AUTOSAN na targach SilesiaKOMUNIKACJA 2013

AUTOSAN na targach SilesiaKOMUNIKACJA 2013

W dniach 23 - 24 kwietnia br. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyła się piąta, jubileuszowa edycja Targów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA.

Wśród wystawców i tym razem nie zabrakło spółki AUTOSAN. Firma zaprezentowała dwa autobusy: pierwszy z nich, niskopodłogowy, 10-metrowy SANCITY 10LF przeznaczony do komunikacji miejskiej i drugi - nasz najnowszy produkt - uniwersalny EUROLIDER 9 eco, który może być wykorzystywany w komunikacji lokalnej i międzymiastowej, ale także do przewozów dalekobieżnych. Autobus ten w Sosnowcu prezentowany był już pod nową nazwą handlową EUROLIDER 9 eco, która zastąpiła tymczasową z początku roku LIDER 9 eco2.

Autobus miejski SANCITY 10LF po raz kolejny został zauważony przez ekspertów i otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie na produkt najbardziej przyjazny osobom z niepełnosprawnością w komunikacji miejskiej w kategorii pojazdy, przeprowadzonym w trakcie trwania targów.

Według Organizatorów targi zgromadziły łącznie 1500 uczestników z przedsiębiorstw komunikacji miejskiej, międzymiastowej, tramwajowej i trolejbusowej, a jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyszących była Konferencja Transportu Publicznego organizowana przez KZK GOP oraz PIGTSiS pt. "Aktualne wyzwania publicznego transportu zbiorowego".


4trucks.pl / AUTOSAN SA