Finnlines przewiezie najpiękniejsze ciężarówki

Finnlines przewiezie najpiękniejsze ciężarówki

Firma Finnlines znowu wesprze swoją pomocą Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanyh MASTER TRUCK, który odbędzie się już po raz dziewiąty w Opolu.

Tym razem impreza zaplanowana jest w dniach 19-20-21 lipca 2013 na Autodromie Delta mieszczącym się na terenie lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, a Finnlines przeprawi na nią uczestników z Finnlandii. Będą to jedne z najpiękniejszych ciężarówek Europy, jakie można spotkać tylko na skandynawskich drogach lub na zlocie Master Truck.

Pośród przeprawianych pojazdów znajdą się asy tuningu ciężarowego - zdobywcy wiodących lokat na najważniejszych europejskich zlotach. Na dzień dzisiejszy swoją obecność organizatorom potwierdzili: Ristimaa Trucking, który zaprezentuje znaną już uczestnikom opolskiego zlotu Scanię "Tiger". Jednak samochód przyjedzie tym razem w całym komplecie - wraz z pasującą do niego naczepą - tworzącym w całości imponujące dzieło sztuki. Z uprzejmości firmy Finnlines skorzysta także firma Karhuline, która zaprezentuje mroczną Scanię "Mörko", która choć również znana uczestnikom zlotu, z pewnością zaskoczy nowymi detalami, które są własnoręcznie wykonywane przez właścicieli.

Scania Tiger Ristimaa Trucking FIN 3    Silicone Express Jussi Lopponen FIN 12    Scania Skane Edition Tuomo Ericsson

Całkowitymi nowościami na zlocie będą: Scania Skane Edition Tuomo Ericssona oraz Kenworth W900A Jussi Lopponena. Pochodząca z warsztatu mistrza Svempy Berghendala i jego firmy Svempas, pomarańczowa Scania, należy teraz do nowego właściciela, który jest szczęśliwym posiadaczem jednego z niewielu wyprodukowanych w tej limitownej edycji pojazdów. Kultowy ameryański truck, natomiast, to prawdziwy majstersztyk. Jest to prawdziwy Show Truck - posiadający dokumenty na to, że nie jest przysosowany do transportowania dóbr - a mianowicie pisemny zakaz podczepiania naczepy. Zresztą ktokolwiek ujrzy siodło tego pojazdu, nie będzie miał najmniejszych wątpliwości co to tego, że pojazd służy wyłącznie do celów hobbystycznych. Jego właściciel stuningował pojazd w każdym calu. Wypolerowane i pomalowane są wszystkie detale - nawet te ukryte pod maską. Pokryty matowym lakierem pojazd wygląda naprawdę imponująco, a po zapadnięciu zmroku przybiera zupełnie nową, mroczną szatę. Jednak żaden opis, ani zdjęcie nie odda jego piękna. Takie cacko trzeba zobaczyć na żywo i będzie to możliwe właśnie na zlocie Master Truck.

Wciąż trwają rozmowy z innymi właścicielami najpiękniejszych fińskich ciężarówek, więc lada dzień okaże się, kto jeszcze dołączy do zacnego grona najpiękniejszych fińskich pojazdów i kto będzie uczestniczył w malowniczym konwoju wiodącym tym razem drogami Niemiec i Polski. Pojazdy będą przeprawiane na trasie Helsinki - Travemunde. Jest to jedna z najpopularniejszej tras, obsługiwanych przez Finnlines. Kursuje na niej codziennie aż 5 dużych, komfortowych jednostek pasażersko-towarowych.

Cała flota firmy Finnlines składa się z ok. 30 nowoczesnych jednostek towarowych oraz towarowopasażerskich oferując połączenia na trasach Travemünde-Helsinki, Travemünde-Malmö, Gdynia- Helsinki, Helsinki-Rostock, Lübeck-Ventspils-St.Petersburg jak też Kapellskär-Naantali. Finnlines - Finnlines Oy jest fińskim operatorem żeglugowym, który oferuje przewozy pasażerskie na Morzu Bałtyckim, jak również frachtowe w Europie Północnej. Od 2006 roku armator Finnlines jest częścią Grimaldi Group z Włoch, jednego z największych na świecie operatorów statków ro-ro oraz największych autostrad morskich w Europie zarówno dla pasażerów jak i przewozów frachtowych. Finnlines jest także posiadaczem marek Polfin Line, Trans-Russia Express i operatora portowego Finnsteve. Mając swoje siedziby w wielu krajach Europy Wschodniej jak i Zachodniej, obecnie Finnlines jest jednym z największych operatorów promowych w całej Europie, wchodzący w skład grupy Grimaldi.

Firma od wielu lat współpracuje z organizatorami największych europejskich zlotów, jakim z całą pewnością jest Master Truck i wspiera ich działania służące budowaniu i podtrzymywaniu pozytywnego wizerunku transportu w społeczeństwie.

O kolejnych pojazdach, które popłyną promami Finnlines na zlot Master Truck a także o trasie konwoju fińskich gości będziemy informować na bieżąco. A więcej informacji na temat Finnlines, ich promów, obsługiwanych tras oraz cennik można znaleźć na stronie armatora: www.finnlines.com 


4trucks.pl / MASTER TRUCK