Truck Racing

Truck Racing

Renault Trucks MKR-Technology znowu na podium.

Trzecie spotkanie w tym sezonie przyciągnęło do Nogaro 35- tysięczny tłum fanów Truck Racing. Dla kierowców z drużyny Renault Trucks MKR-Technology był to szczególny weekend, bo aż dwukrotnie stanęli na podium.

W dniach 15 i 16 czerwca drużyny z całej Europy spotkały się na francuskim torze w Nogaro, aby po raz trzeci w tym sezonie zawalczyć o puchar Truck Racing. Powody do radości mieli zwłaszcza kierowcy z MKR-Technology, którzy mimo wyjątkowo pechowego rozpoczęcia Mistrzostw, zakończyli je w spektakularny sposób.

W pierwszym sobotnim wyścigu, Adam Lacko zmieniając pas w ślad za swoim rywalem, stracił panowanie nad kierownicą i zataczając koło wpadł na drugi pojazd MKR-Technology. Na skutek silnego uderzenia, obie ciężarówki musiały opuścić tor zaledwie po kilku minutach trwania wyścigu. W sobotnią noc mechanicy Renault Trucks mieli ręce pełne roboty, ale ciężka praca przyniosła efekty, bo już w niedzielę rano oba pojazdy stanęły na linii startu. Złą passę udało się przerwać w niedzielnym wyścigu zamykającym Mistrzostwa. Mimo zaciętej rywalizacji, Markus Bösiger i Adam Lacko stanęli kolejno na pierwszym i drugim stopniu podium.

truck racing 2013 nogaro 2    truck racing 2013 nogaro 1

W klasyfikacji generalnej Adam Lacko znajduje się obecnie na 6 pozycji z 71 punktami na koncie, a dwa oczka za nim, z wynikiem 53 punktów uplasował się Markus Bösiger.

Kolejne Mistrzostwa już 6 i 7 lipca na austriackim torze w Spielberg. Szczegóły na http://truckracing.renault-trucks.com/pl


4trucks.pl / Renault Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL