imprezy, w klasie Cruiser, która będzie oceniana pod kątem praktyczności projektu, a także w klasie Challenger, w której stawką będzie tytuł najbardziej wydajnego samochodu słonecznego na świecie. Jest to już dwunasta edycja tych zawodów od 1987 roku.

Zarówno poprzez tworzenie produktów przyjaznych dla środowiska, takich jak linia opon Ecopia, jak i wspieranie inicjatyw ekologicznych na całym świecie, firma Bridgestone angażuje się w nieustanną współpracę z klientami, partnerami oraz społecznościami, w których mieszkamy i pracujemy, by budować zrównoważone środowiskowo społeczeństwo.


4trucks.pl / Bridgestone Corporation

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL