Bezpieczna Szkoła przy Drodze z MAN

Bezpieczna Szkoła przy Drodze z MAN

Akcja edukacyjna "Bezpieczna Szkoła przy Drodze" obchodzi właśnie 10-cio lecie swego istnienia.

Dzięki współpracy magazynu Transport Polski oraz firmy MAN Truck & Bus Polska, realizowany jest jedyny w Europie cykl dynamicznych pokazów edukacyjnych na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego z wykorzystaniem pojazdów ciężarowych oraz autobusów marki MAN. Efektem współpracy są tysiące biorących udział w pokazach dzieci, które dzięki niezwykłemu programowi edukacyjnemu, mogą na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drogach i jak najskuteczniej dbać o własne życie i zdrowie.

W dniu 07.06 na terenie lotniska w Polskiej Nowej Wsi koło Opola odbyła się jubileuszowa akcja. Wzięły w niej udział nie tylko dzieci, uczniowie opolskich szkół podstawowych, ale również ich rodzice. Impreza miała charakter rodzinnego pikniku. Wsparła ją również Komenda Miejska Policji z Opola oraz program telewizyjny Na Osi

Wspólnie zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, umożliwiło m.in. dotarcie do dzieci, które codziennie zmuszone są pokonywać ulice o dużym natężeniu ruchu w drodze do szkoły jak również przeprowadzenie po raz pierwszy w UE, specjalnych warsztatów i pokazów dla dzieci głuchoniemych. W czasie naszej współpracy przeprowadziliśmy wspólnie około dwudziestu akcji "Bezpieczna Szkoła przy Drodze". Byliśmy w wielu miastach w Polsce, w niektórych parokrotnie na przestrzeni wspól-nych dziesięciu lat. Miasta, w których gościliśmy to: Olsztyn, Kraków, Nie-połomice, Poznań, Warszawa, Bochnia, Nowy Dwór Mazowiecki, Pabianice, Tychy, Brzeziny, Radom, Łódź, Nadarzyn, Starogard Gdański, Jarosław oraz Opole.


4trucks.pl / MAN Truck & Bus Polska

Przeczytaj też:
Podsumowanie roku 2022 w MAN Truck & Bus Polska Rok 2022 dla MAN Truck & Bus był rokiem pełnym wyzwań. W wyniku działań wojennych i po agresji Rosji w Ukrainie koncern stracił dwie z trzech fabryk produkujących komponenty do samochodów ciężarowych.
MAN TGX i naczepa z TIP Trailer Services w zestawie dla ośrodków nauki jazdy
Nowy rok w branży pojazdów użytkowych W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.
Elektryczny debiut autobusów MAN w Siedlcach Po ośmiu latach MAN wraca do Siedlec i to elektrycznie.
Ciężarówki i autobusy - jak minął rok W roku bieżącym rynek samochodów ciężarowych jest niestabilny. Mimo iż dotychczas radził sobie nieco lepiej z zakłóceniami dostaw półprzewodników niż inne kategorie pojazdów, to po wybuchu wojny za wschodnią granicą sytuacja została skomplikowana dodatkowo brakami komponentów z Ukrainy.
MAN TGX z projektu WOMAN ma nowego właściciela Na drodze widać go z daleka. Wyróżnia się charakterystyczną barwą i pełnym wyposażeniem w akcesoria przydatne każdemu kierowcy, a w szczególności paniom pracującym w zawodzie kierowcy ciężarówki.
Zamość z umową na pierwsze autobusy elektryczne MAN W dniu 2 grudnia 2022 r. Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu podpisał umowę z firmą MAN Truck & Bus Polska na zakup i dostawę 14 autobusów elektrycznych Lion`s City E plus siedem dwustanowiskowych stacji przeznaczonych do ładowania pojazdów.
Ciężarowe w górę W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.
Autobus roku 2023 na TRANSEXPO w Kielcach W Kielcach trwa najważniejsze wydarzenie branży transportu zbiorowego w Polsce – wystawa Transexpo. Złoty Medal w kategorii Autobusy za MAN Lion’s City 18 E oraz nagrodę za design stoiska targowego.