Dziewiąty zlot Master Truck

Dziewiąty zlot Master Truck

Kolejna, 9. już edycja zlotu MASTER TRUCK odbędzie się w trzeci weekend lipca - w dniach 19-20-21 lipca 2013.

Tuż przed jubileuszem 10-lecia organizatorzy powracają do historii zlotu - przybliżając jego datę do daty imienin patrona wszystkich kierowców - Dnia Świętego Krzysztofa. Z roku na rok impreza przybiera rozmachu, a organizatorzy co rusz szykują nowe atrakcje. Oczywiście najważniejsze są tuningowane ciężarówki, od których wszystko się zaczęło, jednak oprócz nich na zlocie będzie można podziwiać także inne maszyny. Dlatego też impreza przybrała nawet nową - bardziej rozwiniętą nazwę - Międzynarodowego Zlotu Tuningowanych Pojazdów Ciężarowych, Pomocy Drogowych, Pojazdów Pożarniczych, Militarnych i Specjalnych oraz Pojazdów Amerykańskich, Vanów i Oldtimerów.

Przedstawicieli tych wszystkich grup będzie można podziwiać na imprezie, która po raz kolejny odbędzie się na Autodromie Delta mieszczącym się na terenie lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Pojazdy będą eksponowane nie tylko w formie wystaw statycznych, bowiem nie zabraknie widowiskowych pokazów maszyn w ruchu. I to nie tylko tych - wymienionych w nowej nazwie, bowiem zlot obfitować będzie także w motocykle - których jeźdźcy są co roku witani przez organizatorów z otwartymi ramionami i nieodpłatnie wpuszczni na teren imprezy. Widowiskowy stunt motocyklowy będzie punktem piątkowego programu, a w następne dwa dni publiczność będzie mogła podziwiać trial motocyklem po wrakach samochodów. Na obszernym specjalnie zaaranżowanym areale będą przeprowadzane efektowane pokazy jazd maszynami terenowymi - zarówno ciężarowymi jak i quadami na kołach i gąsienicach. A skoro już przy gąsienicach jesteśmy - warto wspomnieć o maszynach budowlanych i militarnych. Tegoroczną niezwykłą atrakcją zlotu będą towarzyszące mu manewry wojskowe Tarcza 2013, które w ramach Master Trucka zostaną przeprowadzone na pobliskim poligonie wojskowym w miejscowości Winów. Tak więc każdy, kto pofatyguje się na zlot - będzie mógł za jednym zamachem uczestniczyć w prawdziwej wojnie, zobaczyć zainscenizowane działania wojsk układu warszawskiego oraz przejchać się prawdziwym Skotem lub czołgiem.

Dużą grupą na tegorocznym zlocie zapowiedzieli się fascynaci pojazdów rodem zza oceanu. Oczywiście, pierwsze skrzypce w tym szeregu będą grały potężne, nosate ciężarówki, ale dzięki podjęciu współpracy z Wrocławskim Clubem Aut Amerykańskich oraz Van Club Polska, na impreze pojawi się spora grupa cudnych, paliwożernych oraz ociekających drewnem chromemem i nie tylko krążowników szos.

W loży amerykańskich nie zabraknie gości z zagranicy i publiczność oraz uczestnicy zlotu będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia między innymi dwóch przepięknych ciężarówek, które na zlot przyjadą aż ze Skandynawii. Pierwsza z nich to cudnie błyszczący, stylowy Peterbilt należący do Geir Arne Andersena z Norwegii. Druga - dla odmiany cała matowa - przypłynie do Niemiec wraz z gośćmi zlotu z Finlandii. Będzie to prawdziwy Show Truck - czarny Kenworth W900A Jussi Lopponena, legitymujący się dowodem z wbitym weń zakazem podczepiania naczep (!). Jego właściciel stuningował go w każdym calu. Wypolerowane i pomalowane są wszystkie detale - nawet te ukryte pod maską. Właściciel już zapowiedział, że gruntowne przygotowanie pojazdu do wystawy - czytaj: umycie i wypolerowanie maszyny po przyjeździe do Opola - zajmie mu około 13 godzin. Na szczęście fińskie ciężarówki będą na zlocie najwcześniej, bo już we czwartek 18. lipca po południu. Ich wczesne przybycie wynika z rokładu płynięć promów firmy Finnlines, która od wielu lat wspiera zlot przeprawiając najpięksniejsze fińskie pojazdy. Dość powiedzieć, że właściciele samochodów będą miały wystarczającą ilość czasu, żeby się przygotować. A trzeba wiedzieć, że będzie co polerować.

Oprócz wspomnianego Kenwortha i Peterbilta na zlocie znajdą się prawdziwe asy tuningu ciężarowego - zdobywcy wiodących lokat na najważniejszych europejskich zlotach. Na dzień dzisiejszy swoją obecność organizatorom potwierdzili: Ristimaa Trucking, który zaprezentuje znanego już uczestnikom opolskiego zlotu "Tigera". Jednak samochód przyjedzie tym razem w całym komplecie - wraz z pasującą do niego naczepą - tworzącym w całości imponujące dzieło sztuki. Z uprzejmości firmy Finnlines skorzysta także firma Karhuline, która zaprezentuje mroczny, pomalowany w horrory pojazd o nazwie "Fear of the Dark", który choć również znany uczestnikom zlotu, z pewnością zaskoczy nowymi, własnoręcznie wykonywanymi przez właścicieli, detalami. Będzie także pochodząca z warsztatu mistrza Svempy Berghendala i jego firmy Svempas, pomarańczowa ciężarówka Skane Edition. Pojazd należy teraz do nowego właściciela, Tuomo Ericssona, który jest szczęśliwym posiadaczem jednego z niewielu wyprodukowanych w tej limitownej edycji pojazdów.

To jeszcze nie koniec o wspaniałych skandynawskich pojazdach. Zapowiedzieli się też uczestnicy ze Szwecji. Będą oni obecni na zlocie dzięki firmie PKS Gdańsk - Oliwa SA właścicielowi największego w Polsce Portalu Przepraw Promowych Promy24.com, która we współpracy z firmą Polferries, przeprawi obydwa pojazdy przez morze. Pierwszy z nich to, znany publiczności - imponujący zestaw "Las Vegas" należący do firmy Pierr Hall's Transport AB. Natomiast druga ciężarówka płynąca promem z Nynäshamn - to całkowita nowość na polskim zlocie "Indianka" z firmy T Gahnes Akeri, zachwycająca odwzorowaniem, namalowanej na karoserii pojazdu, twarzy indiańskiej squaw, która wygląda jak żywa.

Jeśli chodzi o zagraniczną reprezentację, to z dziennikarskiego obowiązku należy dodać, że organizatorzy oczekują także na gości z Niemiec, Słowacji oraz Czech. A jeżeli dobrze pójdzie, to do grona pojazdów z zagranicy dołączy także, dzięki wsparciu firmy Promy Skat, przynajmniej jeden Brytyjczyk.

Trzeba wspomnieć, że stwierdzone przez znawców kilka lat temu deptanie Polaków skandynawom po przysłowiowych piętach stało się faktem i reprezentanci naszego kraju wystawią zagranicznym gościom na zlocie potężną konkurencję. Będą pojazdy znane, wspaniałe, zdobywające nagrody na wszystkich europejskich zlotach oraz całkowite nowości, które szykują na Master Trucka swoje premiery. Trudno wymienić wszystkich polskich faworytów w jednym artykule, a wspomnienie choćby kilku może być uznane za nietakt w stosunku do pozostałych. Dlatego trzeba być na zlocie osobiście i samemu ocenić zgromadzone egzemplarze.

A kto już przyjedzie, ten na pewno nie pożałuje. Pośród tuningowanych kolosów będą przemieszczać się ich doskonałe repliki, które przyjadą na zlot zza naszej połudnowej granicy. Zbudowane przez czeskich modelarzy samochodziki są zdalnie sterowane, a ich wartość jest owiana tajemnicą. Na pewno wrażenie będzie niesamowite, kiedy w pobliżu fińskiego „Tigera” pojawi się jego dokładna kopia, która w dodatku będzie się poruszać. Ten model zbudował Pavel Janda z Pardubic, który wraz z kolegami przywiezie na zlot makietę drogi, stacji benzynowej oraz inne miniatury prawdziwych samochodów.

Master Truck to także targi branżowe, na których swoje najnowsze produkty będą prezentować liczni sponsorzy i wystawcy. Zapowiada się ciekawie, ponieważ większość obecnych na zlocie producentów pojazdów miało niedawno premiery nowych modeli. Te wszystkie samochody będzie można nie tylko z bliska zobaczyć, ale też zasiąść za ich sterami, bo firmy podstawią je na liczne konkursy, które tradycjnie znajdą się w programie imprezy. Tak więc każdy prawdziwy szofer będzie mógł spróbować swoich sił w manewrowaniu na precyzję. Oprócz stoisk komercyjnych na imprezie będą także stoiska jej patronów i współorganizatorów. Będzie można osobiście spotkać się z przedstawicielami ulubionych mediów branżowych, oraz porozmawiać i zasięgnąć porady u inspektorów transportu dorgowego, inspekcji pracy oraz u policjantów. Opolska policja przygotuje zresztą specjalne atrakcje i konkursy z nutką troski o bezpieczeństwo uczestników ruchu w tle. Organizatorzy zadbają nie tylko o umiejętności oraz wiedzę uczestników, ale też o ich zdrowie. W dobie coraz gorszej troski o nasze samopoczucie, specjalny oddział pielęgniarski będzie mierzył kierowcom ciśnienie i dordzał jak o siebie zadbać. Na pewno nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, bo niektórzy Sponsorzy już zapowiedzieli przywiezienie ze sobą małych dziecięcych samochodzików do samodzielnej jazdy oraz kredek, flamastrów i innych, lubianych przez najmłodszych, akcesoriów. Natomiast, jeżeli ktoś jest miłośnikiem wznoszenia się ponadto wszystko, żaden problem, ponieważ na Master Trucku będzie możliwość spróbowania lotu najprawdziwszym balonem. Jeśli zaś ktoś cierpi na lęk wysokości, a znudzi mu się rozglądanie wokół, niech tylko spojrzy w niebo, kiedy pewnien Dromader pokaże jak gasi się pożar samolotem.

Warto więc już dziś zarezerwować tę datę w swoich kalendarzach, a w dniach 19-20-21 lipca 2013 pojawić się osobiście na Autodromie Delta mieszczącym się na terenie lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, bo będzie się działo!

Na tydzień przed Master Truckiem – wyścigi ciężarówek w ramach Truck Grand Prix na torze Nurburgring, tydzień po Masterze – zlot Truckstar Festival w Assen, a więc – prawdziwi fani ciężarówek nie będą musieli wybierać, gdzie pojadą, bo będą mogli być wszędzie tam, gdzie warto być. A przede wszystkim w Opolu, gdzie odbędzie się MASTER TRUCK!


4trucks.pl / MASTER TRUCK

Przeczytaj też:
Japońska technologia już od grudnia w europejskiej fabryce

FUSO, japońska spółka córka Daimler Truck i zarazem jeden z wiodących azjatyckich producentów pojazdów użytkowych, ogłosiła rozpoczęcie sprzedaży w Europie nowego FUSO Cantera.

Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021

To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.

Zmiana w fabryce MAN Trucks w Niepołomicach

Z dniem 01.11.2021 dr Richard Slovák objął stanowisko dyrektora zarządzającego w fabryce MAN Niepołomicach oraz prezesa zarządu spółki MAN Trucks sp. z o.o.

Scania z kamerami zamiast lusterek, ale w innym miejscu

Opcja ta będzie początkowo oferowana tylko na rynku europejskim.

Sprawdziliśmy ile kosztują nowe DAF'y XG zamówione przez Waberer's

Od węgierskiego dilera DAF Trucks przyszła dobra wiadomość - wpłynęło ogromne zamówienie na na 570 modeli DAF XG.

Poznajemy DAF XF model 2022

Oglądamy jeden z pierwszych samochodów, nowej serii DAF XF, który trafił do Polski. Samochód wyspecyfikowany na polski rynek, a więc taki jaki zapewne będą kupować polscy przewoźnicy.

 

Alexander Vlaskamp nowym szefem MAN Truck & Bus SE

Rada Nadzorcza TRATON SE powołała do Zarządu Aleksandra Vlaskampa. Przejmuje on stanowisko po Andreasie Tostmann'ie, który był prezesem Zarządu MAN Truck & Bus SE.

Kolekcja zabytkowych ciężarówek Mercedres-Benz opuszcza Stuttgart

Podział Daimlera na dwie niezależne firmy skutkuje przeniesieniem zabytkowych ciężarówek do Wörth.

 

MAN TGX Individual Lion S - prawdziwy lew w owczej skórze

Uważni od razu dostrzegą czerwone akcenty podkreślające sportowy charakter. Jednak w transporcie nie chodzi o sport, a tym bardziej wyścigi czy coś w tym rodzaju. Model Individual Lion S to przede wszystkim usługa, którą oferuje MAN Truck & Bus najbardziej wymagającym klientom.

 

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje