MotoGP 2013

MotoGP 2013

W związku z prestiżowymi motocyklowymi mistrzostwami świata MotoGP 2013 firma Iveco dostarczyła łącznie 20 nowych samochodów ciężarowych Stralis Hi Way.

Ich odbiorcy to rywalizujący w wyścigu zespół Yamaha Factory Racing, którego członkami są między innymi aktualny mistrz świata Jorge Lorenzo oraz poprzedni czterokrotny mistrz Valentino Rossi, oraz hiszpański organizator mistrzostw Dorna Sports.

Uroczyste przekazanie pojazdów nastąpiło po próbach kwalifikacyjnych w Gran Premio bwin of Spain na torze Jerez de La Frontera. W oficjalnej ceremonii wzięli udział motocykliści Yamaha Factory Racing Team Jorge Lorenzo i Valentino Rossi, Dyrektor Zarządzający Yamaha Motor Racing Lin Jarvis oraz Prezes Dorna Sports, Carmelo Ezpeleta.

Nowy Stralis Hi Way to flagowy produkt Iveco w segmencie pojazdów ciężkich przeznaczonych do eksploatacji na drogach publicznych. Model wyróżniony tytułem Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2013 jest produkowany w należących do Iveco zakładach w Madrycie.

Dostarczenie pojazdów jest elementem partnerskiej współpracy Iveco z Yamaha Factory Racing i MotoGP. Dla drugiego z tych podmiotów Iveco już czwarty rok z rzędu jest oficjalnym "Dostawcą Pojazdów Ciężarowych i Dostawczych". Oprócz siedmiu nowych Stralisów Hi Way i jednego furgonu Daily dla Yamahy firma Iveco dostarczyła także cztery egzemplarze Daily i 13 nowych Stralisów Hi Way dla Dorna Sports. Pojazdy Iveco, znane z wysokiego poziomu bezpieczeństwa i niezawodności, będą wykorzystywane przez całe mistrzostwa do przewozu sprzętu, materiałów, biur i mobilnych warsztatów.


4trucks.pl / Iveco Poland

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
110 lat marki Textar Za oficjalny początek marki Textar przyjmuje się datę 23 lipca 1913 roku.
Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Firma TIRMET z nowym serwisem IVECO Firma TIRMET uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów marki IVECO.
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów pod koniec wakacji W grupie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t DMC w sierpniu 2023 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, zarejestrowano 4244 nowe pojazdy użytkowe. To jest znacznie więcej niż przed rokiem (+62 %) i więcej niż w lipcu br. (+37,3%).
Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo ma już 30 lat Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek model FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.