BAUMA 2013 - nowa odsłona firmy Schwarzmüller, nowe rekordy liczbowe

BAUMA 2013 - nowa odsłona firmy Schwarzmüller, nowe rekordy liczbowe

Największe na świecie Międzynarodowe Targi Specjalistyczne Maszyn Budowlanych, Maszyn do Pozyskiwania Surowców Budowlanych, Maszyn Górniczych, Pojazdów Specjalnych oraz Urządzeń Stosowanych w Budownictwie ponownie biły kolejne rekordy.

Ok. 530 000 zwiedzających z ponad 200 krajów odwiedziło targi odbywające się w Monachium w dniach od 15 do 21 kwietnia. 3 420 wystawców łącznie, w tym 1 347 krajowych i 2 074 międzynarodowych przedsiębiorstw, z 57 krajów, prezentowało najnowsze produkty i innowacyjne rozwiązania w branży budowlanej na rekordowej powierzchni wystawienniczej wynoszącej 570 000 metrów kwadratowych. Również dla firmy Schwarzmüller targi Bauma 2013 oznaczały rekordowy wynik - jeszcze nigdy nie udało się zawrzeć tak dużej ilości umów. Także ilość konkretnych zapytań ofertowych tkwiących jeszcze w etapie pipeline była znaczna. Wszystko to potwierdza wysokie wymagania jakościowe, które firma Schwarzmüller stawia produkowanym przez siebie pojazdom.

Pomysł na wystawienie firmy Schwarzmüller na targach Bauma opracowano na nowo; na zwiedzających czekała górska sceneria z górską chatą, przytulne pomieszczenia do prowadzenia negocjacji, odpowiedni poczęstunek i liczne nowe, przykuwające uwagę produkty.

Na zewnętrznym stoisku N825/4 zaoferowano zwiedzającym interesującą mieszaninę najróżniejszych rozwiązań transportowych przeznaczonych dla branży budowlanej. Swoją uwagę firma Schwarzmüller jak zwykle skoncentrowała na ciężarze użytkowym pojazdów oraz indywidualnych, ale równocześnie różnorodnych rozwiązaniach.

Gwiazdą wśród wystawionych pojazdów była trzyosiowa przyczepa wywrotka z muldą segmentową i ramą z aluminium, której ciężar własny wynosi jedyne i niesamowite 4 300 kg.

Ponadto wystawiono trzyosiową przyczepę wywrotkę z muldą z profili wydrążonych, której konstrukcja również jest z aluminium i która skonstruowana została z myślą o przewozie mas bitumicznych. Dzięki izolacyjnemu działaniu wydrążonych komór oraz plandeki odpornej na wysokie temperatury i dachu przesuwnego spadek temperatury towaru podczas transportu jest minimalny.

Wśród wystawionych pojazdów można było również podziwiać trzyosiową przyczepę niskopodwoziową z rampą hydrauliczną przeznaczoną do przewozu gotowych zapraw asfaltowych. Specjalne rampy hydrauliczne cechuje dwuczęściowa konstrukcja, a dzięki minimalnemu nachyleniu wynoszącemu 10 stopni rampy te spełniają również funkcję podjazdu. Przyczepa wywrotka trzystronna o osi centralnej, również wystawiona na targach, zwraca uwagę swoją konsekwentnie realizowaną lekką konstrukcją. Najlżejsza wersja tego pojazdu waży jedynie 3 800 kg. Aby w pełni unaocznić różnorodność produktów firmy Schwarzmüller, na prezentowanym na stoisku koncernu Mercedes czteroosiowym samochodzie ciężarowym "Arocs" zamontowano nadwozie samowyładowcze ze stalową muldą segmentową, a na trzyosiowym podwoziu MAN TGX nadwozie samowyładowcze trzystronne z na nowo opracowaną burtą hydrauliczną Bordmatic.

Innowacyjne rozwiązania oraz nowa idea wizerunku wystawienniczego firmy Schwarzmüller to główne czynniki tak wysokiej frekwencji na stoisku targowym. Uczestnictwo firmy w targach Bauma 2013 było największym sukcesem targowym od początków jej istnienia. Firma Schwarzmüller pragnie niniejszym podziękować wszystkim klientom i zwiedzającym za wysoką frekwencję na stoisku oraz liczne przyjemne i fachowe rozmowy i konsultacje!


4trucks.pl / Schwarzmüller