TATRA PHOENIX na AUTOSTRADA-POLSKA 2013

TATRA PHOENIX na AUTOSTRADA-POLSKA 2013

Na targach AUTOSTRADA-POLSKA 2013 Tatrę reprezentowały dwie firmy: Asbud i Wanicki (dealer ciężarówek DAF).

Ciężarówki Tatra są od wielu lat znane, jako niezawodne pojazdy do prac w trudnym terenie. Po kilku latach stagnacji Tatra wraca do Polski z modelem Tatra Phoenix.

Na AUTOSTRADZIE odbyła się premiera Tatry Phoenix w konfiguracji 8x6 (druga przednia oś bez napędu) z zabudową trójstronnej wywrotki. Zaletą konfiguracji napędowej 8x6 jest zmniejszenie masy pojazdu o 300 kg oraz zmniejszenie zużycia paliwa o co najmniej 2 l na 100 km. W połączeniu z lekkim zawieszeniem masa własna pojazdu wywrotki, zbliża się lub jest porównywalna, do masy własnej pojazdów konkurencyjnych firm w wersji 8x4.

Poza tą nowością oferta Tatry obejmuje również standardowy pojazd Phoenix 8x8, który w trudnym terenie nie ma sobie równych.

Na targach AUTOSTRADA-POLSKA 2013 zwiedzający mieli okazję zobaczyć trzy pokazowe pojazdy: 8x8, 6x6 oraz ciężarówkę 6x6 wyposażoną w zautomatyzowaną skrzynię biegów AS-Tronic. Automatyczna skrzynia biegów poprawia komfort jazdy, ale również oszczędza silnik utrzymując go na optymalnych obrotach. As-Tronic chroni sprzęgło i zmniejsza zużycie paliwa.

Dla wszystkich miłośników potężnych aut wyścigowych, we współpracy z firmą Bonver Dakar Project, Tatra przygotowała prezent w postaci ciężarówki na Dakar. Na poligonie testowym zaprezentowano Tatrę 815 4x4, którą prowadził pilot Adam Staňek.