Transport Logistic w Monachium

Transport Logistic w Monachium

Jednym z tegorocznych wystawców międzynarodowych targów Transport Logistic w Monachium była inicjatywa Blue Competence, w ramach której aktywnie działa firma STILL.

Podczas wydarzenia położono nacisk na zaprezentowanie najnowszych dokonań w dziedzinie rozwoju i stosowania alternatywnych systemów napędowych w wózkach widłowych.

Transport Logistic w Monachium to jedne z największych międzynarodowych targów branżowych, które z roku na rok przyciągają coraz szersze grono wystawców i odbiorców związanych z logistyką, mobilnością, IT i zarządzaniem łańcuchem dostaw.

W tegorocznej, rekordowej edycji, która odbyła się w dniach 4 -7 czerwca, wzięło udział aż 53 000 odwiedzających z całego świata. Na ponad 100 000 m2 powierzchni wystawienniczej najnowsze osiągnięcia w logistyce i transporcie prezentowało 2 013 wystawców z 63 krajów. Wśród nich obecni byli także reprezentanci projektu Blue Competence Stowarzyszenia Niemieckich Producentów Maszyn (VDMA), które działa na rzecz efektywności energetycznej, środowiska i społecznie odpowiedzialnego biznesu. W jego strukturze znajduje się 37 stowarzyszeń i organizacji branżowych oraz ponad 350 firm członkowskich.

Podczas targów Transport Logistic w Monachium inicjatywa reprezentowana była na wspólnym stoisku. Zwiedzający, wśród których znalazł się sam niemiecki minister transportu dr Peter Ramsauer, mieli okazję zapoznać się m.in. z najnowszymi rozwiązaniami alternatywnych systemów napędowych w logistyce magazynowej. Firma STILL, aktywnie angażując się w działalność Blue Competence, zaprezentowała na stoisku pierwszy na świecie seryjny wózek widłowy z napędem hybrydowym oraz technologię ogniw paliwowych. Pod względem zużycia paliwa wózek STILL RX 70 Hybrid jest najbardziej oszczędnym pojazdem w swojej klasie. Wykorzystuje on zasadę odzysku energii polegającą na przekształcaniu energii generowanej podczas hamowania w energię elektryczną, która jest gromadzona w specjalnych dwuwarstwowych kondensatorach Ultracaps. Energia ta jest następnie wykorzystywana podczas ponownego przyspieszania pojazdu.


4trucks.pl / STILL

Przeczytaj też:
Magazyn - dlaczego wybrać platformę towarową i jak przyspiesza ona pracę magazynu Nowoczesny magazyn XXI wieku to magazyn wykorzystujący maksymalnie możliwości przestrzenne obiektu, w jakim jest zlokalizowany. O ile przestrzeni poziomej nie jest trudno zapełnić regałami magazynowymi, to przestrzeń w pionie bywa wyzwaniem. Transport towarów na wysokość wymaga odpowiedniego sprzętu, do którego zalicza się również platforma towarowa.
Danone przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel Danone Sp. z o.o. przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel w Polsce o kolejne siedem lat.  
Telematyka w ciężarówce. Kierowco, co wie o tobie twój szef? Narzędzia telematyczne pozwalają obecnie zebrać mnóstwo danych dotyczących każdego przejazdu samochodu ciężarowego.  
myCEVA - cały proces logistyczny online CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, przyspieszył proces transformacji cyfrowej i uruchamia myCEVA, nową platformę transakcyjną, umożliwiającą nadawcom przesyłek zarządzanie online całym procesem transportowym.  
Rusza program FM Open Lab dla młodych przedsiębiorców - logistyków FM Logistic CE, wiodący operator logistyczny działający w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech, uruchamia program dedykowany start-upom. Inicjatywa nosi nazwę FM Open Lab i jest skierowana do przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać swój produkt lub usługę w rzeczywistych warunkach biznesowych.  
Sztuczna inteligencja w logistyce drogowej? To już działa Kuehne + Nagel uruchomiło w Singapurze platformę cyfrową eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji.  
Kierowca jak fotograf. Raben wprowadza bezdotykową obsługę dokumentów przewozowych Usługa PCD dostępna jest od 4 maja.  
Jak wzorowo radzić sobie z pandemią koronawirusa w logistyce. GEFCO Polska wprowadza zaostrzone procedury ochrony GEFCO Polska wprowadziła szereg zmian dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia pracowników i partnerów oraz zachowania ciągłości realizowania zleceń.  
Branża magazynowa wobec kryzysu epidemii. Rokowania są pozytywne W przeciwieństwie do branży automotive rynek magazynowy nadal się rozwija.