Iveco prezentuje swoje pojazdy w Szanghaju

Iveco prezentuje swoje pojazdy w Szanghaju

Iveco uczestniczy w XV Miedzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Szanghaju, która rozpoczyna sie 20 kwietnia i potrwa do 29 kwietnia.

Wystawa odbywa się w nowym międzynarodowym centrum wystawienniczym Expo w Szanghaju i zgodnie z oczekiwaniami ma ją odwiedzić ponad 800,000 zwiedzających.

Na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Szanghaju Iveco prezentuje pełną gamę pojazdów, zaprojektowanych w stylu europejskim, od segmentu lekkiego, poprzez średni, do segmentu ciężkiego, a także prezentuje ciężkie pojazdy terenowe. Wystawiana gama pojazdów składa się z importowanych pojazdów użytkowych oraz innych pojazdów produkowanych przez chińskie spółki joint venture należące do Iveco i Saic Group tj. Naveco oraz SIH (Saic-Iveco Hongyan).

Obecność Iveco na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Szanghaju podkreśla trzy podstawowe elementy strategii Iveco w Chinach: wprowadzenie na rynek pojazdów użytkowych produkowanych w Europie w celu zaspokojenia rosnącego popytu na towary z górnej półki; dalszy rozwój działalności spółek joint venture Iveco w Chinach oraz eksport produktów wytwarzanych przez spółki joint venture na rynki zagraniczne za pośrednictwem globalnej sieci sprzedaży Iveco.

Wystawiane produkty
Asortyment wystawianych pojazdów otwiera mający swoją premierę Stralis Hi-Road samochód ciężarowy należący do rodziny ciężkich samochodów ciężarowych marki Stralis, spośród których Stralis Hi-Way otrzymał tytuł Miedzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2013 na Wystawie Motoryzacyjnej w Hanowerze. Stralis Hi-Road został opracowany z myślą o spełnieniu potrzeb chińskiego rynku logistycznego i jest oferowany w optymalnych konfiguracjach. Pojazd zapewnia znakomite osiągi i znacznie obniża całkowite koszty posiadania i użytkowania. Samochód ciężarowy Stralis Hi-Road jest dostępny z kabiną z wysokim lub niskim dachem. Deska rozdzielcza została równiez przeprojektowana pod kątem zwiększenia funkcjonalności oraz ergonomii i wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem, konsekwentnym doborem kolorów oraz zastosowaniem tłoczonych materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu wnętrze kabiny jest przyjemne i relaksujące. Samochód klasy średniej Eurocargo jest najlepszym dowodem wysokich kompetencji Iveco w zakresie produkcji pojazdów na różnych rodzajach podwozi. Model pokazywany na stoisku Iveco na wystawie w Szanghaju zawiera podwozie specjalnie zaprojektowane dla wozów straży pożarnej. Na tym konkretnym podwoziu można precyzyjnie zamontować wszystkie urządzenia niezbędne w wozach straży pożarnej. Kabina jest dobrze zaprojektowana i atrakcyjna oraz zapewnia bezpieczny i komfortowy przewóz pasażerów.

Klasa ciężka jest reprezentowana przez nowego Trakkera, który jest pojazdem specjalnym Iveco do pracy w terenie. Pojazd ten został skonstruowany z myśla o pokonywaniu wszelkich przeszkód terenowych i jest przeznaczony do pracy w każdych warunkach pogodowych oraz w trudnym terenie, zapewniając komfort jazdy charakterystyczny dla pojazdu szosowego, nawet w czasie realizacji zadan terenowych. Zainstalowany w Trakkerze silnik produkcji FPT Industrial zapewnia duży moment obrotowy i wysoką wytrzymałość, pozwalając Trakkerowi stawić czoła wyzwaniom przez cały rok.

Nowy pojazd lekkiej konstrukcji Naveco Power Daily 2013 został opracowany na platformie Iveco Daily. Pojazd łączy w sobie europejskie tradycje firmy z miejscową fachową wiedzą w zakresie technologii, z jakością produktu oraz z efektywnością serwisu świadczonego przez chińską spółkę joint venture.

Szosowy ciągnik siodłowy Iveco 682, należący do klasy cieżkiej, jest dostosowany do potrzeb rynków eksportowych wersja pojazdu SIH Genlyon, łącząca w sobie wysoką jakość i normy wzornictwa z konfiguracjami fabrycznymi dopasowanymi do rynku chinskiego i rynków zagranicznych. Ten najwyższej klasy model jest oferowany w wielu wersjach i przeznaczony jest do transportu węgla, betonu i materiałów niebezpiecznych. W 2012 roku spółka SIH wyeksportowała ponad 1,600 pojazdów marki Genlyon.

Chinskie spółki joint venture Iveco mają podstawowe znaczenie dla globalnej strategii biznesowej firmy. Produkty spółek joint venture są oferowane na całym świecie za pośrednictwem rozbudowanej sieci sprzedaży Iveco.


4trucks.pl / Iveco Poland

Przeczytaj też:
Poznajemy IVECO S-WAY i X-WAY - modele na rok 2024 IVECO odświeża gamę modelową wprowadzając na rynek nowego S-WAY, X-WAY, EuroCargo i Daily oraz ulepszone wersje gazowe i nowe - elektryczne.  W pierwszej kolejności przedstawimy charakterystykę najcięższych IVECO modeli: S-WAY i X-WAY.
Co połączy IVECO i zespół Metalica w 2024 roku? IVECO ogłosiło historyczne partnerstwo. Włoski producent samochodów ciężarowych będzie wspierać zespół Metalica podczas europejskiego etapu ich światowej trasy koncertowej M72.
IVECO S-WAY Fuel Hero - heros oszczędności W dzisiejszych czasach możliwość uzyskania i redukcji kosztów prowadzenia działalności transportowej może być czynnikiem decydującym nie tylko o uzyskaniu przewagi nad konkurencją, ale także o rentowności całego przedsięwzięcia.
Zapowiedź wodorowej ciężarówki Nikola Tre zaprezentowana na targach IAA Transportation 2022 Model Nikola Tre BEV to samochód ciężarowy klasy ciężkiej z zasilaniem akumulatorowym i zasięgiem w swojej klasie na rynku europejskim, jej siostra z ogniwami wodorowymi mam mieć ten zasięg znacznie większy.
IVECO TOPCARE - pakiet szybkiej obsługi serwisowej i pomocy dla kierowców Usługa assistance klasy premium, oparta na usługach łączności IVECO ON, jest skierowana do klientów potrzebujących wsparcia w razie nieprzewidzianych awarii.
Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.
IVECO Eurocargo zasilą flotę firmy Eden Springs Zamówione przez firmę Eden Springs samochody ciężarowe IVECO Eurocargo, wyposażone w specjalistyczne zabudowy umożliwiające sprawne i bezpieczne realizowanie dostaw do biur i zakładów pracy wody w dużych, 5-galonowych butlach.
IVECO poinformowało o zaprzestaniu działalności w Rosji i na Białorusi IVECO dołączyło do czołowych producentów samochodów, którzy postanowili pokazać swój stosunek do reżimu Putina. Od teraz ciężarówki IVECO nie będą dostarczane ani do Rosji, ani na Białoruś.
Pierwsze w Polsce IVECO gazowe w firmie Kurier Team 2000