20. Trakerskie Spotkanie, Kraków 15-16 czerwca

20. Trakerskie Spotkanie, Kraków 15-16 czerwca

Tegoroczne Trakerskie Spotkania upływać będą pod hasłem przede wszystkim dobrej zabawy, integracji, wspomnień, pikniku rodzinnego, ale nie tylko.

Już po raz 7. najmłodsi adepci zawodu i ci, którzy do niego pretendują wystartują w turniejach dla "młodzieżówki".
"SuperMłode Wilki", czyli chętni uczestnicy zlotu w wieku do lat 18, w towarzystwie swojego "trenera-opiekuna" - zawodowego kierowcy będą mieli okazję pokazać, co już potrafią w konkursie jazdy zestawem sponsora strategicznego pierwszego dnia - firmy Iveco. To będzie wyjątkowa okazja poznania bliżej Stralisa, wybranego przez dziennikarskie jury "Truck of the Year".
"Młode Wilki" tym razem wystartują w eliminacji do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR. Trzech najlepszych kierowców będzie reprezentować Polskę w kategorii E, czyli "uczniowie", na tych najważniejszych dla wszystkich kierowców zawodach w przyszłym roku.
Oczywiście, nie zabraknie również możliwości wykazania się trakerskimi umiejętnościami przez seniorów. Szczególnie drugiego dnia zasiądą za sterami najnowszej ciężarówki z gwiazdą na masce. Będzie to również okazja do porównania jej możliwości przez wszystkich zlotowiczów, szczególnie że w tym dniu redakcja wręczy zaszczytny tytuł "Ciężarówki Roku w Polsce" przedstawicielom firmy Mercedes-Benz za Nowego Actrosa.

Nie zapominamy, oczywiście, o najmłodszych.
Dla nich firma ATA przygotowuje specjalne zabawkowe stoisko z pojazdami, gdzie wśród wielu znajdą się również te najbardziej ulubione - zdalnie sterowane.
W tym roku podczas zlotu każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił, a nawet zdać egzamin na kartę rowerową. W specjalnym miasteczku ruchu drogowego, przygotowanego przez Centrum Edukacji Zawodowej CARGO, można będzie również spróbować zderzyć się lub dachować samochodem osobowym na symulatorach. Podczas imprezy będzie dostępny dla wszystkich kierowców specjalny, jedyny taki w Polsce, symulator jazdy ciężarówką i autobusem. To właśnie tam firma ExxonMobil wspólnie z Cargo przeprowadza konkurs na najlepszego kierowcę wirtualnego. Również w strefie tego, wiernego Trakerskim od lat, sponsora strategicznego odbędzie się ostatni w Krakowie Mobil Delvac Strong Traker, czyli turniej w siłowaniu na rękę. Firma ExxonMobil będzie również na swoim stoisku prowadzić konkurs dla mechaników samochodów ciężarowych. Dla najlepszych z nich przewidziany jest udział w finale tego ogólnopolskiego konkursu, który będzie miał miejsce we Wrocławiu, we wrześniu tego roku.
Oczywiście, nie zabraknie również konkursów dla słabszej płci : )

Zlot w Krakowie to już od lat miejsce konkursu dla modelarzy. Zapraszamy na tę ostatnią, historyczną wystawę nie tylko właścicieli wspaniałych trucków w miniskali.

Tradycyjnie, acz po raz ostatni, przed południem w niedzielę (16.06) przejedziemy konwojem ciężarówek przez Kraków, a spośród wszystkich, które dojadą na nasz zlot, wybierzemy po raz ostatni "Miss Publiczności", "Miss TS" i "Miss Jury". Spośród wszystkich startujących zawodników po raz ostatni żeńskie jury wybierze "Mistera TS". Wszystkich trakerów - motocyklistów zapraszamy do prowadzenia konwoju w ramach 5. już Zlotu Motocyklowego. Oprócz stałych elementów - zawodów przygotowujemy dla Was wiele nowych, ciekawych punktów programu. Nie zabraknie również muzyki tak do słuchania, jak i do tańca. Zaplanowaliśmy wspaniały koncert w sobotę oraz w niedzielę. Wystąpią najpopularniejsi wykonawcy muzyki country, wielokrotnie nagradzani licznymi nagrodami muzycznymi: Lonstar, Tomasz Szwed i Colorado Band - z udziałem młodzieży, nowych, ale już uznanych artystów. Dorota Krawczyk zaśpiewa najpierw z Lonstarem, a potem z zespołem Alabama, a Agata Bzinkowska będzie gościem zespołu Colorado Band.

Dodatkowe informacje na stronie internetowej: www.polskitraker.pl 

Serdecznie pozdrawiam
Grzegorz Ramza

Przeczytaj też:
Poznajemy IVECO S-WAY i X-WAY - modele na rok 2024 IVECO odświeża gamę modelową wprowadzając na rynek nowego S-WAY, X-WAY, EuroCargo i Daily oraz ulepszone wersje gazowe i nowe - elektryczne.  W pierwszej kolejności przedstawimy charakterystykę najcięższych IVECO modeli: S-WAY i X-WAY.
Co połączy IVECO i zespół Metalica w 2024 roku? IVECO ogłosiło historyczne partnerstwo. Włoski producent samochodów ciężarowych będzie wspierać zespół Metalica podczas europejskiego etapu ich światowej trasy koncertowej M72.
Daimler Truck Polska - kolejne Mercedesy dla firmy Batim 555 Actros we flocie Batim – uroczystość odbyła się w fabryce Mercedes-Benz Trucks w Wörth.
IVECO S-WAY Fuel Hero - heros oszczędności W dzisiejszych czasach możliwość uzyskania i redukcji kosztów prowadzenia działalności transportowej może być czynnikiem decydującym nie tylko o uzyskaniu przewagi nad konkurencją, ale także o rentowności całego przedsięwzięcia.
Zapowiedź wodorowej ciężarówki Nikola Tre zaprezentowana na targach IAA Transportation 2022 Model Nikola Tre BEV to samochód ciężarowy klasy ciężkiej z zasilaniem akumulatorowym i zasięgiem w swojej klasie na rynku europejskim, jej siostra z ogniwami wodorowymi mam mieć ten zasięg znacznie większy.
IVECO TOPCARE - pakiet szybkiej obsługi serwisowej i pomocy dla kierowców Usługa assistance klasy premium, oparta na usługach łączności IVECO ON, jest skierowana do klientów potrzebujących wsparcia w razie nieprzewidzianych awarii.
Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.
Zelektryfikowana zabudowa bramowa PALFINGER współpracująca z eActrosem i eWorX firmy ZF Na tegorocznych targach IFAT, na stoisku Mercedes-Benz Trucks można zapoznać się z tym wielofunkcyjnym urządzeniem prezentowanym w eActrosie z zabudową bramową PS T 18 firmy PALFINGER.
IVECO Eurocargo zasilą flotę firmy Eden Springs Zamówione przez firmę Eden Springs samochody ciężarowe IVECO Eurocargo, wyposażone w specjalistyczne zabudowy umożliwiające sprawne i bezpieczne realizowanie dostaw do biur i zakładów pracy wody w dużych, 5-galonowych butlach.