KÄSSBOHRER: 120 naczep w limitowanej edycji na 120-lecie

KÄSSBOHRER: 120 naczep w limitowanej edycji na 120-lecie

"Jesteśmy z Wami już od 1893 r."- hasło, które nieodłącznie towarzyszy Kässbohrer’owi, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia.

W 2013 r. ten jeden z największych producentów naczep ciągnikowych obchodzi jubileusz 120-lecia istnienia i z tej okazji przygotował dla swoich klientów specjalną ofertę sprzedażową. Generalnym importerem tej marki w Polsce i krajach bałtyckich jest Timex S.A.

Historia Kässbohrer sięga 1893 r., kiedy to Karl Kässbohrer założył swoją firmę w niemieckim mieście Ulm. Początkowo zajmowała się ona produkcją przyczep, następnie jako jedna z pierwszych na rynku, opracowała konstrukcję naczep cystern, a później silosów i silosów samowyładowczych, jak również ciężkich naczep niskopodwoziowych do transportu maszyn budowlanych i ładunków ponadnormatywnych. Dzisiaj Kässbohrer jest jednym z największych producentów naczep, a Timex S.A. wykorzystując swoje 25-letnie doświadczenie w branży naczep z coraz większym powodzeniem dostarcza produkty tej marki na polski rynek. 120-letnia historia firmy to tradycja, która zobowiązuje do zachowania najwyższych standardów jakości i obsługi klienta i która przyświeca dziś wszelkim jej działaniom. Tym samym Kässbohrer Fahrzeugwerke GmbH jest nie tylko firmą, która ma najdłuższą w Europie historię budowania naczep, ale jednocześnie jedyną, która dostarcza tak szeroki wachlarz rozwiązań transportowych: naczepy burtowe i kurtynowe, silosy, cysterny, jak i platformy czy naczepy niskopodwoziowe.

Z okazji jubileuszu Kässbohrer proponuje swoim klientom nowy model naczepy kurtynowej w specjalnej jubileuszowej cenie 19.999 Euro. Limitowana edycja to tylko 120 sztuk, jednak początkuje ona całkowicie nową serię naczep. Nowa konstrukcja jest lżejsza od standardowej dotychczasowej o prawie 700 kg, a jak wiadomo optymalizacja ciężaru ramy daje niższe koszty i jednocześnie umożliwia przewożenie większego ładunku. Naczepa ma budowę modułową, co pozwala na wymianę lub późniejsze dozbrojenie naczepy w poszczególne elementy wyposażenia bez potrzeby ich spawania. Przednia ściana jest teraz stalowa wraz z płytą osłonową od wewnątrz, podobnie stalowe są kłonice tylne. Naczepy wyposażone są w specjalnie wzmocnione plandeki i wszystkie posiadają w standardzie certyfikaty zabezpieczenia ładunku EN12642XL do 27.000 kg. Na życzenie klienci mogą otrzymać również certyfikaty Automotive DC 9.5 lub certyfikat do przewozu napojów. Naczepy zabezpieczone są antykorozyjnie przez KTL, a obrzeże chronione jest przez masywny stalowy odbój. Oczywiście standardem pozostaje wyposażenie uznanych producentów, takie jak osie SAF, opony GoodYear, Continental lub w opcji Michelin, czy też dachy przesuwne Edscha. Zupełną nowością jest konstrukcja obrzeża ramy wyposażona w 118 par otworów do mocowania ładunku o wytrzymałości 2.500 kg każdy, a opatentowana przez Kässbohrer jako „K-Fix”. Tutaj też zyskujemy szereg nowych możliwości mocowania ładunku poprzez dokręcane pierścienie „K-Ring” oraz kieszenie na kłonice „K-Pocket”. System kompatybilny jest również z dostępnymi na rynku systemami zabezpieczeń takich producentów jak np. LoadLock. Co ciekawe, w nowej naczepie „K-Fix” dostępny będzie teraz jako standard w naczepach burtowych.

Więcej: www.kaessbohrer.com.pl 


4trucks.pl / Timex S.A.