Transport Logistic w Monachium

Transport Logistic w Monachium

Jednym z tegorocznych wystawców międzynarodowych targów Transport Logistic w Monachium była inicjatywa Blue Competence, w ramach której aktywnie działa firma STILL.

Podczas wydarzenia położono nacisk na zaprezentowanie najnowszych dokonań w dziedzinie rozwoju i stosowania alternatywnych systemów napędowych w wózkach widłowych.

Transport Logistic w Monachium to jedne z największych międzynarodowych targów branżowych, które z roku na rok przyciągają coraz szersze grono wystawców i odbiorców związanych z logistyką, mobilnością, IT i zarządzaniem łańcuchem dostaw.

W tegorocznej, rekordowej edycji, która odbyła się w dniach 4 -7 czerwca, wzięło udział aż 53 000 odwiedzających z całego świata. Na ponad 100 000 m2 powierzchni wystawienniczej najnowsze osiągnięcia w logistyce i transporcie prezentowało 2 013 wystawców z 63 krajów. Wśród nich obecni byli także reprezentanci projektu Blue Competence Stowarzyszenia Niemieckich Producentów Maszyn (VDMA), które działa na rzecz efektywności energetycznej, środowiska i społecznie odpowiedzialnego biznesu. W jego strukturze znajduje się 37 stowarzyszeń i organizacji branżowych oraz ponad 350 firm członkowskich.

Podczas targów Transport Logistic w Monachium inicjatywa reprezentowana była na wspólnym stoisku. Zwiedzający, wśród których znalazł się sam niemiecki minister transportu dr Peter Ramsauer, mieli okazję zapoznać się m.in. z najnowszymi rozwiązaniami alternatywnych systemów napędowych w logistyce magazynowej. Firma STILL, aktywnie angażując się w działalność Blue Competence, zaprezentowała na stoisku pierwszy na świecie seryjny wózek widłowy z napędem hybrydowym oraz technologię ogniw paliwowych. Pod względem zużycia paliwa wózek STILL RX 70 Hybrid jest najbardziej oszczędnym pojazdem w swojej klasie. Wykorzystuje on zasadę odzysku energii polegającą na przekształcaniu energii generowanej podczas hamowania w energię elektryczną, która jest gromadzona w specjalnych dwuwarstwowych kondensatorach Ultracaps. Energia ta jest następnie wykorzystywana podczas ponownego przyspieszania pojazdu.


4trucks.pl / STILL

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL